Kandavas novada ģerboņa jaunajā versijā – grāmata un ozolzars ar zelta zīli

Iecere radīt Kandavas novada ģerboni aizsākās pagājušajā gadā, kad mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs, ar kuriem dome noslēgusi līgumu par novada ģerboņa izveidošanu, piedāvāja skici – mežakuili uz sarkana vairoga fona un čužu ziedus, kas atspoguļo pašvaldībā apvienotos sešus pagastus.

Iecere radīt Kandavas novada ģerboni aizsākās pagājušajā gadā, kad mākslinieki Ilze Lībiete un Juris Ivanovs, ar kuriem dome noslēgusi līgumu par novada ģerboņa izveidošanu, piedāvāja skici – mežakuili uz sarkana vairoga fona un čužu ziedus, kas atspoguļo pašvaldībā apvienotos sešus pagastus. Šis simbols atbalstu neguva, jo daudziem šķita visnotaļ skarbs un neierasts, pretstatot to tik ierastajam Kandavas pilsētas vēsturiskajam ģerbonim, ko rotā ozolzars ar trim zīlēm un kas ir apstiprināts 1925. gadā un atjaunots 1993. gadā. Pašvaldības rakstisku lūgumu izdarīt normatīvajos aktos grozījumus un atļaut par novada ģerboni izmantot pilsētas esošo ģerboni Valsts prezidenta kancelejā noraidīja, cieši pieturoties pie vienotas nostājas šajā jautājumā, proti, novada pašvaldība nevar izmantot jau esošo pilsētas ģerboni, bet, izstrādājot jauno, tajā var iekļaut kādu no šī ģerboņa elementiem, piemēram, Kandavai raksturīgās ozolzīles. Janvārī mākslinieki bija izstrādājuši jaunu ģerboņa skici, ar kuru deputāti iepazinās komiteju sēdē. Šoreiz par ģerboņa simbolu tika izvēlēta grāmata un virs tās ozolzars ar zīli.  Ģerboņa skice rosināja klātesošo deputātu diskusijas. Kādam pie sirds negāja uz augšu vērstā zīle, citam ozola zars atgādināja brieža galvas rotu, bet citos neizpratni radīja atvērtās grāmatas lappušu skaits.

Vairāk lasiet otrdienas, 5. februāra, laikrakstā.

Komentāri

  1. Nu šitas ir jau daudz labāks variants.Tikai man gribētos grāmatu virspusē un to ozolzīlīti otrādi.Šobrīd izskatās,ka viņa ir ar kājām gaisā.. Bet kopumā skaisti!

    1. Nē, nepiekrītu. Seši novadi dos spēku kandavniekiem.Ko simboliski attaino ozolllapas un zīles.

  2. gan interesantāks liekas tas ģērbonis ar mežakuili un čužu ziediņiem. Atšķiras no tradicionālajiem.
    Bet- kā tauta lems.

  3. Tas jaunais ģērbons ir OK !!!
    Jo tas precīz atspoguļo novadā notiekošo bardak , ka pat ozolos zīles sākušas augt otrādi !!!
    Kad Dainīts bij pie šprics tad gan tād brīnum nenotik – bet kopš BĀRMENS pie šprics , cilvēkiem mati ceļas stāvus un ozoliem zīles aug otrād !!!
    Bail aizdomāties kas tuvākā nākotnē vēl notiks!
    Šausmas …

    1. Jā un Dainis baigais kandavas patriots viņa laikā viss ziedēja un plauka,smiekli nāk!!!!

      1. Apkure tika sakārtota, to varēja nomaksāt, arī ceļi bija sakārtoti un tilts saremontēts

  4. Varbūt priecāsimies par jauko ideju,jo neticu,ka komentētājs pārzina simbolu-tulkošanu!

  5. Atvainojiet–pāķiska paskata skricelējumi(par zīmējumiem tos nenosaukt);kāda jēga vispār no šī pasākuma!?

  6. Kāpēc to grāmatu apakšā?
    Tad jau labāk līkumoto Abavu,Imulu,Amulu,skaistās 3 upes,kuras ir Kandavas novadā un ozoli tās krastos.
    Grāmata-bibliotekas vai skolas emblēmā!

  7. Upe ir dzīva,sakopta vide,laika un dzīves tecējums.
    Upēm ir izšķiroša nozīme civilizācijas vēsturē.
    Un upes ir mūsu novada skaistā daba.

  8. Novadniecīt, upes ir visur, bet gudri un zinoši cilvēki ir tikai Kandavā. Tā grāmata vēsta to, ka kandavas novada iedzīvotājs dzīvē ir izlasījis vismaz vienu grāmatu, tās tādēļ, lai visi to zin!

  9. Grāmatas ir visur un līdz ar to gudri,zinoši cilvēki.Lasīt māk visi,kas skolā gājuši,ne tikai Kandavā!Nekādu atšķirību no citiem novadiem!

  10. Tā zīle atgādina briedi ar ragiem,kurš izkāpis no kaut kādas grāmatas,kura domāta lasīšanai meža darbiniekiem vai skolniekiem

  11. Sešas grāmatas lapas-seši novadi. Zīle,kas simbolozē tiekšanos uz sauli,potenci….Ozollapas sudraba un vairāk. Pa trī,septiņām.Sudrabs, kā bagātības un sudraba upju simbols.
    Apakšā tomēr mazu Maltas krustu. Kristīģās vērtības.Senču četras debesu puses.
    Lai veiksme.

  12. Tomēr, padomājot man jāsliecas to cilvēku pusē,kas aizstāv Čuču ziedu, meža kuili un sarkano fonu.Kandavai ir jādomā par tūristu piesaisti no visas Eiropas un pasaules. Ledus laikmeta relikta zieds, neskartā daba.Tas var būt,pie pareizas reklāmas,liels vilinājums braukt tūristiem uz Kandavu no visas pasaules.. Vēl kā romantikas un senatnes simbolu vajadzētu ar Maltas krustu augšā ģērbonī. Tas ir ne tikai krustnešu, bruņinieku un kristietības simbols. Vēl senāk tas apzīmēja mūsu senču māku kuģot,noteikt debesu puses,gadalaikus. Krusti un četrindes bija senās rakstiskās simbolikas pirmsākumi. Informācijas nodošanas simbioze.

  13. Tas melnais kuilis atbaidīs arī tūristus.Nekāds vilinājums tas nav,tieši otrādi

  14. Ja nevar ko labu radīt, tad nevajag nojaukt par labu esam jau esošo, protams, jaunatne var trenēties i zīmēt ģērboni, i karogu i domes māju, tam jau ir mākslas skola. Dome varētu bezmērķīgi naudu šādi netērēt, bet aiz neko darīt pat runcis uz pavasari šo to..:)

  15. Tiem, kuriem neviens no piedavatajiem variantiem neiet pie sirds, iesaku uzskicet pasiem. Un tad varbut to piedavat par variantu jaunajam gerbonim. Savukart, tie kuri saka ka kuila gerbonis vai zilu gerbonis atbaidis turistus un viesus, gribetos pavaicat, vai tad, kad JUS dodaties uz kadu citu L-jas novadu vai pilsetu, Jus ieprieks apskatat gerbonus un tad lemjat, vai tas ir atbaidoss, vai ne un vai maz verts butu braukt, ja gerbonis nepatik…. man tas liekas smiekligi

  16. Tās čužas un neskarto dabu arī neviens iepriekš neredz ģērbonī.Kā var būt vilinājums tūristiem? (no Leona 48 koment)

  17. vāks… lai izsludina konkursu visiem, bet nevis baro kkādus 2 plānā galdiņa urbējus… un ja piedalīsies visi, ne tikai vadībai pietuvinātie, tad būs arī labas idejas… bet tagad čiks vien ir – falls, kurš izlec no atvērtas vagīnas…

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *