Pirmdiena, 2018. gada 17. decembris
Teiksma, Hilda

Policijai ātri jāreaģē un jābūt pieejamai (14)

Kā katru gadu iesākot, uz sarunu par pērn paveiktajiem darbiem un šī gada aktualitātēm aicinājām Tukuma policijas iecirkņa vadību. Sarunā piedalījās iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs, kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Sandris Stempers un kārtības policijas nodaļas priekšnieks Māris Trēde.

Mīlenbaha skolā Kandavā jaunieši mācās improvizēt /FOTO/ (6)

Kandavas K. Mīlenbaha vidusskolā viesojies improvizators ar 15 gadu pieredzi Artūrs Breidaks. Viņa vadītās teorētiskās un praktiskās nodarbības, pirmkārt, bija mācību programmas sastāvdaļa (audzēkņiem, kuri izvēlējušies apgūt publisko runu).

Cērē domā par peldbaseina, ābolu ceha un ceptuves būvniecību (23)

9. februārī Kandavas novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts un uzņēmējdarbības konsultante Līga Šupstika tikās ar Cēres iedzīvotājiem. Konkrētas, projekta ietvaros īstenojamas biznesa idejas šajā vakarā gan netika izvirzītas, toties tā bija iespēja visiem kopā pārrunāt, kas šo ideju attīstībai pagastā traucē.

Kandavas novadā uzņēmēji spriež par Eiropas Savienības līdzfinansējumiem (11)

3. februāra vakarā Kandavas novada domē tikties ar priekšsēdētāju, kā arī attīstības nodaļas pārstāvjiem tikai aicināti pilsētas uzņēmēji. Sarunas temats – kā un vai iespējams piesaistīt Eiropas finansējumu vietējās infrastruktūras attīstībai?

Cērē aizvadīta matemātikas nedēļa /FOTO/ 

Noslēdzoties janvārim, Cēres pamatskolā valdīja visu zinātņu karaliene Matemātika – katra diena tika veltīta skaitļiem, dažādiem uzdevumiem un arī matemātikas atveidojumam kāda no mākslām. Pirmdiena bija “vizuālās matemātikas diena”, kad katra klase veidoja plakātu “Skaitļi mūsu dzīvē”.

Kandavā aizliegta smagā transporta kustība, kā privātīpašumiem saņemt malku? (12)

Jau iedzīvotāju sapulcē vairāku novada uzņēmēju vārdā pašvaldības pārstāvjiem tika uzdotas jautājums – kādēļ Kandavā pēkšņi parādījušās zīmes, kas aizliedz smagā autotransporta kustību. Tādējādi izveidojusies situācija, ka malku vairākās vietās pilsētā nav iespējams nogādāt vispār!

Kandavas centrā ar gājēju pāreju izveidošanu nesteidzas (20)

Jau pirms gadiem diviem Kandavas novada domē saņemts lūgums, vai nevarētu izveidot gājēju pāreju pilsētas krustojumā, kur satiekas Ķiršu, Liepu un Lielā iela. Krustojums nav pārredzams un pietiekami drošs, jo īpaši gājējiem, bērniem, kas to šķērso, nākot no Kandavas internātvidusskolas puses.

Kandavā sumināti novada «Gada jaunieši» /FOTO/ (3)

Jau ceturto gadu kandavnieki izvēlējušies sava novada «Gada jaunieti». Svinīgā apbalvošana notika piektdien, 29. janvārī, Kandavas jauniešu centrā «Nagla». «Gada jaunietis» tika vērtēts trīs vecuma grupās: no 13 līdz 15 gadiem, no 16 līdz 18 un no 19 līdz 25 gadiem.

Pīrādziņu slēpojums Kandavā izslēpots, priekšā – Matkule un Cēre /FOTO/ (5)

Svētdien, 17. janvārī, kad visā pasaulē, kur var, grib un prot priecāties par ziemas priekiem, atzīmēja Sniega dienu, tā ar lielu aizrautību tika sagaidīta un izbaudīta arī Kandavā. Tur, K. Mīlenbaha vidusskolas stadionā, vairāk nekā 100 entuziastu pulcējās tradicionālajam Pīrādziņu slēpojumam.

Kandavas internātā jauns mājturības kabinets un atpūtas telpas /FOTO/ (2)

18. janvārī Kandavas internātviduskolā bija priecīgs notikums – oficiāli atvērtas jaunizveidotās atpūtas telpas, kur bērniem būs iespēja pagatavot maltīti, pavadīt vakaru omulīgā telpā, draudzīgā kompānijā.

Kādas ir Kandavas novada skolotāju algas? (21)

Skolu direktoriem vaicājām, kāda ir augstākā, kāda – zemākā alga, kādu atalgojumu pedagogs saņem pēc nodokļu nomaksas, cik lielas slodzes un vai ir tādi, kas spiesti strādāt vairākos darbos, vai skolās ir atbalsta personāls un vai skolā ir vakances.

Cērenieki svin Maestro dzimšanas dienu (3)

Otrdien, 12. janvārī, maestro Raimonds Pauls atzīmēja savu 80. dzimšanas dienu. Šim notikuma par godu «Latvijas radio 2» programma teju pilnībā tika veltīta komponista daiļradei. Un arī Cēres skolā kā bērni, tā pedagogi izdziedāja kaut nelielu, tomēr daļiņu no plašā R. Paula dziesmu klāsta.

Jaunieši Kandavā izbraukā autodromu (178)

Arvien “jaunizceptie” autovadītāji aktīvi izbraukā autodromu Kandavas tehnikumā, kas paredzēts audzēkņu autoapmācības praktiskajām nodarbībām.

Kandavas Ziemassvētku turnīrs /FOTO/ 

Ikgadēji 25. decembrī Kandavas sporta hallē tiek aizvadīts Ziemassvētku turnīrs dambretē, zolītē, novusā un volejbolā. No agra rīta jau sacensības uzsāka dambretes spēlētāji, kur 1. vietu izcīnīja Dāvids Benderskis (Renda), 2. – Aleksandrs Krīvāns (Kandava), 3. – Sandis Balmanis (Talsi).

Ziemassvētki Kandavā /FOTO/ (2)

Pēc tam, kad katrs savās mājās pie lielākas vai mazākas eglītes aizvadījis Ziemassvētku vakaru, uz kopīgu svinēšanu Kandavā visi tika aicināti 26. decembrī. Dienas garumā pilsētā bija iespēja piedalīties dažādās radošās nodarbēs

Pasākumu kalendārs

2018.12.17 | 10:00

Izrāde bērniem Slampē 

2018.12.18 | 14:30

«Lasītāju klubiņš» Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool