Kas un kā dzīvos Apiņu ielā?

Tas interesē daudzus jo daudzus kandavniekus, jo īpaši tos, kuri pretendē uz dzīvokļiem šajā namā. Nams Apiņu ielā ar 30 jauniem dzīvokļiem ir uzbūvēts, vismaz rodas pārliecība, ka visi darbi jau pabeigti, pagalms iekārtots, apzaļumots, arī par bērnu rotaļu laukumu padomāts, tikai īrnieku vēl kā nav tā nav. Domes sēdē izpilddirektore S. Bērziņa apliecināja – jā, visi celtniecības darbi ir pabeigti, bet šobrīd vēl turpinās inventarizācijas lietas izstrādāšana, kas ir obligāts priekšnoteikums, lai ēku nodotu ekspluatācijā.

Tas interesē daudzus jo daudzus kandavniekus, jo īpaši tos, kuri pretendē uz dzīvokļiem šajā namā. Nams Apiņu ielā ar 30 jauniem dzīvokļiem ir uzbūvēts, vismaz rodas pārliecība, ka visi darbi jau pabeigti, pagalms iekārtots, apzaļumots, arī par bērnu rotaļu laukumu padomāts, tikai īrnieku vēl kā nav tā nav. Domes sēdē izpilddirektore S. Bērziņa apliecināja – jā, visi celtniecības darbi ir pabeigti, bet šobrīd vēl turpinās inventarizācijas lietas izstrādāšana, kas ir obligāts priekšnoteikums, lai ēku nodotu ekspluatācijā.

Izpilddirektore prognozēja, ka oktobrī ēkai vajadzētu kļūt apdzīvotai, jo teju klāt arī apkures sezona. Jaunuzceltā nama apsaimniekotājs ir SIA «Kandavas komunālie pakalpojumi» (KKP), tādēļ uzņēmuma vadītāja Antra Alksne bija izstrādājusi un lēmējvarai piedāvāja divus šī nama īres un apsaimniekošanas/uzturēšanas izmaksu variantus, vienā paredzot maksu 0,28 Ls/m², bet otrā variantā 0,21 Ls/m² potenciālajiem īrniekiem, kam piešķirts maznodrošinātas personas statuss. Iepazīstoties ar abiem variantiem, deputātu vidū aizsākās diskusijas. Deputāte S. Tiltiņa ieteica noteikt vienotu apsaimniekošanas maksu, kā līdz šim – 0,28 Ls/m², jo īrnieks nepieciešamības gadījumā var vērties Sociālās palīdzības centrā un lūgt dzīvokļa pabalstu, kā to paredz likumdošana. Arī deputāts N. Štoferts atbalstīja vienu konkrētu apsaimniekošanas maksu. Turklāt deputāti tālredzīgi paredzēja situāciju, ka, dzīvokli saņemot, īrnieks skaitās maznodrošināts, bet pēc gada, diviem viņa dzīves apstākļi varbūt krasi uzlabojas. Kā rīkoties tad? Vēl N. Štoferts deputātiem atgādināja, ka dzīvojamā māja taču nav domāta tikai maznodrošinātajiem, bet gan īrniekiem, kuri pretendē uz dzīvokli atbilstoši rindas kārtībai. Deputāts A. D. Freimanis, kurš vienlaikus ir arī dzīvokļu komisijas priekšsēdētājs, precizēja, ka pirmie 30 rindā esošie dzīvokļu pretendenti tomēr ir maznodrošināti, jo pašreiz spēkā esošie domes Saistošie noteikumi paredzēja rindā uzņemt tikai maznodrošinātos.
Lai rindā uzņemtu arī citu kategoriju pretendentus, piemēram, jaunos speciālistus, domes Saistošajos noteikumos «Par personām, kurām nepieciešama pašvaldības palīdzība dzīvokļu jautājumu risināšanā» nepieciešami precizējumi. Šajā jautājumā deputāts D. Rozenfelds saskatīja tālredzīgu nodomu: "Kā tad – dzīvojamā platība jānodrošina domē jaunatnākušajiem speciālistiem!" Uz ko domes priekšsēdētājs R. Bārenis uzdeva pretjautājumu: "Vai mums novadā ir vajadzīgi zinoši speciālisti vai ne?"
Skaidrojumu šajā jautājumā sniedza arī domes juriste I. Linuža, uzsverot, ka likums paredz iespēju noteikt arī citas iedzīvotāju kategorijas, kam pašvaldība var piešķirt dzīvokli. Tādējādi Saistošos noteikumus tika paredzēts papildināt ar trim punktiem, proti, nākotnē rindā uz dzīvokli varēs pretendēt Kandavas novadā pierakstītas (dzīvesvietu deklarējušas) personas, kuras ne mazāk kā 30 gadus dzīvojušas nelabiekārtotos dzīvokļos un to lietojušas ar īres līgumu. Uz dzīvokļa rindu turpmāk varēs pretendēt arī personas, kuras pieņemtas darbā Kandavas novada domē vai tās pakļautībā esošā iestādē vai uzņēmumā. Treškārt, pretendēt uz dzīvokli varēs personas, par kuru reģistrēšanu rindā ir pieņemts atsevišķs Kandavas novada domes lēmums.
Pēc SIA KKP veiktajiem aprēķiniem, par 3-istabu dzīvokli Apiņu ielā, kura platība ir 92,1 m² un kam ir lodžija, ja dzīvoklī dzīvo 4 personas, apkures sezonā jāmaksā aptuveni Ls 132, bet bez apkures – ap Ls 40 mēnesī. Ēka tiks apkurināta ar elektrību un, veicot minēto aprēķinu, maksa par apkuri ņemta pēc tarifa 1,00 Ls/m².
Par to, kā būs jārīkojas šobrīd rindā uz dzīvokli esošajiem pretendentu, kad ēka tiks nodota ekspluatācijā, dzīvokļu komisijas priekšsēdētājs A. D. Freimanis skaidro, ka tiklīdz ēkas apsaimniekotājs, SIA KKP, dzīvokļu komisijai nodos dzīvokļu sarakstu, rindā esošajiem pretendentiem tiks izsūtīta informācija, tad tiks rīkota kopīga sapulce, kurā īrnieki tiks iepazīstināti ar sava dzīvokļa reālajām izmaksām. "Tā kā klāt ir apkures sezona, gan mēs, gan arī īrnieki ir ieinteresēti, lai dzīvokļu sadale notiktu iespējami drīzāk." teic A. D. Freimanis.

Komentāri

  1. Savulaik jau gribēja izbīdīt jautājumu, ka dzīvokļus varēs pieškirt arī citiem pretendentiem. Toreiz neizdevās, jo tas esot bijis pretrunā ar noteikumiem, ko izvirzīja valsts finansējums. Vai tagad kaut kas ir mainījies?

  2. Man iedzīvotājam nav skaidrs kā kandavas novada domē nosaka maznodrošinātos mēs tukuma novada dzīvokļu komisija vairāk vadāmies pēc ministru kabineta noteikumiem un kur ,lai dabūm naudu maznodrošinātais ja viņam ir pieci cilvēki ģimenē un jāsamaksā šos 132 ls, jautājums kādi kandavas novada domē ir šie kritēriji ministru kabineta noteikumi vai saistošie noteikumi un kur pazuduši denacionalizēto māju īrnieki ,bāreņi., no ieslodzījuma atbrīvotie unttl .Tā kā vadu Tukuma dzīvokļu īpašnieku un īrnieku biedrību devīto gadu un tukuma novada dzīvokļu komisijā esmu nu jauarī devīto gadu man no ‘jūsu izvirzītajiem noteikumiem skaidrības nepalika nekādas ,kas maksās par šiem dzīvokļiem vai novads dotēs šos maznodrošinātos.Apkure ar elektrību ir ļoti dārga no kurienes ņemti šie 10ls par kvadrātmetru.nezinu daudzdzīvokļu māju kur kurinātu ar elektrību ,kas ir ši unikālā projekta realizētājs ,vēlētos iepazīties Guntars Ķirķis.

  3. Kautkur 100 Ls uz dzīvokli, nu kā paši ar elektrību kurinās ja varēs regulēt siltumu , bet tai jau vairs nav sociālās mājas statuss, bail ka tā māja nepaliek tukša.

  4. Maznodrošinātajiem jau pēc likuma soc centrs maksā kautkādu dzīvokļu pabalstu, un statusu tiešām nosaka MK noteikumi. Kandavā nav denacionalizēto māju un’ieslodzītajiem jau ir savi apartmenti :))

  5. Ja man atmiņ neviļ, ka pa avīzēm Ķirš iels cilvēk cīnijās lai to māj tai viņ iekšpagalmā nebūvē, tas izpilddirektors kundz lepn paziņoj ka tur i viss komunikācijs, gāzs lielais bunduls pa vid, lai nodrošināt gāzs apkur, kas ar nav nekāds lētais prieks, bet kur pēķšn gāz pārtap pa elektrīb?!

  6. To kā gāze pārtop par elektrību var redzēt piemēram Rīgas TECos 😉
    Vēl jau jāpiemin, ka lai pievilktu vajadzīgo jaudu bija papildus jāsamaksā Ls 35000 DETiem…
    Kopumā – tiešām kaut kā pastulbi sanāk:(

  7. un viena dzīvokļa celtniecības vidējā pašizmaksa 30 000 Ls; par cik tagad var nopirkt 1-istabas dzīvokli?

  8. Man skiet kad par vienistabu dzivokli summa ir oar lielu !! Vispar vis ir par dargu !!!:( Ja jau sie dzivokli ir domati piemeram bareniem ka jus domajat vai vinni varetu samaxat tadas summas??

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *