Pirmdiena, 2019. gada 24. jūnijs
Jānis

Dzejas dienas Vānes skolā

Autors: Skolotāja Sarmīte Stengrēvica
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 30. septembris 12:42

Nu jau tradicionāli, tāpat kā visā Latvijā, septembris mūsu skolā ir Dzejas un ziedu dienu mēnesis. Šogad tas bija dzejnieka Ojāra Vācieša zīmē, jo novembrī viņam apritētu 80. dzimšanas diena.

Klašu kolektīvi Dzejas dienām gatavojās divu nedēļu garumā, saņemot un izpildot dažādus uzdevumus. Tā kā O. Vācietis savas izjūtas un domas izteicis ne tikai dzejā, bet arī savdabīgos zīmējumos apļa formā, tad arī mēs pirmdien skolas zālājā izveidojām deviņas ziedu mandalas, kas atveidoja dzejnieka iniciāļus.

Otrdien klasēs valdīja saspringta gaisotne, jo notika dzejoļu konkurss –  skolēnu interpretācijā skanēja O. Vācieša dzeja, kuru vērtēja paši runātāji un noteica labāko priekšnesumu. Trešdien visa skola pulcējās uz noslēguma pasākumu zālē. Tur mūs sagaidīja 5. un 6. klašu audzēkņu iekārtotā O. Vācieša grāmatu izstāde ar ziediem un aizdegtu sveci. Vēlāk iepazināmies ar 9. klases skolnieka Daniela Ozola sagatavoto prezentāciju par dzejnieka dzīves nozīmīgiem faktiem. Klausījāmies mūzikas skolotājas Evas Bērziņas sagatavoto dziesmu, visi aktīvi līdzi dziedādami. Mīļas sajūtas raisīja multfilmas «Kabata» noskatīšanās, kurā skan Imanta Kalniņa komponētās dziesmas ar O. Vācieša bērnu dzeju. Uzstājās skolas labākie dzejas runātāji. Pārsteigumu sagādāja pulciņa «Rotaļnieki» uzvestā rotaļa, arī ar O.Vācieša vārdiem.

Šķiet, ka katram sirsniņā iekrita pa kripatiņai no diženā dzejnieka daiļrades.Komentēt

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool