Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Kandavas muzejs apmeklētājiem atkal atvērts

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 17. septembris 18:02

Nams Talsu ielas krustcelēs, kur iekārtots Kandavas novada muzejs, šovasar piedzīvoja ievērojamas pārvērtības kā no ārienes, tā iekšienes. Pēc turpat pusgada ilgušiem remontdarbiem aizvadītās nedēļas nogalē muzeja durvis apmeklētājiem atkal tika plaši atdarītas.

Muzeja ēka kļuvusi gaiša un pievilcīga – rekonstruētas iekštelpas, atjaunota fasāde. Muzeja telpu vienkāršoto rekonstrukciju veica projekta ietvaros ar Eiropas Lauku fonda līdzfinansējumu, bet ēkas fasādes vienkāršoto renovāciju – par pašvaldības līdzekļiem. Rekonstrukcijas rezultātā paplašināta jau esošā izstāžu zāle. Rekonstruējot 1. stāva telpas, kur līdz šim strādāja paši muzeja darbinieki, radīta jauna ekspozīciju zāle, izbūvēti jauni sanitārie mezgli. Muzeja darbinieku darba kabineti un krājumu glabātava iekārtota 2. stāvā, kurp ved ērtas koka kāpnes.

Vairāk lasiet 18. septembra laikrakstā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Lienīte teica:

  Nu, pamaz esat uzrakstījuši par tik fantastisku pasākumu! Netrūka neviltota prieka par paveikto, lepnuma par sevi, netrūka sirsnīgas jautrības un pozitīvu brīžu dvēselei (neparastu gleznu ekspozīcija) un miesai (gards kliņģeris). Un kur tad vēl fantastiskie cilvēki, kas tajā muzejā strādā vai piedalās muzeja darbā. Katrs pelnījis atsevišķu rakstu. Kaut vai tie jaunieši, kas taisīja vecpilsētas maketu vēsturnieka Agra Dzeņa vadībā, – ikviena pilsēta ar tādiem varētu lepoties! Un abas fantastiskās muzeja dāmas – Sarma Anģēna un Ināra Znotiņa – noteikti ir pieminēšanas vērtas! Tāds entuziasms, tāda vienkāršība un sirsnība, tāda labvēlība pret apmeklētājiem. Galīgi nevar saprast, kāpēc uz tik nozīmīgu pasākumu nebija ieradies, piemēram, ne pats bārenītis, ne kāds viņa augstākstāvošs pārstāvis un pateicības puķi vajadzēja saņemt kādai sabiedriskajai speciālistei. Viņi neprot novērtēt to bagātību (šoreiz muzeja un cilvēku izteiksmē), kas viņiem ir?

 2. pozitīvi teica:

  Veiksmi un turpināt ar mīlestību – visus darbus!

 3. Anonīms teica:

  Nu ja, bet vai nepietiek ar paveikto? Vai vienmēr svarīgāka ir augstāko amatpersonu klātbūtne? Ja nu viņiem tīk darīt, bet netīk "zīmēties"?( To es – Lienītei)
  Muzeja darbinieku veikums, laipnība un entuziasms ir tiešām pozitīvi vētrtējami. Esmu ļoti ienteresēts lasīt Dzeņa kunga aprakstus par mūsu pilsētas seno vēsturi, ļoti… Paldies!

 4. Anonīmajam no Lienītes teica:

  Nav jau runa par zīmēšanos. Runa ir par atklātu, publisku atbalsta un labvēlības paušanu. Ja pašvaldības vadība ierodas savas struktūrvienības pasākumā, manās acīs tas nozīmē tikai vienu – pašvaldība atbalsta šos savus cilvēkus, pauž labvēlību tiem, vēl veiksmes utml. Ja neierodas, es secinu vienu – domes vadībai ir Ph līmenis uz milzīgo darbu, ko paveicis muzejs. Tā sakot, lai jau ņemas, mans darbalaiks beidzies.

 5. Anonīmais! teica:

  Lienit, es tev mīl un saprot tav viedokl!
  Mēs jau iekš otr ād ielīst nevar! Ceremonijas – viena lieta. Goda parādīšana – otra. Manā acī galvenais trešais – paveiktais rekonstruēšnas( grūts vārds- priekš man!) un atjaunošanas darbi fasādei un veiktā labiekārtošana – iekšpusē.
  Cerēsim, ka turpmāk arī ceremonijās varēs atrast laiku mūsu pašvaldības galvgals- lai pazīmētos, kā gribi. Tad gan viņiem piesies vēlēšnu tuvumu….

 6. nav tik slikti kā izskatās teica:

  Varu Jūs nomierināt, pats Bāreņa kungs dienu iepriekš apmeklēja kultūras pārvaldes pasākumu muzeja telpās. Un arī rekonstrukcijas laikā muzeju apmeklēja un ar savu klātbūtni parādījā notiekošā nozīmīgumu. Nevajag kritizēt, ja neziniet. Varbūt labā skata dēļ vajadzēja ierasties arī uz šo pasākumu.

 7. ir tā! teica:

  Pateicoties priekšsēdētāja atbalstam vispār šī rekonstrukcija ir notikusi. + Muzeja priekštelpas remonts ir tikai mēra labvēlības nopelns, kas veikts īsi pirms rekonstrukcijas beigām.

 8. nav tik slikti kā izskatās teica:

  Vēl var piebilst, ka Kandavas novada muzejs ir viena no Kandavas novada kultūras pārvaldes padsmit struktūrvienībām.

 9. brex teica:

  Baarenis SAVU naudu muzejam deva, tieshaam!???

 10. šamējie teica:

  Cepums brexam!!! 😀

 11. šamējais teica:

  Cepums brexam!!! 😀

 12. Labi teica:

  Prieks par katru sakārtotu stūrīti, māju un iestādi Latvijā. Lai muzeja meitenēm veicas un patīkama strādāšana!

 13. sviesc! teica:

  Izskatās ka caur to remontēšanu Bārenis labi roku piesitis savas kabatas piepildīšanai… Un tik remontē un remontē par pilnīgi kosmiskiem cipariem… Un nevis aiz vajadzības, bet tāpēc ka lai Eiropas naudu dabūtu, kur rociņas pasildīt…

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool