Hermīne, Estere

Par Satversmes grozījumiem Kandavas novadā parakstījušies 278 cilvēki 

Ir pagājušas jau divas nedēļas, kopš sākās parakstu vākšana par grozījumu ierosināšanu Satversmē. 25. martā tika apkopoti parakstu vākšanas rezultāti. Kandavas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Didzis Zeibots pastāstīja, ka līdz 25. marta 12.00 par grozījumiem Satversmē novadā kopumā parakstījušies 278 pilsoņi (Zemītes pagastā – 29; Cērē – 24; Matkulē – 42, bet Kandavas pilsētā – 183).

Komunistiskā terora upuru piemiņas pasākums Kandavā 

25. marts ir diena, kuru atceroties, daudziem jo daudziem latviešiem sirdi pārņem dziļa sāpju smeldze. Tieši šajā dienā pirms 59 gadiem, lopu vagonos sadzīti, no Dzimtenes tika izsūtīti vairāk nekā 42 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju. Omskas, Tomskas, Krasnojarskas, Irkutskas un Amūras apgabali tālajā Sibīrijā kļuva par viņu turpmākās dzīves vietu – citam uz laiku, citam uz mūžīgiem laikiem. Arī Kandavā ik gadus 25. martā tiek rīkoti piemiņas pasākumi. Rūpes par tā norisi parasti uzņemas enerģiskais Represēto apvienības vadītājs Pēteris Briedis un abas Kandavas novada muzeja darbinieces – Sarma Anģēna un Ināra Znotiņa.

Demogrāfiskā bilance Kandavas novadā 

Kandavas novada Dzimtsarakstu nodaļā aizvadītajā nedēļā reģistrēti četri jaundzimušie: Artuss, Emīlija un dvīņu māsiņas Alise un Megija.

Ziemas prieki – tieši Lieldienās 

Pēdējā laikā gadalaikiem raksturīga iezīme – mainīties krāsām un ietērpiem. Balti Ziemassvētki ir retums, toties Lieldienas lepojas ar balta sniega segu. Un māju pagalmos sniega vīru vietā tiek velti balti Lieldienu zaķi. Arī šajās Lieldienās. Arī Kandavas novadā.

Zemītnieki cer uz asfaltētu ceļu un cīņu ar latvāņiem 

Jau rakstījām, ka reizi mēnesī, ceturtdienā, pirms domes pastāvīgo komiteju sēdēm Kandavas novada pagastos notiek konsultatīvo padomju sēdes, kurās kopā sanāk pagastu padomju locekļi, lai kopā ar domes priekšsēdētāju A. Ķieģeli, novada zemnieku konsultanti L. Gudakovsku un Komunālā uzņēmuma vadītāju A. Vilkaušu apspriestu pagasta sasāpējušākos jautājumus. Par to, kas jauns Valdeķos, jau rakstījām, šoreiz – par aktualitātēm Zemītē.

Muzeju nakts tradīcija šogad arī Kandavā 

Kandavas novada muzejs saņēmis Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu projektam «Pasmaidi, putniņš lidos!» konkursā «Muzeju nakts 2008», kura devīze šogad ir «Nāc rīt atkal!». «Muzeju nakts» kā tradīcija Latvijā notiks piekto gadu. Kandavas muzejs tajā iesaistīsies pirmo reizi – 17. maijā no 19.00 līdz 01.00. Tiksimies maijā!

Krusta ceļš ar 15 pieturām Kandavā 

21. martā 12.00, pēc Lielās Piektdienas dievkalpojuma, pie Kandavas evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcas sākās Krusta ceļš. Gājiens izvērtās gana plašs, jo tajā iesaistījās triju konfesiju – evaņģēliski luteriskās, katoļu un baptistu – draudžu pārstāvji. Gājiena dalībnieki virzījās cauri pilsētai, ievērojot 15 pieturas punktus.

Top gājēju celiņš 

Pirms nedēļas sāka izbūvēt gājēju celiņu, kas ved uz Kandavas muzeju. Gadu gaitā celiņš bija acīmredzami nolietojies, tāpēc šogad remontdarbi tika iekļauti pašvaldības sociāli ekonomisko pasākumu plānā, paredzot finansējumu no Ceļa fonda.

Komunistiskā terora upuru piemiņas dienas norise Kandavas novadā 

25. martā 12.45 autobuss izbrauks no Depo laukuma uz Kandavas staciju;
13.00 – piemiņas brīdis Kandavas stacijā;
13.30 – piemiņas brīdis Kandavā (pie Mākslas skolas).
Pēc tam visi tiek laipni aicināti dalīties atmiņās, baudot siltu tēju Kandavas novada muzeja telpās.

Demogrāfiskā bilance Kandavas novadā 

Kandavas novada Dzimtsarakstu nodaļā pagājušajā nedēļā reģistrēti četri Aizsaulē aizgājušie novada iedzīvotāji: Česlavs Česnovičs (1926) Kandavas pagastā; Velta Vaitovska (1922) Matkules pagastā; Eduards Freimanis (1931) un Milda Gustiņa (1925) Kandavā.

Par ko norūpējušies Kandavas novada pagastos? 

Reizi mēnesī, ceturtdienā, pirms domes pastāvīgo komiteju sēdēm novada pagastos notiek konsultatīvo padomju sēdes, kurās kopā sanāk pagastu padomju locekļi, lai kopā ar domes priekšsēdētāju A. Ķieģeli, novada zemnieku konsultanti L. Gudakovsku un Komunālā uzņēmuma vadītāju A. Vilkaušu apspriestu pagasta sasāpējušākos jautājumus. Kas tad satrauc un par ko norūpējušies novada pagastu iedzīvotāji, centāmies uzzināt arī «Kandavas Ziņu» žurnālisti. Vispirms – par Valdeķiem.

Lieldienu rotājums – zem sniega 

17. martā Skolas kalna pakājē Kandavā (aiz «Unibankas») – vietā, kur gada nogalē pilsētu rotāja Adventes vainags, tapa skaista Lieldienu kompozīcija ar svētkiem atbilstošu Lieldienu zaķi, gaili, vistiņu cālīšiem un krietnu olu grozu. Par svētku rotas tapšanu rūpējās Kandavas komunālā uzņēmuma ļaudis. Tiesa, šobrīd jauko rotājumu klāj negaidīti uznākušais sniegs, bet cerēsim, ka līdz Lieldienām viss mainīsies uz labu un svētku kompozīcija, kā iecerēts, priecēs lielus un mazus pilsētas iedzīvotājus un viesus.

Lieldienu pasākumi Kandavas novadā 

Piedāvājam ieskatu Lieldienu pasākumos Kandavas novadā. 20. martā 19.00 Kandavas evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcā Zaļās ceturtdienas dievkalpojums ar Svēto Vakarēdienu. 21. martā 11.00 Kandavas evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcā – Lielās Piektdienas dievkalpojums ar Svēto Vakarēdienu. Pēc dievkalpojuma – 12.00 – sāksies Krusta ceļš no baznīcas cauri pilsētai ar 15 stacijām. 23. martā 6.00 Kandavas evaņģēliski […]

Ritmikas diena Kandavas vidusskolā 

Aerobikas jeb Ritmikas diena ir viena no vairāk nekā divdesmit Kandavas Kārļa Mīlenbaha vidusskolas iedibinātajām tradīcijām, kurā ar prieku un patiku iesaistās viss plašais kolektīvs no 1. līdz 12. klasei. Arī par skatītāju un atbalstītāju trūkumu sūdzēties nevar. Tāpēc 14. martā Kandavas sporta halles skatītāju tribīnēs (tāpat kā automašīnu stāvlaukumā) brīvu vietu samanīt bija gandrīz neiespējami.

Kandavas tehnikuma puiši veiksmīgi startējuši konkursā «Jaunais profesionālis 2008» 

Marta pirmajās dienās izstāžu centrā Ķīpsalā risinājās 14. starptautiskā izstāde «Skola 2008». Tās ietvaros notika arī konkurss «Jaunais profesionālis 2008», kurā zināšanas un praktiskās iemaņas dažādos arodos demonstrēja audzēkņi no vairāk nekā 60 profesionālās izglītības iestādēm, tajā skaitā arī Valsts Kandavas lauksaimniecības tehnikuma (VKLT). Viņi sacentās būvniecībā, enerģētikā, viesmīlības un skaistumkopšanas pakalpojumos, dizainā, kokapstrādē, lauksaimniecībā un citās jomās.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool