Trešdiena, 2019. gada 26. jūnijs
Inguna, Ingūna, Inguns, Ausma, Ausmis
Kandavas novada SPC darbinieku kolektīvs 10 gadu jubilejā

Kandavas novada Sociālās palīdzības centrs svin 10 gadu jubileju

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 2. janvāris 16:31

2. janvārī, desmit gadu jubileju svinēja novada Sociālās palīdzības centra (SPC) darbinieku kolektīvs. Tās nebūt nebija lielas un skaļas svinības. Centra vadītājs Ints Leitarts visus darbiniekus, tostarp arī novada pagastu sociālos darbiniekus, aicināja kopā – brīsniņu atrauties no ikdienas darba steigas, pie kafijas tases un pašu sarūpētiem saldumiem pabūt kopā un atcerēties, kā bija toreiz, pašos SPC tapšanas pirmsākumos…

Toreiz, pirms desmit gadiem, kad veidojās novads un apvienojās pašvaldības, pieauga kopējais pašvaldības iedzīvotāju skaits, sociālās problēmas kļuva dažādākas, līdz ar to bija nepieciešams veidot spēcīgu sociālo pakalpojumu dienestu. Kandavas pašvaldība pieteicās konkursam, lai realizētu Pasaules Bankas pilotprojektu, un guva cerēto atbalstu – Kandava tika izraudzīta par vērienīgā pilotprojekta norises vietu.
Tā 1998. gada 2. janvārī Kandavas pilsētas domes ēkas pirmajā stāvā darbu uzsāka divas pirmās SPC nodaļas: Informācijas un pabalstu un Aprūpes mājās nodaļas. Drīz pēc tam – aprīlī – sāka strādāt Ģimenes aprūpes nodaļa, bet septembrī – Sociālās rehabilitācijas nodaļa, kuras uzdevums bija invalīdu aprūpe.
Par SPC vadītāju kopš tā izveidošanas strādā Ints Leitarts. Sākotnēji paralēli tiešajiem pienākumiem centra darbinieki apguva sociālo darbinieku apmācību kursu, bet Ģimenes aprūpes nodaļas darbinieki zināšanas papildināja Gotlandē. Vienlaikus tika veidota arī SPC materiālā bāze.
1999. gada vasarā SPC pārcēlās uz jaunajām telpām Jelgavas ielā. Drīz pēc tam jau esošajām SPC nodaļām pievienojās Dienas nodaļa, un sāka darboties Dienas centrs. Līdz ar to pilotprojekta plānā paredzētie pakalpojumi bija aizsākti un 2000. gadā jau pilnā apjomā piedāvāti novada iedzīvotājiem. Visus šos desmit gadus novada SPC veiksmīgi sniedz atbalstu un pakalpojumus iedzīvotājiem, kuriem tas nepieciešams.
Kaut arī svētku torte šoreiz izpalika, simboliskās desmit svecītes tika aizdegtas un sildīja ne īpaši lielo, bet draudzīgo un saliedēto SPC kolektīvu. Ikvienam darbiniekam bija kāds interesants, atmiņā saglabājies mirklis, kuru ievīt sarunu pavedienā. Kā jau svētku reizē, kolektīvs vienojās kopīgam fotomirklim.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.06.27 | 18:30

Jaunpils skriešanas seriāla otrā kārta 

2019.06.29 | 11:00

Senioru festivāls Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool