Trešdiena, 2019. gada 26. jūnijs
Inguna, Ingūna, Inguns, Ausma, Ausmis

Cik izdevīgi ir pasākumi un cik sakārtoti īpašumi Kandavā?

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 26. aprīlis 15:36

Kandavas novada domes sēžu zālē norisinājusies kārtējā un šajā sasaukumā arī pēdējā tikšanās ar pašmāju uzņēmējiem. Šoreiz viens no galvenajiem tematiem bija novada kultūras dzīve jeb tās organizēšana. Tāpat vārds tika dots būvvaldei un tika stāstīts par tās iespējamiem attīstības scenārijiem.

Jau iepriekš uzklausījusi pārmetumus par to, ka “Kandavā nekas nenotiek”, kultūras pārvaldes vadītāja Ziedīte Začeste stāstīt par ikdienas pienākumiem un pasākumiem bija aicinājusi pilsētās kultūras iestāžu pārstāvjus teju pilnā sastāvā. Pirmais tika prezentēts muzejs, kur, kā skaidroja tā vadītāja Sarma Anģēna, būtiskākais pienākums ir vēsturiskā mantojuma saglabāšana un izglītojoši pētnieciskais darbs, bet citi pasākumi, piemēram, kultūras norišu kuplināšana seko tikai pēc tam. Tas gan tāpat tiek aktīvi darīts un, piemēram, Kafijas un tējas svētkos muzejs arī ir viens no norises epicentriem, tāpat ar biedrības starpniecību te tiek organizēts Dāvanu tirgus, sadarbojoties ar galeriju – mākslas plenērs vasarā. Starp citu, viens no skaļākajiem iebildumiem sapulcē bija tieši par to, ka Kandavai, salīdzinot ar kaimiņiem, – Sabili, pietrūkstot “īpašu pasākumu”. Taču kultūras pārvaldes vadītāja skaidroja, ka jau minētie Tējas un Kafijas svētki, kas šī gada oktobrī notiks jau astoto reizi, tieši arī ir tas īpašais, kas, starp citu, kļūst arvien atpazīstamāks arī Latvijas mērogā. Esot pat saņemts aicinājums ar programmu par to, kā zīle pārtop kafijā, viesoties citās pašvaldībās.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 25. aprīļa, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. LJ teica:

  Un kā tad ir ar tiem pasākumiem, kas iepriekšēos gados ir bijuši iedzīvotājiem bez maksas, taču par tiem tika tīši noklusēts un slēpts, it kā lai visādi bomži un čigāni neierastos. Par šiem pasākumiem tika informēti TIKAI domes un skolu darbinieki..

  Kandavā vispār ir “jautri”…

 2. kandavniece teica:

  Vai varat nosaukt kaut vienu šādu pasākumu, kas bija bez maksas, bet par kuru tika noklusēts iedzīvotājiem?

 3. rozijs teica:

  visas aktivitātes pašreiz vēlēšanām, sarakstos atkal pensionāri,ja cilvēki mazliet aizdomātos tad nevēlētu

  • vērīgais teica:

   Savukārt, ja Rozijs būtu iepazinies ar kandidātu sarakstiem, tad zinātu, ka no visiem 89 kandidātiem pensijas vecumu ir sasnieguši ne vairāk kā 13 kandidāti.

   • Asais teica:

    Un par ko tad tur īsti balsot? Neviens ar pienācīgu izglītību, lielākā daļa ar vidējo izglītību un tā pati vakarskolā pabeigta. Tapēc jau mums LV viss iet uz galu ka ne parlamentā ne pašvaldībās nevienam nav pienācīgas izglītības. Partijās ņem tikai tautā pazīstamus cilvēkus lai dabūtu kādu balsi par savu partiju. Kas tur ir kad paskatās skolotāji, uzņēmēji, traktoristi, muzikanti un sportisti. Labi es neko nesaku par viņu sasniegumiem, bet manas domas or tādas kamēr nebūs pie varas cilvēki ar pareizu izglītību tikmēr nekas labs nav gaidāms.

  • boļševiks teica:

   Vēsturiski katra kopiena ir cienījusi savus dzīves gudrību uzkrājušos sabiedrības locekļus un parādījusi tiem cieņu, veidojot vecajo padomes un citus līdzīgus veidojumus. Līdzīgi šodien rīkojas ziemeļeiropas valstīs. Izskatās, ka latvieši arī šoreiz grib uzlekt augstāk par savu pakaļu un domā, ka šodienas jaunā paaudze pēc palīgskolām līdzīgo mācību iestāžu absolvēšanas spēs sakārtot 26 gadus mērķtiecīgi grauto ekonomiku. Beidziet sapņot un atzīstiet, ka bez drastisku mēru pieņemšanas jums nekas neizdosies. Čiks vien iznāks!

   • komunists teica:

    Pareizi jau tu saki, ka vēsturiski katra kopiena ir cienījusi savus dzīves gudrību uzkrājušos sabiedrības locekļus un parādījusi tiem cieņu. Tikai mūsu dzīves gudrību uzkrājošie sabiedrības locekļi izrādījušies sīki, korumpēti blēži un komunistiskās partijas paliekas. Un ko nu, tādiem mums arī izrādīt cieņu?

  • PSKP teica:

   Rozim partijskola ielikusi tādus pamatus, ka viņa iz
   manībai rullē jau kuro gadu. Šis tik kuļ ūdeni, bet daudzi domā – alus 🙂

 4. Jēpis teica:

  To: Komunistam
  Vienalga kāds vadītājs būs, jauns vai vecs, tik un tā viņš būs slikts.Jo Kandavniekiem ir augsts pašapziņas līmenis,bet neprot novērtēt citus. Kaut Jums pietiktu prāta ievēlēt pirmajās rindās tos jaunos, lai paši varētu pārliecināties par viņu izdarīgumu un sasniegumiem, morālajām vērtībām. Sarakstos ir arī izdarīgi jauni cilvēki, no kuriem varētu sagaidīt darbu,bet gana daudz drazas….
  Izdarīgie jau neatstās savu biznesu un nemetīsies Kandavu attīstīt,bet draza lauzīsies uz priekšu cik var. Domājiet visi kopā ko vēlēsiet! Vai tos, kas gana sarausušies, vai tos, kas kāro tikt pie siles?

 5. XY teica:

  Un tomēr-Štoferts-labākais no visiem bija!

 6. Kandava smird! teica:

  Es zin vien- Kandava atkal smird!Attīrīšanas iekārtas- būs smirdīga vasara. jebšu pie Senču pilskalna tiek būvēts nelabā gaisa nosūcējs?
  Ak šī dižmanība!
  Deputātu kandidāti plātās ar ne pašu paveikto,melo, bet ausis pašiem nesvilst.

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool