Rozālija, Roze
Inga Priede
Foto: Liena Trēde

Ingas Priedes 100 dienas Kandavas novada domes priekšsēdētājas amatā

Autors: I. Plaude, L. Trēde
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 7. oktobris 11:02

Šī gada pašvaldību vēlēšanas mūspusē īpašus pārsteigumus un būtiskas pārmaiņas nesagādāja. Daļējs izņēmums – Kandavas novads, kur pēc deputātes darba trīs iepriekšējos sasaukumos par domes priekšsēdētāju ar balsu vairākumu tika ievēlēta Zaļās partijas pārstāve Inga Priede. Tādēļ pēc aizvadītām simboliskajām 100 dienām jaunajā amatā tradicionāli aicinājām viņu uz sarunu. Vaicājām, vai iepriekšējie priekšstati par domes virsvadību ir izrādījušies pareizi, vai kaut kas ir pārsteidzis un, protams, kas ir šī brīža aktualitātes novadā un kādas tās būs pavisam tuvā un arī tālākā nākotnē.

Pēc deviņiem gadiem, darbojoties gan Kandavas novada domē un, nedaudz īsāku periodu, strādājot arī Talsu pašvaldībā, par to, kā viss funkcionē, jautājumu I. Priedei neesot bijis.

– Vienīgi nezināju kaut kādas nianses, jo līdz deputātiem, kā izrādījās, ne vienmēr visa informācija aizgāja, īpaši par saimnieciskiem jautājumiem. Nereti daudzos lēmumprojektos, kurus mums nolika priekšā vien domes sēdē, nemaz nebija iespējas vairāk iedziļināties. Pārsteigums varbūt bija arī par to, kā priekšsēdētājam var izdoties jau 17.00 aiziet mājās? Šajos trīs mēnešos, kopš strādāju, nevienu brīdi nav bijusi tāda iespēja, jo ikdienā nāk cilvēki, speciālisti, iestāžu vadītāji un tad piecos ir tikai iespēja pieķerties pie dokumentiem, iesniegumiem un tos izskatīt.

Saka jau, ka slikts tas vadītājs, kurš nemāk deleģēt?

– Tā absolūti nav, jo diezgan daudz funkciju es deleģēju. Tā varbūt ir vairāk priekšsēdētāju-uzņēmēju problēma, kuriem šķiet, ka pašvaldībā ir tāpat kā uzņēmumā un ka pašam arī viss jākontrolē. Tā nav, un, piemēram, ar vietnieci mēs esam diezgan nodalījušas dažādās sfēras. Tajā pašā laikā gan tas nenozīmē, ka es tās nepārzinu – tāpat par to visus interesējos, par to, kas ir un kas nav izpildīts, jo cilvēki jau pēc tam zvana un jautā.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 6. oktobra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Agija teica:

  Veiksmītes it visā, ko dari, Inguc!!!

 2. bennos teica:

  Vislabākie veiksmes novēlējumi šajā grūtajā darbā, it īpaši Kandavā.

 3. Ilmārs teica:

  Spēku un izturību lai veicas.

 4. secinājums teica:

  Turpini smaidīt, Inga, un lai veicas!

 5. kandavnieks teica:

  Lai veicas, lai Kandava atdzīvojas, lai izdodas viss iecerētais, lai mums visiem būtu labi!

  • boļševiks teica:

   Tas, ko mūsējie bijušajā PSRS nespēja īstenot 70 gadu laikā, Kandavā tiks paveikts pa četriem gadiem. Urā biedri!

   • Jenna teica:

    nu ne visi jau aizbrauca un ne visas rūpnīcas nogrīmā nebūtnē…

   • esmu ilgadīga kandavniece teica:

    Nu žēl man jūs – boļsevikus. Ne rožlauks, ne kirpičs pie varas netika, Labi! Nejauciet gaisu – iztieciet ar pensiju, gana liela jau ir , salīdzinoši. Jūsu intrigas un tagad iešana roku -rokā, kad āgrāk tā savā stapā nīdāties vien liecina par jūsu morāli. Kandavu īpaši kirpičs piegānījis:ar stulbu uzrakstu, ar Maxsi nevietā senlejā uzceltu u.t.t.Pieskaitiet vēl uzpūtību, sevis slavināšanu un draugu būšanu.

    Veiksmīgu darbu – domei un tās vadībai! Spoguls lai stāv uz galda. Sieviete taču!!

    • kopsavilkums teica:

     Acīmredzot Kandava arī neko citu, kā tagadējo novada galmu, nav pelnījusi. Liekulīgie un tukšu gaisu slavinošie komentāri to apliecina par visiem 100%. Valsts un novads ir nolaists līdz maksimāli iespējamam zemākajam līmenim, tāpēc nekāda šodienas aktīvistu rosīšanās situāciju uzlabot nevar. Dzīves dārdzība turpinās celties, bet iedzīvotāju dzīves līmenis kristies. Un beidziet te jūsmot par skaisto Kandavas dabu un Abavas senleju – ja novadā nebūs labi apmaksātas darbavietas (uzblīdušais domes aparāts neskaitās), tad pēdējais gaismas stariņš tuneļa galā izdzisīs un iestāsies tumsa un posts. Beidziet tāpat valsts un novada izzagšanā vainot bijušos Latvijas Komunistiskās partijas biedrus, jo pēc “neatkarības atgūšanas” tas arī bija vienīgas Latvijas jauno aizjūras saimnieķeļu izvirzītas un arī veiksmīgi sasniegtais mērķis. Bez vainas nav arī pašreizējā novada vadība, jo vai tad ilgstoši atrodoties deputātu statusā un domes amatos nebija par to jābrēc skaļā balsī un jāaicina apzagtie un apmuļķotie novada un valsts iedzīvotāji uz pretošanos notiekošajam. Visi tomēr izvēlējās ērtu un komfortablu eksistenci un izlikās neko neredzam – tā taču ir ērtāk!

 6. Guncha teica:

  Veiksmi un turies!

 7. es a i kandaviec teica:

  Laikam domes darbinieki savakušies un komentē

  • kandavniece teica:

   Un tu nevari pārdzīvot, ka neviens neaplej ar dubļiem?! Lai Ingai veicas!

  • kandavnieks teica:

   Vēl jau viss ir daudzmaz mierīgi. Īstās aktivitātes sāksies pirmdien no rīta, kad vai ikviens domes un domes struktūrvienību darbinieks šeit iemetīs kādu vadību slavinošu ziņu (vieglu maizi ēst taču gribas). Interesanti ir tikai tas, ka pašlaik domē pastāv izteikta divvaldība, bet par šo otru personu rakstā netiek minēts ne vārda.

  • Ilmārs teica:

   Labai gribai jau nevajag būt domes darbiniekam slima iedoma

 8. opis teica:

  vairāk vajadzētu policiju dzenāt,lai nekārtības apturētu

 9. nevaru saprast, teica:

  kāpēc novada 1.kalponei priekšā uz darba galda nolikts spogulis? tas ir no sērijas “spogulīt, spogulīt, pasaki …”? vai “paskaties pa priekšu uz sevi..”?

 10. Žigs teica:

  Policija pateicoties aktīvu cilvēku līdzdarbībai, noķērusi promenādes vandāli

  • Aldis teica:

   Ingai mazs spogulis no mājām atnests. Nu tad pastaigā pa kabinetiem, pa iestādēm un uzņēmumiem – redzēsi skapjos, pie sienām, visur. Dudem kabinetā pa visu sienu cilvēka augumā liels spogulis. Spogulis taču publiskām personām tāpat kā vizītkarte vajadzīga

 11. Olga teica:

  Nu vismaz ir iespējams policiju sazvanīt

 12. Apkopējai teica:

  Ja nav citur , tad jāliek uz galda, jo galda spoguli pie sienas nepiekārsi. Vai tad viņai uz wc visu laiku būtu jāskrien matus pieķemmet vai lūpas uzkrāsot ?!

 13. Aldis teica:

  Diez vai spogulis traucē Kandavu uzraudzīt vai darbu darīt Atraduši uz ko uzcentreties

  • Tiesa gan teica:

   Patiesi, tas norāda, visi apmierināti, pašiem – nekādu iniciatīvu, priekšlikumu domes darbam.
   Labi,ka spoguļproblēmu var apspriest….
   Ieskatieties spogulī, tie kam traucē priekšsēdētājas spogulītis! Ko redzat? Kas jūsu acīs: mīlestība, smaids vai nīgrums un nievas?!
   Katrs jau par otru spriež pēc sevis.

   • secinājums teica:

    Domes priekšsēdētāja ir simpātiska sieviete, turklāt katrai sievietei (vīriešiem arī) mēdz būt dažādi paradumi, kas padara ikdienu darbu efektīvāku. Ja tas ir no mājām atnests spogulis, kurā var dažreiz ieskatīties un pārliecināties, ka viss ir kārtībā, – tad gan tas nevarētu atrastie pa rokai uz rakstāmgalda.

   • Tiesai gan teica:

    jums vajadzētu savu poēzijas talantu pielietot kādos pašvaldības publiskos pasākumos

 14. hm teica:

  kāpēc uz galda pašvaldības vadītājai nestāv tualetes papīrs ?????

 15. āpsis teica:

  Cik var saprast,ka priekšniece nav ne ko labu,ne ko sliktu paveikusi,jo vienīgā problēma – spogulis uz viņas galda. Kandavnieki-kāds būs Jūsu vērtējums pēc 200 dienām,ko aktuālu būsiet saskatījuši?

 16. Kandavniece. teica:

  Paldies Ingai par darbu. Lai īstenojās visi iecerētie plāni !

 17. Pensionārs teica:

  Inga!Kad beidzeot būs ūdens man mājā: Kandavā Dārza ielā un salabotas kāpnes pie Domes. Es taču ar esmu cilvēks. Nesu ar spaiņiem no kaimiņu mājas. 21. gadsimtā.!!!!!!!!!!!!!

 18. #Pļurks teica:

  Radio skan Gvido Linga
  Sveicināta Kandav’s Inga
  Vien domīgs Esplanēdē Rainis
  Sveiks vārda diena Kandav’s Dainis

 19. LIBERTS teica:

  Avanti popolo con la riscossa
  Bandiera rossa bandiera rossa
  Avanti popolo con la riscossa
  Bandiera rossa bandiera rossa
  Bandiera rossa la triunferà
  Viva la repubblica viva la repubblica
  Bandiera rossa la triunferà
  Viva la repubblica la libertà

 20. Heide Brigita Stepena teica:

  Labdien,neesmu Kandavniece,bet nekad nevarēju iedomāties,ka Kandavā dzīvo tik ļauni cilvēki,katik kādu aprunāt,apmelot,noskaust,interesēties par citu dzīvēm,vairāk kā par savējām.Lai ko jūs runātu,I.PRIEDE ir 100 labāka par ķieģeli,viņai ir cilvēcīga attieksme pret tiem un pilnīgi vienalga ,vai vecs,vai jauns,un kādu posteni ieņem,vai neieņem.Ir pagājušas 100 dienas,drusku vairāk par trīs mēnešiem.Ļausim Ingai mierīgi strādāt,neaprunājot viņas personīgās lietas un dzīvi,katr dzīvo savējo.Es novēlu visu labāko,visu iecerēto padarīt un galvenais,neņemt ļaunā ko skaudīgi cilvēki runā,jo viņi paši to napjēdz,ka ar tādu rīcību ,dara tikai sev un savai ģimenei ļaunu.Labu veselību un laimīgu Jauno gadu!!!

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool