Meldra, Meldris, Melisa

Kas bijis un kas būs Kandavas novada kultūras dzīvē?

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 5. marts 16:31

Izmantojot laiku, kad novada budžets jau pieņemts, bet intensīvākais pasākumu laiks vēl nav sācies, uz sarunu par darbiem, kas padarīti un vēl tikai darāmi, kā arī nedaudz par iecerēm aicinājām novada Kultūras pārvaldes vadītāju Ziedīti Začesti.

2015. gadā noslēdzies siltināšanas projekts Kandavas kultūras namā. Tā rezultātus jūt kā darbinieki, tā pasākumu apmeklētāji un arī Deju skolas audzēkņi. “Bērni vairs nav ar aukstumu un caurvēju apdraudēti,” tā Z. Začeste. Otrs lielais ieguldījums – Ozolāju estrādes rekonstrukcija, kas gan ir vien pirmā no iecerētajām piecām atjaunošanas kārtām. “Bet jau tas ir ļoti daudz, jo estrāde, pirmkārt, ir izmantojama un vairs neapdraud neviena drošību, jo agrāk tiešā nozīmē dejotājiem lūza kājas deju grīdā, deju kolektīviem uzstājoties. Šobrīd tā ir pilnībā izmantojama un apdzīvojama – par ko liels prieks!” Pakāpeniski, cik nu budžets to atļaus, darbi estrādē turpināsies, piemēram, šajā gadā iecerēts uzstādīt margas noejām estrādē, salabot podestus korim u.tml. Tāpat arī turpinās darbi kultūras namā, piemēram, tieši šobrīd notiek siltumapgādes sistēmas remontdarbi. Rekonstrukcija turpinās arī Zemītes tautas namā, kur tiek meklēts ekonomiski vispamatotākais risinājums, kā vienā ēkā sadzīvot ar pagasta pārvaldi un bibliotēku, kādus apkures risinājumus izvēlēties.

Visu rakstu lasiet piektdienas, 4. marta, laikraksta numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. secinājums teica:

  Kaut kā nav dzirdēts, ka būtu bijis izsludināts iepirkums par Zemītes tautas nama remontu, bet gan jau novada labiešiem labāk zināms, kuram īpaši pietuvinātam būvniekam šo darbiņu uzticēt. Kā sacīt jāsaka – nav ko niekoties ar likuma un formalitāšu ievērošanu.

  • secinājums teica:

   Jā, darbs Telmam ir jādod, jo savādāk draud apstāties labieša dzimtas vigvama celtniecības projekts. Novada ļaudis taču piedos šo mazo vājību, jo pretējā gadījumā tiktu pārkāpta nerakstīta tradīcija: esi ieblēdījies novada vadoņa amatā – drīksti par nabagiem atņemtajiem līdzekļiem uzbliezt sev kārtīgu mājeli.

 2. Avantūra teica:

  Vadītaja runā vairāk par saimnieciskajiem darbiem, ne kultūru. Nu ko: nauda piešķirta – ātri jātērē: piederība 2016 DVD+ un atkārtots iestudējums, vecie labie šoriņš & neimanis: Tirmantioņš, tarmantiņš+; noslēgumā jautrības popiela – “Nikolajs+”. Šā gada avantura: KN parketa maiņa pret laminātu!

 3. Kandavnieks teica:

  Viss te aprakstītais taču nav kultūra, bet naudas atmazgāšana. Kāda jēga remontēt kultūras namu, Ozolājus, ja NEKAS tur nenotiek. Vai cienījamai darbonei ir kaut viena ideja kā šos objektus apdzīvot, rīkot pasākumus, kas piesaistītu ne tikai vietējo publiku. Vai tautas ievēlētajiem pašvaldības funkcionāriem ir kaut neliela vīzija kā Kandavu izraut no bedres, kurā tā šobrīd, un laikam neatgriezeniski, atrodas. Ir taču šajā pašā Latvijā pietiekami daudz pozitīvu piemēru. Tikai, lai kaut ko paveiktu ir jau vajadzīga gribēšana un kripatiņa intelekta…

 4. iKandavniece teica:

  Paldies par fantastisko ,, Galaktikas” koncertu,bet pārējos koncertus Kandavnieki apmeklē Tukumā ,vai Talsos.Skumji,visiem jau nav iespējas aizbraukt.Tad var klausīties tikai atsauksmes,bet Kandavas kultūras namā labi koncerti ir deficīts.Cerams ka tādu ārprātu, kāds bija valsts svētkos ar aktieri ,kuram sviests kūst vēl mutē,kandavniekiem nebūs vairāk jāpiedzīvo!!!! Gaidām atmodu no Kandavas kultūras nama darbiniecēm!

  • Velti gaidīt teica:

   Kamēr vadībā būs Viesvadītāja no citurienes, tikmēr arī pasākumos dominēs dārgi viesmākslinieki no tālienes un izmaiņas nebūs…

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool