Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands

Kandavā spriež par vēsturiska nama rekonstrukciju

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 13. septembris 18:41

Augusta vidū novada domes priekšsēdētājs Rolands Bārenis kopā ar SIA «Kandavas namsaimnieks» un SIA «Kandavas ceļi» pārstāvjiem apsekoja vienu no vecākajām ēkām Kandavas vecpilsētā – līdzās promenādei esošo daudzdzīvokļu namu Talsu ielā 7.

Tur jau ilgstoši pagrabā ir uzkrājies ūdens, tāpēc nesošās koka sijas ir bojātas un pagrabstāva pārsegums jau ir daļēji iebrucis. Īpaši apdraudētā situācijā nonākuši nama 2. dzīvokļa iemītnieki, tāpēc jādomā par viņu pārvietošanu uz citu dzīvesvietu. Taču būtībā visas ēkas nesošo konstrukciju nestspēja ir apdraudēta. Tāpat avārijas stāvoklī ir skursteņi, kas apdraud ēkas ugunsdrošību. Komisija konstatēja, ka dzīvojamā ēka atrodas pirmsavārijas situācijā un tai steidzami būtu nepieciešams veikt kapitālo remontu. Šobrīd atbilstoša dzīvojamā platība apdraudētākā dzīvokļa iemītniekiem ir atrasta un tur tiek veikts kosmētiskais remonts.
Pēc nama apsekošanas jautājums tūdaļ tika izvirzīts tālākai izskatīšanai domes sēdē. Seši minētajā namā esošie dzīvokļi ir pašvaldības īpašums, bet 4 dzīvokļi ir privatizēti. Nama rekonstrukcija prasīs nopietnu finanšu ieguldījumu, tomēr vilcināties arī nevar. Tā kā sākotnēji tika veikta nama vizuālā apsekošana, lai konstatētu visus radušos ēkas defektus un apzinātu veicamo darbu apjomu, būvvaldes vadītāja Baiba Beķere rosināja veikt būves tehnisko apsekošanu, pieaicinot atbilstoši sertificētu speciālistu. Turklāt būves tehniskā apsekošana būs nepieciešama, neatkarīgi no tā, vai šī nama rekonstrukciju veiks par pašvaldības līdzekļiem, vai kāda projekta ietvaros.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. yes teica:

  Izskatas ka Barenim naudas atmazgashanas rebe iet no rokas… Un kabata ieripo kartigs zhuksnis… labais!

 2. super teica:

  Ak tu, "yes!"tev pašam liela pieredze tai atmazgāšanā?! Jebšu pāri visam skaudsība, ka Kandavā tiešām tiek veikti lieli un pamatīgi labiekārtošanas darbi?

  Priecājos, ka dome atrod aizvien jaunus pašvaldības īpašumus un dara visu,lai tos glābtu. Iepriekšejos sasaukumos to vien nācās dzirdēt, ka pašvaldūibai nekas nepieder un tad nu lūk viss brūk un jūk- viņu neizdarību dēļ..

  Labāk domāsim, ko katrs pats varam darīt tā novada, pilsētas labiekārtošanā, kurā dzīvojam.

  Bārenim ir ķēriens un skaudīgās vārnas – beidziet ķērkt! Ļaujiet strādāt!

 3. ta gan teica:

  super: taisnība – ir ķēriens!

 4. iedzīvotāja teica:

  Ļoti daudz ir veikts pilsētas labiekārtošanā! Paldies Bārenim! Enerģiju un izturību turpmākajiem darbiem!

 5. Atmiņas teica:

  Reiz Kandavā notika Trīszvaigžņu spēles. Atbbraucu, priecājos: mana dzimtā pilsēta tā saposta! Nami skaisti nokrāsoti! Man kāds prasa- a tu pagalmu pusi apskatīji? Tad nu redzēju – kūtspakaļas!: nesakoptas, nekrāsotas, neglītas!. Pēc pāris gadiem gabaliem krita apmetums un krāsa nost no "sapostajām"fasādēm. Padomjlaiku cilvēks bija radījiis pakazuku. Cik tur naudu izgāza?!. Tagad viens no"pret" balsotājiem , ja kas tiek darīts pilsētas labiekārtošanā- pret un vēl lielais runātājs un samazgu lējējs uz tagadējo pašvaldību. Būtu labāk klusējis, jo cilvēki daudz ko redz un atminas!.
  Labi, ka tagad, ja ķeras pie kāda nama, tad arī salabo, gan iekš, gan ār, gan priekš, gan pakaļ, arī apkārtni. Piemēram Baznīcas ielā – ļaudis jau tagad priecājas par veikumu.
  Kandavai – zelt un plaukt!

 6. Kandavian Dub Foundation teica:

  Ha ha, jā, protams, ka ir labi atjaunot utt., bet tā būs kārtējā atmazgāšana tam supervaronim Bārenim!
  Starp citu, baznīcas ielas mājas rekonstrukcija izmaksāja pusotru miljonu latu. 🙂

 7. to Kandavian Dub Foundation teica:

  pilniba tev piekritu

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool