Svētdiena, 2018. gada 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Sniegsim atbalstu kārtīgai un centīgai ģimenei no Kandavas (5)

Latvijā ir vairāk nekā 150 000 trūcīgu iedzīvotāju, tostarp arī daudzbērnu ģimenes. Daudzi, kas nonākuši trūkumā dažādu iemeslu dēļ, mēģina cīnīties, lai savu situāciju uzlabotu. Viņi tāpat kā katrs no mums ir sapņojuši par ģimeni, bērniem un ticējuši, ka, cītīgi strādājot, spēs nodrošināt savu un mīļoto dzīvi.

Pieteikti pirmie apkures sezonas negadījumi 

ASV un Kanādā nedēļa no 6. līdz 12. oktobrim ir starptautiskā ugunsdrošības nedēļa, vakar, 9. oktobrī atzīmējot ugunsdrošības dienu. Savukārt līdz ar apkures sezonas sākumu apdrošināšanas sabiedrība «Balta» aicina iedzīvotājus laikus parūpēties par mājokļu dūmvadu un apkures sistēmu ugunsdrošību.

Tukumā atklās Lindas Romanovskas keramikas izstādi 

5. oktobrī 13.00 galerijā «Durvis» (Tukums, Brīvības laukums 21) keramiķes, Kandavas mākslas galerijas vadītājas Lindas Romanovskas izstādes «Slāpētā keramika podos un bildēs» atklāšana. Šī ir L. Romanovskas pirmā personālizstāde, kurā māksliniece sevi piesaka kā keramiķe.

Gastronomiskās izpriecas «Ņammīgie krājumi» Zemītē 

Pirms Miķeļiem, 27. septembrī, Kandavas novada Zemītes bibliotēkā norisinājās gadskārtējās gastronomiskās izpriecas – pasākums «Ņammīgie krājumi». Pasākums rudens ražas laikā kopā aicina čaklākās un izdomas bagātākās pagasta saimnieces.

Dzejas dienas Vānes skolā 

Nu jau tradicionāli, tāpat kā visā Latvijā, septembris mūsu skolā ir Dzejas un ziedu dienu mēnesis. Šogad tas bija dzejnieka Ojāra Vācieša zīmē, jo novembrī viņam apritētu 80. dzimšanas diena. Klašu kolektīvi Dzejas dienām gatavojās divu nedēļu garumā, saņemot un izpildot dažādus uzdevumus.

Kandavas Radiorūpnīcai – 50 /FOTO/ (1)

Pagājušo sestdien, 21. septembrī, bijušās Kandavas radiorūpnīcas darbinieki svinēja uzņēmuma pusgadsimta jubileju. Rūpnīcas vairs nav. Pa daļām privatizēja. Izputināja. Darbinieki vēl daudzi dzīvi, uz strīpas. Rūpnīcā viņu jaunība pagāja. Viņos dzirkstelīte vēl dzīva.

Bērni darbu iemācās strādājot (1)

Pašās vasaras beigās un nupat septembrī Dzirciema internātskolas 7. klases skolēni kopā ar skolotāju Mudīti Neimani brauca ciemos pie savu klasesbiedru Gata un Lāsmas audžuvecākiem Evitas Bērziņas, Aivara Rožinska un Ligitas un Ēvalda Pīterniekiem Cēres pagasta «Brančos».

Nespējot izturēt emocionālo vardarbību, atlūgumu uzrakstījis Kandavas izpilddirektors Guntis Gelpers (7)

Trešdienas, 18. septembra, Kandavas novada domes Finanšu plānošanas un novada attīstības komitejas sēdes protokola darba kārtībā bija iekļauts jautājums par Kandavas novada domes izpilddirektora Gunta Gelpera atbrīvošanu no ieņemamā amata no šī gada 27. septembra.

Vai Kandavas komunālajai saimniecībai pienācis bankrots? (9)

9. septembrī, saņēmis auditorfirmas «BPG Baltic Inspekcija AMJ» SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» (KKP) un SIA «Kandavas namsaimnieks» (KN) veikto revīziju ziņojumu, novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts 10. septembrī 15.00 sasauca domes ārkārtas sēdi.

Kandavas jaunajiem vieglatlētiem panākumi Čehijā 

10.un 11. septembrī Čehijas pilsētā Brno risinājās Eiropas jauniešu un bērnu spēles vieglatlētikā, kurās piedalījās ap 1500 jauno vieglatlētu no 9valstīm, tostarp arī Kandavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas vieglatlētes Ieva Annija Stepiņa, Krista Dankere, Loreta Štoferte, Liene Nagle, Agnese Besikirska, Valerija Kuzmicka un Līva Besikirska.

Brāķi uz ceļa Grenčos salabošot (3)

Jautā lasītājs: – Zvana no Kandavas novada Grenčiem. Mūsu mājai 10 gadus bija normāls iebraucamais ceļš, bet pirms 3 gadiem lielceļam uzlika asfaltu, mainīja caurteku, un šis ceļš vairs nav lietojams. Tas atrodas iepretī bijušajam kolhoza ābeļdārzam.

Kandavas bērnudārzā «Zīļuks» atcelta vecāku dalības maksa (3)

Jaunais mācību gads Kandavas pirmsskolas izglītības iestādē «Zīļuks» iesākās ar virkni pārmaiņu. Pirmkārt, sakarā ar pirmsskolas vecuma bērnu skaita samazināšanos, šogad slēgta viena grupa un bērnudārzā atvērtas un darbojas 11 grupas.

Kandavas novadā brīvpusdienas būs arī 3. klases skolēniem (3)

Ņemot vērā citu pašvaldību pieredzi, Kandavas novada domes deputāts Dainis Rozenfelds ierosināja no nākamā gada janvāra piešķirt brīvpusdienas arī novada skolu 3. klašu skolēniem. Tas varētu izmaksāt ap Ls 7000. Pirmo divu klašu ēdināšanai finansējumu piešķir valsts.

Skolēnus uz Kandavas Mākslas, Mūzikas un Sporta skolām vedīs bez maksas (4)

Aizvadītajā mācību gadā, lai samazinātu novada pagastos dzīvojošo bērnu vecāku izdevumus, nokļūšanai uz Kandavas Mākslas, Mūzikas un Sporta skolām, tika pieņemts lēmums to bērnu vecākus, kuru dzīves vieta līdz kādai no iepriekš minētajām profesionālās izglītības iestādēm atrodas tālāk par 3 km, atbrīvot no līdzfinansējuma.

Kandavas pagastā nogāzies deltaplāns; slimnīcā miris pilots /FOTO; papildināts/ 

Svētdien, 8. septembrī, Kandavas pagastā avarējis deltaplāns, informē Valsts policijas pārstāve Ieva Sietniece. Negadījums noticis 15.50 pēcpusdienā. Avārija notikusi virs lauka, lidaparāts iegāzies krūmos.

Pasākumu kalendārs

2018.09.23 | 10:00

Miķeļdienas gadatirgus Jaunpilī 

2018.09.23 | 15:00

Kino Slampē 

2018.09.24 | 18:00

Vingrošana Kandavā 

2018.09.26 | 13:00

Seminārs par atkarībām Cērē 

2018.09.28 | 17:30

Lekcija par uzturu Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool