Sestdiena, 2017. gada 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija
LZ: +9, D-DR, 4.0 m/s

Grenču skola atkal tiks izsolīta

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 8. augusts 18:17

30. jūlijā notika kārtējā Kandavas novada domes sēde, kurā lēma, ka pašvaldības īpašuma «Grenču skola» pārdošanai tiks rīkota jauna izsole.

Pašvaldības īpašumam «Grenču skola» izsoles notikušas jau vairākkārt, tostarp pēdējā notika šī gada martā. Tiesa gan, līdzšinējās izsoles nav bijušas veiksmīgas, jo tajās nepieteicās neviens pretendents. Pēc 2009. gadā veiktā vērtētāju atzinuma, nekustamā īpašuma tirgus vērtība tika noteikta Ls 90 200 apmērā. Īpašums sastāv no vairākām ēkām – skolas, internāta un divām palīgēkām: katlumājas un sūkņu mājas. Ēku komplekss ir neapdzīvots, netiek apkurināts, tāpēc savulaik pievilcīgais senatnīgais skolas nams, internāts un tam piegulošās palīgēkas pamazām iet bojā. Lai novērstu īpašuma tālāku bojāeju, deputāti nolēma rīkot vēl vienu izsoli, īpašuma sākumcenu nosakot Ls 49 610 apmērā, jo, kā skaidroja domes juriste, pēc otrās nesekmīgās izsoles, tā organizētājam ir tiesības izsolāmā objekta sākumcenu pazemināt, bet ne vairāk kā par 60 procentiem. Šajā gadījumā, izsoles sākumcena samazināta par 45%. Deputāts Viesturs Valdis Dreimanis aicināja deputātus atbalstīt izsoles atkārtotu rīkošanu: "Mums jau ir pietiekami rūgta pieredze, kad daudz labu lietu turam, turam, bet reālu pielietojumu tā arī ilgstoši neatrodam, un galarezultātā sanāk tikai zaudējumi. Arī šajā gadījumā internāta ēka ir katastrofālā stāvoklī un, ja tā būs jānojauc, īpašniekam būs jārēķinās ar papildus izdevumiem.
Pret Grenču skolas kārtējās izsoles rīkošanu iestājās tikai deputāts D. Rozenfelds, uzskatot, ka "šīs ēkas remontā valsts un pašvaldība pēdējos sešos gados investējusi vairāk nekā Ls 140 000. Deputātiem nav bijusi iespēja lemt par šo ēku kompleksa un apkārtējās zemes turpmāko izmantošanu, piemēram, reģionālās pansijas izveidošanai. Sākuma summa Ls 49 610 nav ne tuvu šī īpašuma reālajai vērtībai".


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Solvita teica:

  Deputātu lēmumi ne vienmēr ir saistoši izpildvarai. Tā nesenā pagātnē deputāti lēma Grenču skolu neatslēgt no apkures, lai ēka nezaudētu savu vērtību , apzinoties cik līdzekļu ieguldīts. Bet tad Rozenfelda kungs , būdams "Namsaimnieka vadītājs , vienpersoniski apkuri pārtrauca un deputāti par to uzzināja no policijas ziņām, kur tika vēstīts, ka nozagti radiatori. Līdz ar to ēkas vērtība strauji kritās. Tas atbildei, par deputātu iespējām.

 2. zig zag teica:

  Nu tad jau Rozenfelda kungs atkal jāsauc pie atbildības par nolaidību, vienpersonisku lēmumu pieņemšanu, kuru rezultātā iestājies būtisks zaudējums.
  Uz tiesu par zaudējumu piedziņu!

 3. to zig zag teica:

  pie atbildības jāssauc TV raidījums "Nekā personīga" un I.Jaunalksne, jo izsoles sāka izgāzties pretendentu trūkuma dēļ tieši pēc viņu sašutuma pilnā urrāreportāžas "cik baisi, ka izsola vēsturisku ēku" utml…

 4. fff teica:

  Gribi teikt, ka potenciālajos pilsoņos ierunājās patriotisms, kā dēļ viņi vēlējās paturēt ēku domes īpašumā? Cik atceros, tad tur gan bija sašutums par pašu procesu un nolaidību…

 5. Brūk teica:

  Daudz kas jau brūk tieši rožulauka izdarību dēļ: – nedomā un neredz sekas.Baigais "saimnieks""Sagānīja arī Abavas senleju ar smirdīgo attīrīšanu, vai nebija citur vietas – nost no acīm un elpvadiem?
  Protams – jāizsola Grenču bijusī skola! Lai ir viena sakopta vieta mūsu novadā! Ciest nevaru graustus, tai skaitā zivju cehu Abavas senlejā !
  Jo ilgāk skaitīs latus, cik zaudēs,cik nē, jo lielāka iespēja Grenčiem aiziet pazušanā. Lai tas rožulauks pērk nost!

 6. Anonīms teica:

  Vēl tai rožulauka sarakstā var ielikt to mobilo torni Pūzurgravā. Pieķēzīja skaisto Kandavas dabu un pats pat nepamanīja, bet redzīgajiem tas spoks katru dienu rēgojas.

 7. J.Irbītis teica:

  Solvitai: Tu gandrīz 4 gadus esi deputāte, bet nezini, ka kapitālsabiedrības vadītājs nav izpildvara un nevar vienpersoniski pieņemt lēmumus. Šādus lēmumus vienpersoniski pieņem Namsaimnieka dalībnieks Nr.1- Bārenis.

 8. solvita teica:

  To J.Irbītim. Kas tad ir kapitālsabiedrība , kur ir 100% pašvaldības kapitāls? Lēmējvara? Valde jau gan ir sava, tikai sastāvēja no viena locekļa. Tātad , vienpersoniski. Laiku jau atpakaļ nepagriezīsi, vienkārši nevar ciest klausīties, kad cilvēks taisās balts, kur faktiski ir nelaimju sākums.

Pasākumu kalendārs

2017.09.23 | 10:00

Aicina pieteikties sacensībām Cērē 

2017.09.23 | 10:00

«Lēcēj kauss» Tukumā 

2017.09.23 | 11:00

Jauno hokejistu sacensības 

2017.09.23 | 12:00

Keramikas izstādes atklāšana 

2017.09.23 | 12:00

Basketbola fināls Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
No 1. septembra 18.03 līdz 1. oktobra 17.46
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators