Valgudis, Ralfs, Vitālijs

Kandavā viesojās ministrs R. Naudiņš

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 1. augusts 08:14

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš šobrīd noskaidro svarīgākās pašvaldību problēmas, tāpēc 31. jūlija rīta pusi pavadīja Kandavā, uzklausot divus vietējo iedzīvotāju labsajūtas jautājumus – to, kāpēc slēgta kartinga trase un kā mazināt smaku pilsētas notekūdeņu attīrīšanas ietaisēs.

Jāatzīst – vienkārša šī tikšanās nebija, jo kāds vīrs, kurš esot vien, kā pats teica, trases šinderis, žurnālistus trasē, kur ministrs tērzēja ar novada domes priekšsēdētāju Normunu Štofertu, nevēlējās ielaist. Atteica viņš arī N. Štoferta laipnajam piedāvājuma ministram izmēģināt kādu kartingu – lai taču zina, kāds troksnis šīm braucamrīkam! Bet nu – trase slēgta, piedodiet kungi…

Lūk, ministra viedoklis par kandavnieku problēmām: ”Par Kandavas pilsētas attīrīšanas ietaišu stāvokli pagaidām neko nezinu – šobrīd katru nedēļu trīs dienas pavadu reģionu pašvaldībās; pabūts jau vairāk nekā 70 pašvaldībās un ceru svarīgākās problēmas apzināt. Diemžēl ministriem no iepriekšējiem gadiem nav palikusi problēmu risināšanas pēctecība. Ja es varētu datorā atvērt tādu failu, kur, uzklikšķinot uz Kandavas novadu, redzētu galvenās problēmas un nepieciešamības, bet tā nav… Ceru, ka pēc vēlēšanām nākamajam ministram atstāšu ceļamaizi – katra novada īstermiņā un ilgtermiņā risināmo jautājumu sarakstu.

Runājot par kartinga trasi – ir jautājumi, kas valsts pārvaldē jārisina, neiesaistot ministru, bet nereti pat sīkumos ministru vajag. Neviens negrib uzņemties atbildību, un tā ir milzīga problēma. Tas, ka skaņu barjeras jautājumu nevar atrisināt vairākus gadus – tas nav normāli. Ko varētu darīt: uzbūvēt pusotru – divus metrus augstu valni un virsotnē iestādīt kokus vai dzīvžogu – kaut ko tādu, kas skaņu un putekļus norobežo. Zinu, kā šo problēmu risina pie dzīvojamām mājām Valmierā – tur vienkārši izveidots valnis un augšā sastādītas tūjas. Pietiekami, lai amortizētu skaņu. Valnis ap kartinga trasi, manuprāt, iederētos, jo nākotnē, iespējams, apbūve ap trasi attīstīsies un cilvēkiem gribēsies, lai trokšņu līmenis būtu mazāks. Nezinu gan, cik liels tas ir šajā trasē – nekad neesmu bijis arī šādās sacensībās. Iespējams, nekas traks, bet varbūt ir… Valnis uzlabotu arī kopējo skatu uz trasi, bet jautājums, vai trases īpašnieki vēlas to darīt?… Kad viss ir aizslēgts, tad ticiet man, nevienam negribas neko vairāk darīt…

Lai risinātu jautājumu par trases turpmāko darbību, šodien Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā notiks sanāksme, kurā piedalīsies Kandavas novada pašvaldības pārstāvji, Ekonomikas ministrijas, Veselības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī uzņēmēju puses pārstāvji. Ņemot vērā, ka skaņu izolējošas sienas uzbūvēšana būtu ļoti dārga, kā risinājums varētu būt uzbēruma jeb vaļņa veidošana ar apstādījumiem, kas neļautu troksnim izplatīties tālāk.

 

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Ironija teica:

  ” Trīs tantes” sacēla dumpi, ka trīs reizes gadā trasē kas notika. Sāpju naudu prasīja?… Būtu darinājušas rokdarbus ar trases simboliku, – naudiņa rokā. Nu viens bojā ejošs objekts vairāk. Vai par to pastiprināta interese arī tāpēc, ka tas valdībai pietuvinātu cilvēku īpašums?
  Puse Kandavas iedzīvotāju, iebraucēji, tehnikuma audzēkņi, vasarā dažādu nometņu dalībnieki smok no attīrīšanas iekārtas dvakas. Kas te segs reālos veselības kaitējumus?. Ir cilvēki- veci,slimi, kuri augu dienu pavada dzīvokļos. Kā ar tiem? Naktīs – ārprāts!- smird , ka elpu ņem ciet, logi jāaizver,miegs traucēts. Cits vemj, cits sirdi, nervus stiprinošas drapes spiests dzert…

  Pašiem sūdi līdz acīm, vēl Pūre piegādā.
  Īsteni saimniecisks ķēriens!
  Ministram daudz laika, ja var ” viesoties”. Mums vajadzīgs viņa reāls darbs un rīcība.

 2. Mazdārziņnieks teica:

  Tad tāpēc, kā senos laikos, pirms ministra ierašanās attīrišnā darbi gāja vaļā: tehnika,liela un ne tik liela, auto….Un vairākas naktis arī smirdoņa nebija.
  Toties pēc vizītes- oij!, oij! – dien un nakti tāda dvaka!
  Kas notiek Kandavā?

 3. bez teica:

  ironijas.
  Ja kandavniekus apmierina tas,ka drīzumā Kandava tiks dēvēta par smirdošo Kandavu,tad jau viss kārtībā.Smirdošā Kandava un iedzīvotāji smerdeļi.Ar to atšķirsies no citām Latvijas mazpilsētām.
  Cik var vāvuļot par kartingtrasi un neko nedarīt lietas labā.Tas laikam dažiem prātiem ir par grūtu- saprast ,ka cīņa nav pret trasi,bet pret troksni,ko tā rada,ja darbojas uz pilnu klapi bez trokšņa aizsargsienas.Tēlot aizvainotos un vaimanāt(kā trases pārstāvji un tas pieminētais trases šinderis),nesaprotot,ka” nabdzīgie”trases īpašnieki jau no paša sākuma ir uz……ši visai mazpilsētai, vietvalžus ieskaitot.Atvainojos par tiešumu.

  • Elpot gribam!- Tīru gaisu! teica:

   Zinot kad un kas trasē notiks( tas nebija bieži) var ” pazust ” uz to laiku no mājām.
   Bet, ja smird tā, kā smird? Kur glābties?

  • Jaunkandavā teica:

   Apmierina!Nu gan!!!
   Kas tad troksni – iebildumus ceļ? Ne jau deputātu galvas sāp! To visu panesot: ostot un trokšņus dzirdot, mums- te dzīvojošiem
   Pie Valteru ielas 7. mājas plašs domes skaidrojums- par to smirdoņu.Mājas iedzīvotāji bija nosūtījuši kolektīvu vēstuli, saucot pēc svaiga gaisa un kārtības.
   Tad nu dome runās TIKAI ar mājas priekšnieku par šo jautājumu. Laikam Juris tiks pilnvarots arī novēlēt priekšā esošajās vēlēšanās par visiem mājas iedzīvotājiem?!

   • cita Jaunkandava teica:

    Šī vasara smirdoņas dēļ ir kā viens vienīgs murgs, normāli cilvēki vakara vēsumā parasti logus atver, bēt mēs taisām ciet, jo nevar tak dzīvot kā tādā lauku mazmājiņas priekškambarī. Domāju, ka kartinga troksnis, salīdzinot ar nemitīgo smaku, tādas pupu mizas vien ir, jo brauc tikai dažas dienas mēmesī, bet smird katru dienu. Gribētos zināt , cik ilgi ir līgims ar Pūri par notekūdeņiem un cik par to saņem pilsēta. Vai ūdeņus nevar vest uz Tukuma attīrīsanas iekārtām? Varbūt Pūrei vajadzētu maksāt mums kādu kompensāciju par sagandēto gaisu!?
    Neizskatās, ka jautājums drīz tiks sekmīgi atrisināts. Vēl jau ir viedoklis, ka kūts gaiss ir plaušām veselīgs. Varbūt steidzīgi kāda sanatorija jāceļ, būs jaunas darbavietas un ieņēmumi pilsētai

    • piekrītu teica:

     un aicinu nebūt pacietīgiem. Lai nefleitē, ka pie vainas tikai siltā vasara un temperatūras maiņas!
     Jāsaka gan arī paldies, jo pēdējās divas naktis nav smirdējis.Tač atelpa!
     Secinu- ja grib, arī patreizējās attīrīšanas iekārtās var novērst to drausmīgo smirdoņu, trakāku gan par kūts smaku! Itkā maitas nebūtu apraktas….

    • AASTE teica:

     Te nekāds sakaras ar Pūri nav, jo Pūres žļorga tiek vesta uz atīrīšanām kasatrodaspie kūrorta ielas mājām, bet smaka jau nāk no atīrīšanām kuras ir pie tehnikuma. Kāda problēma rakstam visas kandavas kopēju iedzīvotāju vēstuli uz Kandavas domi tai pat laika arī uz ministriju. Var rakstīt gan uz veselības ministriju kan uz reģ.attīstības min. Un ja nemaldos tad Kandavā reizi mēnesī ir ar iedzīvotāju ir kautkādas sēdes. Aizejam uz turieni un paklausamies ko tad nu mūsus jaunais tauoīgais Mēra kungs teiks, kad tā smaka pazudīs. Jeb apsveru domu, ka būs pie viņa mājas jāuztais tāda smaka.

     • cita Jaunkandava teica:

      Ar Pūri sakars vistiešākais, jo cisternu saturs, ko ielej notekūdeņu akās pie Kurorta ielas mājām tiek pārsūknēts uz attīrīšanas iekārtām

  • Nespļauj traukā, no kura dzer! teica:

   Ja neesi iedzimtais kandavnieks, – nelamā un neapsaukā mūs. Cīnamies un cīnīsimies, lai mūsu pilsēta ir un paliek Kurzemes pērle. Pērlei nebūs smirdēt!
   Ja tev te nepatīk- lobi prom uz citu mazpilsētu, nemeklē te kašķi!
   Kandavas iedzīvotāji ir vienkārši forši! Patiesi un atklāti!
   Deputātu neizdarības neliec uz mums!

   • Tuvredzība?, teica:

    NEVAR NOLIEKT, KA DEPUTĀTIEM,KURI ATĻĀVA IERĪKOT ATTĪRĪŠANAS IETAISE PĻAVĀ, KUR ZIEDĒJA BEZDELIGACTIŅAS, LIGZDOJA ĶĪVĪTES,TUVU MĀJĀM UN TEHNIKUMAM, PRĀTA UN SARAŠANAS MAV BIJIS DAUDZ.
    ĶIEĒLS JAU AR SEV ” PIEMINEKĻUS” UZCĒLIS UZBŪVĒJOT BEZGAUMĪGO MAXSIMA ANGĀRU ABAVAS SEMLEJĀ. TAS UN NETĪRĀ ŪDENSKRĀTUVE PIE TĀ, AR KRŪMIEM AIZAUGUSĪ, PAR ČAĶŠŅU PĀRVĒRTUSIES PĻAVA -AIZSEDZ SKATU UZ ABAVU UN TĀS VĒSTURISKO TILTU. ŠIS SASAUKUMS IEDIBINĀJA NE VIENU VIEN GRAUSTU – LAI STĀV SAKOPTĀ VIDĒ NEAIZSKARAMI.
    KATRĀS VĒLĒŠANĀS RAUJAS PIE VARAS TIE PAŠI…. VARBŪT, LAI MASKĒTU UN SLĒPTU SAVAS NEIZDARĪBAS?

 4. Uģis teica:

  Priedaines troksnis ir trakāks par kartingu

 5. viesmīlis teica:

  Es Kandavu uzskatu par savu pilsētu. Vienlīdz svarīgi, lai tā attīstītos un nesmirdētu!
  Ministram viesoties vajadzēja ar pilnu krūti: neizdevās ar kartingu pavizināties,izzināt cik tas skaļš!? Vai tad pats tik zaļš,ka neko tādu nav ne redzējis,ne dzirdējis!?
  Būtu kādu naksniņu pārgulējis kojās vai” Mežragā” Pabaudījis to dvingu- smirdoņu.
  Kādu dziesmu tad visi dziedātu?
  Pa ceļam uz kaimiņnovadiem aicinu iegriezties tā- pavisam nejauši

 6. Par skaisto Kandavu teica:

  Glābiet Kandavu -Kurzemes Šveici! Neļaujiet sagandēt vēl vairāk pilsētu, kur esmu dzimusi! Prom esošie novadnieki- iestājaties par mums!

 7. boļševiks teica:

  Visas šīs problēmas kandavniekiem ir tikai tāds neliels sods par prāta un saprašanas trūkumu. Ja jau esiet ievēlējuši par saviem vadoņiem šādus tautsaimnieciski impotentus indivīdus, tad tagad nekurniet un pacietīgi nesiet savu krustu tālāk. Bet ir arī alternatīva – trieciet šos sevī iemīlējušos ērmus ratā un aiciniet pie varas ar godaprātu un saprātu neapdalītas personības.

 8. S.B teica:

  Par naudiņa intelektu varēja redzēt Suņu būudā! Boomfm.lv

 9. Parsteigtais teica:

  Cik forsi,ja smaka nepatik brauciet no Kandavas prom!
  Varbut deputati varetu braukt prom,nevis vizinaties ar jahtam,braukt ekskursijas un organizet tusinus.Tur nauda ir un prata pietiek,bet gadiem ilgi likt dzivot Jaunkandavas iedzivotajiem tualete, tas ir normali. Diemzel milie pasi vainigi,japrasa darbs un atbildiba,ja ne tad ludzu neterejiet nodoklu maksataju naudu un pasi tinaties prom,negaidiet kad ar s…… slotu Jus izdzis iedzivotaji!

 10. Arnis teica:

  Tak sen zināms,ka smaka sākās kad atļāva Pūres ceham savus draņķus gāzt Kandavas attīrīšanās,gan jau ka Kandavas pašvaldībai par šo atļauju smuka naudiņa atlec!

  • AASTE teica:

   Arni, Arni, kā jau iepriekš rakstiju tad tur ar pūri nekāda sakara nav. Pūre jau atkritumus ved vairākus gadus un tāda problēma nebija. Un viņi tos atkritumus ved uz atīrīšanāmkurasir pie Kūrorta ielas mājām. Esdomāju ka problēma ir tajā, ka iepriekš, cik man zināms tos sūdus savāca zemnieki kuri viņus izgāza uz savām pļavām kā mēslojumu par ko viņiem vēl maksāja ka savāc tās kakas. Bet tagad taupības nolūkos nevien viņiem nemaksā un viņiem tas vairs nav izdevīgi un līdz ar to sūdiņi krājās un sāk sakot un tagad jau ir pa vēlu kautko glābt. Vis tikai pateicoties jaunajam mēra kungam. Jus vē velnu redzēsiet ja jau pa vienam sāk bankrotēt pašvaldības uzņēmumi, tad drīz pienāks arī laiks pašai pasaldībai arī.

   • pajolītis teica:

    Kādi nekrietni meli! Reti kura Latvijas pašvaldība var lepoties ar mēru, kurš ir parādījis sevi par tik izcilu tautsaimnieku. Vai tad neredziet, kādu kokapstrādes uzņēmumu šis ērglis ir izveidojis pats ar savām rokām, sākot no mazumiņa un strādājot bez atelpas dienu un nakti. Kā gan vispār drīkst slikti izteikties par politiķi, kurš, neskatoties ne uz kādiem nelabā vilinājumiem, nekad savā dzīvē nav mainījis partijas piederību, bet vienmēr ir rīkojies tikai savas idejiskās pārliecības vārdā. Izcila kārtība ir ieviesta arī pašvaldības uzņēmumu kadru jautājumos – šeit nav vietas jebkādam politiskam tirgum, bet ikviens pretendents tiek pie kārotā amata, tikai izejot nežēlīgu kadru atlasi. Draugiem, radiem un brūtēm šajā ziņā netiek dotas ne vismazākās priekšrocības. Uzskatu, ka Kandavas novads pašlaik ir nostājies uz sprinta distances starta līnijas un gaida tikai komandu nežēlīgam izrāvienam, tāpēc ir jāskatās, lai mēs pārāk neatrautos no konkurentiem un neaizšautos garām mūsu mērķim – saulainajai tālei.

 11. aaa teica:

  zem astes ir caurums kurā var ielist…………….

 12. ūja teica:

  Neesot mainījis partijas piederību vēl nesen bija vienotībā tad pārlēca pie zemniekiem lai tiktu par mēru pēee

Pasākumu kalendārs

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool