Rozālija, Roze

Kandavas novadā – četras parakstu vākšanas vietas 

No 12. marta līdz 10. aprīlim ilgs parakstu vākšana likumprojekta «Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē» ierosināšanai. Parakstu vākšanai Latvijā kopumā izveidotas 620 parakstu vākšanas vietas, ko noteikušas pašvaldības.

«Cēres Cālis 2008» 

6. martā Cēres pamatskolas zālē uz mazo vokālistu konkursu «Cēres cālis 2008» pulcējās pirmsskolas vecuma bērni. Pavasarīgā noskaņā savu dziedātprasmi rādīja 11 bērni: Agnese, Andžela, Annija, Sintija, Helēna, Mairita, Dāgs, Edgars, Daniila, Aivars un Andrejs. Katra bērna vokālajām dotībām atbilstošas dziesmiņas bija palīdzējusi apgūt dziesmu un rotaļu pulciņa vadītāja Valija Skarnele. Tieši ar viņas neatlaidību un ierosmi šis konkurss mazākajā novada pagastā norisinās jau otro gadu pēc kārtas.

Lai nebūtu tā, ka par kādu, pat ļoti būtisku jautājumu vispār netiek balsots… (3)

Februārī Kandavas novada komiteju un vēlāk arī domes sēdē vērotājiem no malas tika kāds pārsteigums – zaļo zemnieku frakcijas deputāts Andis Gailītis nāca klājā ar paziņojumu, ka vēlas izveidot apvienību (vēlāk domes sēdē tika nolemts, ka tā tomēr būs frakcija) kopīga viedokļa izteikšanai. Kāpēc gan deputātam, kas pārstāv domes vairākumu, pēkšņi radusies šāda vajadzība? To pagājušās nedēļas nogalē jautājām pašam jaunās domu biedru grupas dibinātājam Andim Gailītim.

Kas jauns Kandavas novadā 

Uzņēmēju tikšanās 12. martā 17.30 notiks Kandavas novada uzņēmējdarbības atbalsta centra padomes – darba grupas sēde, bet 19. martā 17.30 paredzēta uzņēmēju un interesentu kārtējā ikmēneša tikšanās. Visas uzņēmēju aktivitātes notiks biedrības telpās Kandavā, Priežu ielā 1. Konsultatīvās padomes sēdes novada pagastos 13. martā notiks konsultatīvo padomju sēdes novada pagastos: Cērē – 10.00; Zemītē – […]

Kandavā izveidota jauna frakcija, apvienība vai bloks (1)

Viens no jautājumiem, ko gan deputāti, gan citi par to uzzinājušie kandavnieki turpināja diskutēt arī pēc Kandavas novada domes sēdes februārī, bija deputāta Anda Gailīša iesniegums – paziņojums. Proti, A. Gailītis jau komiteju sēdē un vēlāk domes sēdē vērsies pie saviem kolēģiem – deputātiem, lai paziņotu, ka tiek izveidota domes deputātu apvienība «Mēs savam novadam», lai "veidotu kopīgus viedokļus atsevišķu jautājumu izskatīšanā domes sēdēs". Jāpiebilst, ka A. Gailītis domē ievēlēts no Zaļo Zemnieku savienības saraksta.

Brīvpusdienu piešķiršanas kārtība Kandavas novadā 

Atbilstoši 31. janvāra domes sēdes lēmumam «Par brīvpusdienu piešķiršanu novada izglītības iestāžu skolēniem» Kandavas novada domes deputātiem nācās izstrādāt saistošos noteikumus, kuros noteikta kārtība, kā brīvpusdienas skolēniem tiek piešķirtas.

Kalnmuižas pils nākotnē pārtaps par četru zvaigžņu viesnīcu 

Lai realizētu šo ieceri, firma «Konrads» lūgusi Kandavas novada domi izsniegt atzinumu par viņu izstrādātā projekta realizācijas posma atbilstību novada attīstības programmas prioritātes mērķim nr. 1 «Uzņēmējdarbības attīstības veicināšana».

Demogrāfiskā bilance Kandavas novadā 

Kandavas Dzimtsarakstu nodaļā aizvadītajā nedēļā reģistrēts viens jaundzimušais – Edmunds.
Aizsaulē aizgājusi Ligita Mantaja (1954) Kandavā, Jurģis Karalis (1912) Zemītes pagastā un Lidija Ozola (1934) Kandavas pagastā.

Kandavā mazo talantu netrūkst (1)

Par mazo talantu trūkumu Kandavas pirmsskolas izglītības iestādē «Zīļuks» nevar sūdzēties. Par to pārliecinājāmies arī mēs, noskatoties un ieklausoties 7. martā notikušajā «Talantu konkursā».

«Novada Cālis 2008» tiek atcelts 

Tā kā bērni slimo, 9. martā Kandavā paredzētais mazo vokālistu konkurss «Novada Cālis 2008», atcelts.

«Plostiem» klājas grūti? 

Atpūtas komplekss «Plosti» ir viens no lielākajiem tūrisma centriem Kurzemē. Šobrīd ar naktsmītnēm iespējams nodrošināt ap 150 tūristu, bet vasaras sezonā – līdz pat tūkstotim ļaužu. Kā Kandavas novada domes sēdē februārī pastāstīja uzņēmuma «Plosti» pārstāvis Armands Roze, firma atpūtas kompleksa pilnveidošanā ieguldījusi vairāk nekā miljonu latu. Lai attīstītu uzņēmuma darbību, tiek investēti savi līdzekļi, kredītresursi, piesaistīts ES finansējums. Taču, ņemot vērā aizvadītā gada nemitīgo inflācijas kāpumu, preču un pakalpojumu kraso cenu pieaugumu, nodrošināt uzņēmuma veiksmīgu darbību tik un tā esot sarežģīti. A. Roze atzina, ka pašreiz manāms tūristu apsīkums. Tādēļ SIA «Plosti» lūgusi domi samazināt nekustamā īpašuma nodokļa (NIN) maksājumu.

Kristīgu nodarbību vieta vai gaļas cehs? (1)

Kandavas Vecpilsētas centrā, Baznīcas ielā 3, blakus Kandavas evaņģēliski luteriskās draudzes mājai atrodas akmens šķūnis, kurā ierīkotas garāžas. Tās personīgo transportlīdzekļu novietošanai izmanto vairāki Sabiles ielas daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji. Februārī Kandavas novada domē saņemti divi iesniegumi (no Kandavas ev. lut. draudzes un biedrības «Charolais Latvija») ar lūgumu rast iespēju iznomāt šīs telpas un padarīt ēku izmantojamu plašākai sabiedrībai.

Kandavas novadā darbu uzsāk Montessori pedagogs 

Kandavas novada dome noslēgusi darba līgumu ar Montessori pedagoģi Ingunu Baumani. Viņa ar bērniem darbosies ne tikai Kandavas pilsētā, bet visā novadā.

Kā pastāvēt un darboties Kandavas slimnīcai? 

28. februārī notika kārtējā Kandavas novada domes sēde. Sākotnēji darba kārtībā bija paredzēts izskatīt 30 jautājumus, bet klāt nāca vēl trīs. Sēdē piedalījās visi 11 deputāti; bija salīdzinoši daudz pieaicināto personu, tāpēc deputāti vienojās mainīt izskatāmo jautājumu secību. Slimnīcas pastāvēšana bija viens no aktuālākajiem domes sēdes jautājumiem. Tā kā Kandavas slimnīcā strauji samazinās pacientu gultu skaits un finansējums uz vienu stacionārā ievietoto personu, māc bažas, kā turpmāk šo medicīnas iestādi saglabāt un uzturēt.

Sporta skola iegādāsies mazlietotu mikroautobusu 

Kandavas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktors Indulis Matīss lūdzis domi atļaut esošā budžeta ietvaros iegādāties līzingā mazlietotu mikroautobusu. Deputāti vienprātīgi atbalstīja direktora lūgumu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool