Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna
Foto: Iveta Piese

Lai arī Kandavas kartingu trase ir slēgta, tajā notiek sacensības

Autors: Iveta Piese
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 22. maijs 14:01

Kandavā atkal skan kartings. Aizvadītās nedēļas nogalē uz kartinga sacensībām bija atbraukuši sportisti no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas. Vietas Kandavas viesnīcās un viesu mājās šajās dienās bija pilnībā izpirktas un beidzot varēja sajust, ka pilsēta ir atdzīvojusies. Tas, protams, iepriecināja arī veikalu un kafejnīca īpašniekus – beidzot, beidzot ielās un uzņēmumos iegriežas cilvēki!

Tomēr viss nav gluži tik jauki, kā izskatās. Pēc ilgstošiem strīdiem ar iedzīvotājiem, pēc tiesāšanās un nespējas vienoties, Kandavas kartingu trase ir slēgta un sacensības tajā notiek, pārkāpjot likumu un arī domes saistošos noteikumus. Par sacensībām, kas notika pagājušās nedēļas nogalē, pašvaldības policijas jau sastādījusi administratīvā pārkāpuma protokolu un par soda apmēriem lems Kandavas novada domes Administratīvā komisija. Novada domes priekšsēdētājs Normunds Štoferts skaidro: – Pamatojoties uz veiktajiem trokšņu mērījumiem, trase oficiāli ir slēgta jau divus gadus. Kandavas novada dome pēc iedzīvotāju sūdzību saņemšanas aicināja trases īpašniekus iesniegt priekšlikumus trokšņu līmeņa samazināšanai. Zinām, ka bija iecere stādīt dubultu tūju sienu. Domes sēdē gan arī lēma, ka arī pēc tam būtu jāizvērtē, vai efekts ir panākts un troksnis ir mazinājies. Taču… pat tūjas līdz šim nav iestādītas.

Tālāk lasiet ceturtdienas, 22. maija, laikrakstā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. rita teica:

  Kandavas “tase”???

 2. jūlīte teica:

  Nu vienai tantei slikti ar ausīm,vai tāpēc jācieš Kandavas biznesmeņiem? Lai tik darbojās kartingisti un mirušajā pilsētiņā vismaz dzīvība.Kur problēma? Kāpēc mūžīgi jākašķējas? Ja laivotāji bezdē,tad nav pārkāpums Abavas krastos dzīvojošajiem? Vajag padomāt varbūt lietderīgi to ar aizliegt?

  • Biznesmenim teica:

   Visi mēs baigi gudrie, kamēr paša logiem priekšā sūdu čupa nav nolikta! Es aizbraucu, apskatījos, vēl 2010. gadā, kad karti tur gonkoja ir 7.00 no rīta ir 22.pat 23. 00. Nu zini, savam lielākajam ienaidniekam tur dzīvot nenovēlētu!…
   Un ir tā, ja Kandavā un tai kartingu trasē būtu īsti biznesmeņi, tad arī beigtu par saviem novadniekiem ņirgāties un to sienu vai kaut tās pašas tūjas jau sen būtu sastādījuši. Tu, Jūlīte, varētu būt pirmā – neuztraucies par bezdētājiem un palīdzi trūkumcietējam uzņēmumam – Svedbankas kartodromam – saziedo, lai iznāk naudas pabeigt savu projektu līdz galam, kā tas visos papīros un būvnormatīvos ir paredzēts! Ja ne… Nu ko tad maujam par kaut kādu Zulitūdi!? Tur tak arī tikai viena vaina – visiem pofigistiem-biznesmeņiem-cilvēku piekāsējiem baigi ātri pelnīt gribējās!

   • kanādnieks teica:

    Ko Tu vari pļūtīt,sūdu čupa tev pašam aiz loga,Tu vismaz zini kāpēc trase ir slēgta 2.gadus,ja nezini tad nebīdi tekstus par Zolitūdi un biznesmeņiem!!!

    • Kanādniekam teica:

     Un kad jau tik liels zinātājs, tad pastāsti citiem ar, kāpēc tā trase divus gadus slēgta?… Bet tas salīdzinājums ar Zolitūdi mums te ļoti labi der, jo ja tam, kas prot maksāt, kaut ko vajag, tad sūdu ar par vijolītēm iesmērēs un varēs daudz pretēji būvnormatīviem un projektiem ko celt, būvēt un darbināt… ka trik mēs fikso piķi pagrābjam.
     Un, ja tā godīgi, nu baigi nabagie būtu palikuši, ja to sienu, kā paredzēts, būtu uzbūvējuši?

   • Asais teica:

    Nu bļin ciktad reizes gadā ir tās sacensības? Pāris reizes gadā jau var paciest, espiemēram esmu par un dzīvoju blakus kartingu trasei. Tad jau zāli arī jāaizliedz ir pļaut ar trimmeriem un zālesplāvējiem. Par tiem neviens tev nebrīdina ka kaimiņs 6:00 no ritasāks pļaut zāli.
    Un kas tad PSRS laikos bīja, tur kartingi katru dienu braukāja trennējās jo bija viena no lielākajām trasēm PSR.
    Red te viena pensionāre uz pohām nevar izgulēties un taisa traci. Mazāk dzert vajag.

 3. Vietejais. teica:

  trasei BIJA-IR-UN BUT! Lai Elzens brauc atpakal uz Rigu… Diez dzivodama Riga nebija kaut kur pasudzejusies, ka gar vinas logiem parak daudz masinas diennakti pabrauc garam. tik tiesaam-kadreiz kad brauca vairak-nesudzejas. aceros vel berns budams ar senci gajam skatities sacikstes. nu tad gan bija troksnis. a seit 4x gada nevar paciest. zinu ari cilvekus, kuri dzivo blakus vai netalu no trases un nesudzas. tak majas un setas neviens no trase esosajiem jums nedemole.. par ko brekt.. vai ari dazi, dazas censas gut kadu finansialu labumu no sim sudzibam….

  • Vietejam teica:

   Tu ar lāb runa, laikam būsi no tiem, kam šis tas atlec. Vai arī sēd tik malā un brīnēs, ko tiek citem pietiek duk, ar lielem dūžem plēsties. Un Elzens plēšas par liet, tas i fakts, bet tu i dirsēj, tas i redzam.

 4. kikerigū teica:

  Es gan neapskaužu tos, kam jādzīvo trases tiešā tuvumā. Troksnis tomēr briesmīgs. Un nav ko te “franču dialektā” izteikties un savu “augsto” kultūras līmeni parādīt. Ja grib rīkot sacensības, sen jau trokšņu slāpēšanas sienu varēja uzbūvēt.

 5. Jūle teica:

  Viena Rīgas kundzīte nedabūja darba vietu šajā firmā nu tik kreicē apkārt kartodromam un raksta sūdzības.Pati deklarējusies Kandavā šķūnītī.Kaimiņi sen smejas par šo aktīvisti, bet pilsētai sūdzības izdevīgas ,kāds eiro nonāks viņu kasē, savukārt firmai mācība, izdevīgāk kādu drazu pieņemt darbā un nemaksāt soda naudas ha ha.

 6. aija teica:

  ja nebūtu kartingu trase tad te visas bodites klopējam ciet un dzīvoju blakus kartingu trasei un nav ne vainas par troksni nesūdzos

 7. Kartingists teica:

  …..Ko teiktu kartingu trases īpašnieki un sacensību rīkotāji, ja viņu bērni gatavotos 9. klases un 12. klases eksāmeniem un ar sirdi slimi tuvinieki atrastos ilgstoša , neciešama kartingu motora trokšņu tuvumā un isplūžu gāžu tvanā! ?

  • KSTE teica:

   Nu un ko tad tu teiksi Nāriņas simniekiem, ka tagad katru nedēļās nogali ies muzons lidz 4:00 rītā, ka pa visu Kandavu var dzirdēt, tas taviem bērniem netraucē izgulēties, lai varētu eksāmena gatavoties? Es dzīvoju Kandavas vidū un tīri labi pa nakti varu dzirdēt, navpat savs muzončiks jaslēdz iekšā. Parto jau neviensneko nevar pateikt jo savējie taču, bet kā ienāk jauns uzņēmums kurš grib investēt pilsētā un maksāt nodokļus tad šetev Kandavnieki ir pret to. Nuko varu pateikt pensionāru pilsēta palieku un ir pensionāru pilseta.

 8. Karingists teica:

  Dzīvoju pie kartingu trases jau ilgus gadus un šādas nelikumības, kuras liedz cilvēkiem dzīvot veselīga vidē turpinās. Sacensība nenotiek katru dienu, bet sistemātiska, regulāra skaļa motoru rēkoņa notiek visu vasaru garumā.

 9. Kartingists teica:

  Prieks un paldies Kandavas Biznesmeņiem kuri netraucē un palīdz citiem cilvēkiem dzīvot. Pēc zināmas informācijas, kartingu trases īpašnieki, kartingu sacensību rīkošanas gaitā, dažās dienas gūst peļņu, kādu negūst Kandavas uzņēmējs visa gada garuma. Nav jau žēl lai brauc, bet tikai bez uzbrūkoša trokšņa. Esam par videi un cilvēkiem nekaitīgu uzņēmējdarbību !

  • aija teica:

   es ar dzivoju blakus un nemaz netrauce tapat tai kandavā nekas nenotiek vismaz ir ko paskatīties,un tie ir kartingi nevis flinstonu mašīnītes kuram skaņa nav

   • Aijai? teica:

    Nu, ko tevi «Swedbankas kartodroms» darbā par komentētāju pieņēmuši? Bišku jau būtu pareizrakstību pamācījusies, bet tā jau nekas. Lai gan, varbūt sienu uzlikt būtu bijis mierīgāk? Nu,vismaz godīgāk noteikti.

    • tam kas komentē aijai? teica:

     paturi komentarus pie sevis nav nolīguši, man riebjas kad cilvēkiem nekas nav labi,kunkstēt tik māk

     • Aijai teica:

      Vēl jau diktatūra nav iestājusies, tāpēc – ja uz vardarbību neaicina, komentēt var visi, bet… Kaut mani nekas netraucē, es tik un tā nesaprotu tos, kas tiem biezajiem kundziņiem pakaļā lien. Jautājums jau joprojām tas pats – vai grūti bija to sienu, kā paredzēts, uzcelt?

     • !pareizrakstība teica:

      Man tiešām riebjas, ka cilvēki kropļo savu dzimto valodu un pakārtojuma saikļa ”ka” vietā lieto laika apstākļu vārdu ”kad”!

  • nav brinums ka visi bomzi teica:

   Nu nekaitigaa videe dzivot ir forši bez darba un dzert alkaholu! Super! Kā arī visi lauķi sitas nost tapēc ka nav cilvēkiem trases, kur visu jaunības adrenalīnu nosist. Mums jau Latvijā labāk lai visi sitas nost un bomžo.

 10. Viens no cietējiem teica:

  Kapēc agrāk Dome nerīkoja iedzīvotāju aptauju par Domei piederošas kartingu trases tālāku izmantosanu. Un tās pārdošanu par 4 reizes mazāku summu. Kartingu trases pircejs savukārt pārdeva to gandrīz 5 reizes dārgāk patreizējam īpašniekam?
  Likumdevējs paredz, kad no 2014. gada 22. maija Kandavas novada Domei kartingu trase bija jāslēdz. Kāpēc Dome nenovērš nelikumības Kandavas kartingu trasē, kuras notiek š. g. 22-23 maijā?

  • Interese teica:

   Jā, man arī interesē, es arī avīzē lasīju, neko nesapratu, ko tas Štoferts tur teica? Ja trase ir slēgt, tad atnāk municipāļu un nekādas braukšanas! A šis kā tāds nevarīgais sētas krancis: ”mēs jau neko, mēs sodiņu uzliksim.. bet labi, ka sacensības notiek…” Kā var pieļaut sistemātiskas un pat paredzamas nelikumības! Tu ta mīļā miera labad varbūt arī laupīt varam iet vai tos kartus dauzīt, jo principā tur tak nekas nenotiek un tas, kas notiek, ir nelikumīgi!? Eu, žurnālisti, nu tak paprasiet tam Normim kārtīgi, ko viņš tur šļupst, ka neko nevar saprast?! Vai pareizāk, rodas aizdomas, ka šim labi ķepā iesmērēts.

 11. Kartingists teica:

  Aija mānās! Viņa Uz Priežu ielas nedzīvo.

  • aija teica:

   dzivoju uz zemītes ielu un netrauce.ari eju skatīties un nesūdzos.nesaprotu ko jus peraties,nav labi kas nekas nenotiek nu ka notiek ar nav labi

 12. Ak teica:

  nabaga Aijiņa no Zemītes ielas,viņa tā mīl kartingus skatīties…un nu izrādās,ka kartingtrase slēgta.Ko nu Aijiņa darīs?Kā pavadīs savu brīvo laiku?Nekā cita taču Kandavā nav.
  Kauns,kandavnieki!Kauns par tiem,kuri kaut kādu muļķīgu principu dēļ mauj,ka viss ir labi,ka sienu nevajag utt.Kauns par pašvaldību,kura jau kuro gadu ir tik gļēva,ka gadiem nespēj panākt,ka miljonāri uzbūvē aizsargsienu pret trokšņiem,kaut gan tas viņiem finansiāli ir kā nospļauties jūrā. Kauns par tiem cilvēkiem,kuri tagad ”aprej”Elzu,kaut gan viņa ir iestājusies par taisnīgu lietu.

  • aija teica:

   AK-izvēlies ko raksti nav runa par to kas man bet visi pukst taka pensionāri nekas nav labi ej mežā un dzīvo, taka pa naktīm daudzās sētās dzer un bļaustas līdz rītam tad viss ok

 13. Jūle teica:

  Nu, kā ir vai stadiona dzertuves atklāšana netraucēja mieru mīlošos Kandavniekus? Karti trokšņo dienā,bet svarīgais pasākums dragāja visu nakti!

 14. Jūlei teica:

  Ja Kandava var lepoties tikai ar puspabeigtu kartingtrasi un dzērāju baurošanu vasaras krogā,tad ir vērts padomāt,kādas vērtības dominē šajā pilsētā.Cilvēka cienīga dzīve droši vien kaut kur uz beigu galu,vai ne?

 15. VISU KLAPEJAM CIET teica:

  Priedainei N apjozt apkarts aizsargsienu jo ta ari rada troksnu apkartejo maju iedzivotajiem, mulcas razotnei apkart sienu, jo ari razosanas procesa rodas troksnis un bijusas rupnicas teritoriju vispar parcelt kaut kur prom-talak no Jaunkandavas-un jaunkandavu pasludinat par dabas rezervatu….

  • Kanāda teica:

   Vai nav laiks,lietas saukt ītajos vārdos!!! Tieksim tā Kandavas iedzīvotāja Elza un draugs Dainis izlēma uztaisīt mazu biznesa projektu ar kartinga trases projektu,Elza redzēja iespēju nopelnīt,Dainis iespēju tik Mēra krēslā!!!Jā tā nav sorī!!!

   • Ja teica:

    jau ir aicinājums saukt lietas īstajos vārdos,tad gan vajadzētu pameklēt,kas īsti ar kartingtrasi nopelnīja,kad to pārdeva par santīmiem,lai pircējs tālāk to pārdotu…ai..par kādu naudu.
    Tad jau jāsauc arī pie vārda pašvaldības ieilgusī mazspēja panākt sienas uzbūvi.Varbūt te kāds ko nopelna?
    Hmm..Priedainei ierobežota trokšņu noplūde,tas taču normāli.Vai ļoti bizness no tā cietis?
    Dainis un mēra krēsls,hahaha,jau cik gadus arī bez kartingtrases.
    Kāda peļņa var būt Elzai,ja viņa nav daļā ar īpašniekiem?
    Galu galā morālā kompensācija par ilgstošu veselības un dzīves kvalitātes bojāšanu pienākas katram Priežu ielas iedzīvotājam(arī tiem dažiem, kuriem troksnis it kā netraucē),kas dzīvo trases tuvumā.
    Kandava ir Ginesa rekordu cienīga pilsēta ar ilgstgošu veselas pilsētas ielas iedzīvotāju spīdzināšanu(ja nemaldos,kādi 5-6 gadi).
    Jautājums-kas liedz sakārtot lietas tā,lai būtu gan likumīgi,gan iedzīvotājiem (visiem bez izņēmuma)labi,gan pilsētai nestu peļņu utt.?

 16. varis teica:

  Daudzus gadu atpakaļ gadījās dzirdēt televīzijā sižetus par kartinga trases troksni. Esmu pietiekami informēts par notiekošo auto moto sporta federācijās.
  Pēc televīzijā redzētā nodomāju, diez vai kundzīte ir apjēgusi, kādu cilvēku biznesa intereses viņa aizskārusi (ne jau tikai īpašnieku). Šo federāciju interešu aizstāvji tomēr ir valsts ietekmīgākie cilvēki…
  Nožēlojami bija redzēt kā centās šo pensionāri iznīcināt un pazemot. Tāds zemiskuma kalngals, es teiktu.
  Šajā avīzes rakstā cenšas paust viedokli, ka kartinga trases darbība ir attaisnojama. Redz, no tā materiālu labumu gūst novada uzņēmēji. Tikpat labi salīdzinājumam var attaisnot pedofilijas tīkla darbību.
  Sacensību dalībnieki un sponsori, kas maksā par piedalīšanos Kandavas kartinga trasē notiekošajās sacensībās zina, ka dalībnieku vēlme gūt baudu no braukšanas un godalgu iegūšanas, šī viņu izprieca notiek, pārkāpjot likumu. Tāpat jau tie manis salīdzinātie necilvēki arī gūst baudu no bērnu izmantošanas un zina, ka pārkāpj likumu. Abos gadījumos būs cilvēki, kas izteiksies “par” un “pret” likumpārkāpējiem.
  Valsts pienākums neatkarīgi no “par” vai “pret” viedokļa paudējiem ir nodrošināt, lai likumpārkāpēji izbeidz savas nelikumīgās darbības uz visiem laikiem, nevis tikai uz laiku noiet pagrīdē. Tagad novēroju apbrīnojamu valsts un pašvaldības attieksmi pret notikušo (acis, mute, ausis ciet – neko neredzu, neko nesaku, neko nedzirdu), lai gan visa informācija par notiekošajām sacensībām bija publiski pieejama internetā.
  Tāpēc šo valsts attieksmi par un ap kartinga trasē notiekošajām kaislībām var pielīdzināt televīzijas diskusijā par pedofilijas apkarošanu paustajam viedoklim, ka šīs noziedzīgās izpriecas un ar tām saistīto biznesu nevar apkarot, jo aiz tā stāv vareni spēki… Skarba analoģija, vai ne?
  Skaidrs, ka tāda kartinga trase, kas nav sakārtota pēc likuma, nedrīkst darboties ne minūti. Pretēji tam divu nedēļu laikā notiek 6 dienu “orģijas” trasē.
  Nedomājiet, ka es te tikai gvelžu muļķības – apskatiet internetā kartings.org Pro-Kart sacensību rezultātus, īpašu uzmanību pievēršot dalībnieku uzvārdiem…

  • Ancis teica:

   Ko tu te lej, kā var salidzināt pedofiliju ar kaut kādu kartingu kurš notiek slēgtā trasē? Tu idiots esi.

   • Noslēgta teica:

    trase?Kā tad ar troksni?Tas arī noslēgts?Pa trasi tikai kustas bildītes bez skaņas?
    Jebkuru nelikumību var salīdzināta ar jebkuru citu nelikumību.Nelikumība paliek nelikumība.

  • piekrītu teica:

   Pilnīgi piekrītu, es arī nesaprotu raksta autores nostāju. Vai viņa atbalsta nelikumības? Vai tādējādi vispār tiek atbalstīts un kultivēts tiesiskais nihilisms? Un ko tad domes priekšsēdis tur tādu kuslu liekēdi – brāli nevarīti tēlo!? Ir likums, un tas ir jāpilda, visiem bez izņēmuma! Citādi… Jā, tiesiskā nihilisma apstākļos ir tieši tā – ja reiz nepildu likumu, kaut kādu sabiedrībā noteiktu vienošanos, konvenciju (tas pats likums vien ir), tad jau ir vienalga, kādu. Ja tagad kādam ir izdevīgi nepildīt likumu un pievērt acis uz šīm darbībām, tad rīt varbūt Kandavas biznesam būs izdevīga cilvēku vai viņu orgānu tirdzniecība. No loģikas viedokļa, no tā, kā tiek veidota attieksme pret likumu, tiešām atšķirību nav…

 17. Cilvēks,kurš 10 gadus dzīvo tualetē teica:

  Ko nu šūmējas par kartingien, par tiem vēl trakāka smaka no attīrīšanas iekārtām.Jau 10 gadus cilvēki dzīvo šajās šausmās,mēri mainās, bet smaka paliek un visi sola kaut ko darīt,bet nekādu cerību uz izmaiņām.Tā slāpstiet vien tualetas smakā un balsojiet par deputātiem ,kurus sen vajadzēja ar sū… slotu izslaucīt no domes.

 18. 123 teica:

  Pareizi! Priekš kam mums vajadzīgs nodarboties ar sportu. Labāk, lai tā trase aiziet postā un tad gan visi būs laimīgi!
  …nelabi metas no tādiem cilvēkiem, kam nekas nav labi.

 19. dainis teica:

  KANDAVAS KARTINGA TRASE BIJA UN ARĪ TURPMĀK BŪS.

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool