Rozālija, Roze
Foto: kandava.lv

Kandavas novads izvirzīts uz konkursa «Eiropas Gada pašvaldība 2013» 2. kārtu

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 16. augusts 10:50

No 30 pašvaldībām, kuras bija pieteikušās uz konkursa «Eiropas Gada pašvaldība 2013» 1. kārtu, Plānošanas reģionu vērtēšanas komisijas ir izvirzījušas 15 pašvaldības, kuras sacentīsies konkursa otrajā kārtā, līdz 18. oktobrī svinīgā apbalvošanas ceremonijā tiks sumināti uzvarētāji, kā arī visi konkursanti.

Plānošanas reģionos tika izveidotas vērtēšanas komisijas, kuras vērtēja pašvaldības gan pēc iesniegtā pieteikum, gan arī apmeklēja pašvaldības klātienē. Kurzemes plānošanas reģionā uz otro kārtu izvirzīts Rucavas novads, Liepājas pilsēta un Talsu novads; Zemgales plānošanas reģionā izvirzīts Iecavas novads, Jelgavas pilsēta un Jēkabpils novads, Rīgas plānošanas reģionā izvirzīts Siguldas novads, Jūrmalas pilsēta un Kandavas novads; Latgales plānošanas reģionā uz otro kārtu izvirzīts Rēzeknes novads, Rēzeknes pilsēta un Preiļu novads, visbeidzot no Vidzemes plānošanas reģiona otrajā kārtā sacentīsies Alūksnes novads, Valmieras pilsēta un Amatas novads.

Konkursa 2. kārtā noteiks gan Eiropas Gada pašvaldību, gan laureātus četrās nominācijās – «Pašvaldība kultūrai», «Pašvaldība integrācijai un iekļaušanai», «Pašvaldība veselībai» un «Pašvaldība Eiropas Savienības vērtību popularizēšanai». Vērtēšanas komisija sākot no augusta beigām līdz 26.septembrim apmeklēs katru pašvaldību, lai iepazītos un izvērtētu tur paveikto iedzīvotāju integrācijas, kultūras, veselīga dzīvesveida popularizēšanā, kā arī Eiropas Savienības vērtību popularizēšanā un iedzīvotāju iesaistē starptautiskā sadarbībā. Tāpat arī 2. kārtas vērtēšanas laikā pašvaldībās tiks meklēti Eiropas Gada cilvēki, kuri daudz darba, kā arī pūļu, nesavtību un sirsnību ieguldījuši gan kultūras, gan veselīga dzīvesveida, gan iedzīvotāju integrācijas jomā savā novadā vai pilsētā.

Konkursu rīko Latvijas Pašvaldību savienība sadarbībā ar Latvijas plānošanas reģioniem, Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā. Otrajā kārtā vērtēšanas žūrijā piedalīsies gan ministriju pārstāvji, gan Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvis, kā arī konkursa ģenerālsponsora «Swedbank» AS pārstāvis. Šogad vērtēšanas komisijā piedalīsies arī konkursa sadarbības partnera pārstāve no SIA «Lattelecom». Vērtēšanas komisijas vizītes sāksies 27. augustā.

Turpinot labās tradīcijas, kuras LPS aizsāka, rīkojot konkursu «Sakoptākais Latvijas pagasts», šogad 2. reizi apbalvos Eiropas Gada pašvaldību. Katru gadu šī konkursa tēma mainīsies atbilstoši Eiropas Gada tēmai. Iepriekšējais gads bija veltīts aktīvai un veselīgai novecošanai un paaudžu sadarbībai.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. no malas teica:

  forši, tas nozīmē ka komanda strādā, tai ir mērķi un viņi strādā. Būtu jau labi, ja citas pašvaldības mūsu aprinķī sekotu labam piemēram.

  • Ala teica:

   Nu taču iemācieties priecāties par labām ziņām! Tā kā veci rūgumpodi!

  • zinātājs teica:

   Ja izdosies uzvarēt konkursā, tad mēram Promenādē tiks uzstādīts krūšu tēls (zīļuka vietā).

  • Toms teica:

   Ja jau viss tik lieliski notiek novadā ka izvirzīti konkursam,tad kāpēc apstājušies remontdarbi Zemītes tautas namam,vēl vienu ziemu ļaus putenim trakot un bojāt ēku?Kur palika nauda,kur skatās pārvaldniece,visu tikai saviem un bērnu īpašumiem notērē,ka nav ko samaksāt celtniecības firmai par padarīto.Varbūt KNAB beidzot saliks visu pa vietām?

 2. dacīte teica:

  kas sunim asti cels —-ja ne pats

 3. TO teica:

  Vai pašvaldības vispār kāds kontrolē?
  Vai cilvēki ir informēti, cik saņem ikkkatrs pašvaldības darbinieks?
  Vai ir publikācijas ar valsts un pašvaldības kadru atalgojuma salīdzinājumu?
  Vai pašvaldības kadriem arī ir ikgadējās vērtēšanas ar tabulu aizpildīšanām?
  Kur var saņemt datus par to, kā mainījies pašvaldībās strādājošo skaits pēc teritoriālās reformas?

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool