Otrdiena, 2019. gada 22. janvāris
Austris

Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienā kandavnieki stāda pupas /FOTO/ (3)

Jau otro gadu Kandavas novadā 4. maiju atzīmēja, stādot pupas katrs savā pagastā un Kandavā, un vēlot labas domas Latvijai un savai dzimtajai vietai.

Stāstnieku saiets Zemītē 

Stāstniecība ir sena nodarbe, kas mūsdienu tehnoloģiju laikmetā ir zaudējusi gan savu nozīmīgumu, gan auditoriju, jo elektroniskā informācijas plūsma ir pārņēmusi cilvēkus savā varā un attālinājusi mūs no rimtām sarunām, notikumu pārstāstiem un dzīvās atmiņas tālākas nodošanas no paaudzes paaudzē.

Audžuģimeņu vakars Zantē 

”Dod, Dieviņ, otram dot, ne no otra mīļi lūgt…” Ar šādu moto iesākās audžuģimeņu vakars sestdien, 25. aprīlī, Zantē, kad pagasta kultūras nams uz pāris stundām kā pasakā pārtapa krāšņā karaļvalstī, kur valdīja bezgala gaiša, sirsnīga un mīlestības pilna gaisotne.

Kandavā noskaidroti labākie Kurzemes šķēpmetēji /FOTO/ 

24. aprīlī Kandavā tehnikuma stadionā notika Latvijas Šķēpmetēju kluba un novada Sporta skolas kopīgi rīkotā Kurzemes kausa izcīņa šķēpa mešanā.

Lielā talka Tukuma, Kandavas un Engures novados /FOTO/ (1)

Kāda bijusi aizvadītā šī gada talka, skatiet mūsu žurnālistu un fotogrāfu veikumā.

Zemītē bērni ar pedagogiem un vecākiem iestādījuši 2000 eglītes (1)

Pirmdien, 20. aprīlī, Zemītes pagastā notika Meža dienas, kurās, atsaucoties a/s «Latvijas valsts meži» aicinājumam, Pūres bērnudārza «Zemenīte» un Irlavas bērnudārza «Cīrulītis» audzēkņi kopā ar pedagogiem un vecākiem stādīja mežu.

Zantes folkloras kopai «Vācelīte – 10 /FOTO/ (1)

Pagājušo sestdien Zantes folkloras kopas «Vācelīte» ļaudis savu dziesmoto, dejisko desmitgadi svinēja. Varen skanīgi, ar dižu blīkšķi svinības Zantē noritēja. Zantenieki allaž pratuši strādāt un arī svētkus svinēt. Līdz pirmajiem gaiļiem, vēl ilgāk, un nākamajā atkal – pie darba, uz strīpas.

Kandavas skeitparkā sezona atklāta /FOTO/ 

Pagājušo sestdien, 18. aprīlī, jaunie kandavnieki pavasara spirdzinošajā gaisā iznāca un skeitparkā pie vecās vidusskolas jauno sezonu iebraukāja. Jauno sezonu atklāja ikseri, BMX, skrituļslidu un skrituļdēļu braucēji no Kurzemes.

Kandavas makšķernieki tiekas zāles spiningošanā (7)

Trešdienas pievakarē Kandavas sporta hallē satikās zāles spiningošanas entuziasti jeb, precīzāk, kandavnieki – dažāda kaluma makšķernieki

Putnu dienas Jaunmokās 

Arī šogad Jaunmoku pils muzejs aicināja uz Putnu dienu pasākumu. Putnu draugi un interesenti no Kandavas internātvisdusskolas 8.klases, Pūres bērnudārza un Zemītes pamatskolas bija ieradušies, lai tiktos ar ornitologiem Dmitriju Boiko un Kārli Milleru.

Kandavas jauniešu talka Čužu purva dabas takās /FOTO/ 

Piektdien Kandavas jauniešu centra «Nagla» aktīvie jaunieši devās sakopt Čužu purva dabas takas apkārtni. Čužu purvs kā vienīgā vieta Latvijā, kur lielā platībā savvaļā aug krūmu čužas jeb tautā pazīstamās klinšrozītes, un ir viens no nedaudzajiem purviem Latvijā, kur sastopami sēravoti.

Lieldienas Tukuma, Kandavas un Engures novadā /FOTO/ 

Lieldienas aizvadītas. Kādas tās bijušas, piedāvājam mūsu foto izlasē no svētku pasākumiem Tukuma novadā (Zentenē, Bisniekos, Slampē), Kandavas novada Cērē un Engures novadā (Smārdes Vēju dārzā un Šlokenbekā).

Dace Rozentāle – jaunā Kandavas valsts lauksaimniecības tehnikuma direktore (78)

Kandavas valsts lauksaimniecības tehnikumā konkursa kārtībā apstiprināta jauna direktore Dace Rozentāle. Jāpiebilst, ka 13. jūnijā Kandavas tehnikumā notiks mācību iestādes septiņdesmitgadu jubilejas salidojums. Šajā datumā uz Kandavu dosies bijušie tehnikuma audzēkņi, kuri savulaik mācījušies lauksaimniekiem tik prestižajā skolā.

Kur «Satikt savu meistaru» mūsu novados? (1)

Šīs nedēļas nogalē, no 27. līdz 29. martam, visā Latvijā jau septīto gadu pēc kārtas norisināsies tradicionālo prasmju diena. Tajā šo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena Tukuma un Kandavas novados /FOTO/ 

Trešdein, 25. martā, Māras dienā, karogi plīvoja ar sēru lentām, pieminot tos, vairāk nekā 42 000 Latvijas pilsoņu, kuri pirms 66 gadiem, skarbajā 1949. gada 25. martā, netaisni, nepamatoti un vardarbīgi lopu vagonos tika izvesti uz Sibīriju.

Pasākumu kalendārs

2019.01.22 | 13:00

Barikāžu atceres diena Tukuma «Pils tornī» 

2019.01.22 | 16:00

Radošā nodarbība «Naglā» 

2019.01.23 | 17:00

Pērļošanas nodarbība Smārdē 

2019.01.24 | 17:30

Radošā nodarbība Vānē 

2019.01.25 | 14:00

Nodarbības un teātris «Naglā» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool