Pirmdiena, 2019. gada 24. jūnijs
Jānis

Cēres skolēni viesojās Polijā

Autors: Projekta koordinatore Ilona Lazdāne
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 4. novembris 12:37

No 16. līdz 22. oktobrim Cēres pamatskolas skolotāji un skolēni turpināja darbu «Comenius» daudzpusējā skolu sadarbības projektā «Apvienotā Eiropa – ideālas mājas, lai dzīvotu», tiekoties ar partnervalstu pārstāvjiem Polijā, Kronovas sākumskolā. Tur mācās bērni no 1. līdz 6. klasei un ir arī pirmsskolas grupa. Tiem, kuri tikušies iepriekšējās reizēs, bija neviltots atkalredzēšanās prieks.

Skola viesus sagaidīja ar sāli un maizi, laipni aicinot uz sagaidīšanas priekšnesumu. Tajā skanēja dziesmas un tika parādītas divas izrādes, no kurām viena bija angļu valodā. Bērni ļoti centās.

Piedalījāmies vizuālās mākslas, angļu un poļu valodas, matemātikas stundās. Atklātās mācību stundas bija ieplānotas tā, ka kopīgi varējām apgūt vārdiņus visās valodās – uzrakstīt, izlasīt, kopīgi rēķināt, zīmēt, sportot un dažreiz tikai ar acīm un žestiem saprasties, jo viss bija izdomāts emocionāli un mīļi. Neviens nebija braucis atpūsties, bet gūt jaunas zināšanas svešvalodās, izkopt komunikācijas un sociālās prasmes. Skolēniem tika piedāvātas sporta aktivitātes, radošās mākslas aktivitātes. Skolotāji pārrunāja projekta laikā radušās problēmas, to risināšanas iespējas, sadalīja darbus turpmākajam periodam. Skolotāji, strādājot darba grupās, uzzināja par abu valstu izglītības sistēmās kopējo un atšķirīgo, izvirzot uzdevumu par komunicēšanās prasmju izkopšanu ar jauno tehnoloģiju palīdzību – sarunas Skypā, vēstules e- pastā… Skolotāji guva jaunas darba metodes, pieredzi, praktiskas zināšanas, prasmes un iedvesmu turpmākajam darbam.

Tikāmies ar Barčevo pilsētas mēru. Mērs prezentēja savas pilsētas un novada skaistākās un skatāmākās vietas. Tikām iepazīstināti arī ar Barčevo pilsētas 1. ģimnāziju, kurā mācās ap 300 skolēnu. Piedalījāmies sporta aktivitātēs. Apmeklējām Barčevo kultūras centru, kur iesaistījāmies radošās aktivitātēs – gleznošanā, mūzikas radīšanā. Apskatījām izstādi sinagogā, vienīgajā šai apgabalā, kas netika nopostīta II pasaules kara laikā, jo piederēja vāciešiem.

Sestdienā devāmies uz Olštinu – apgabala centru. Apmeklējām Universitātes bibliotēku, kas ir sešus gadus jauna ar apmēram 1 miljonu grāmatu krātuvi. Redzējām, kā notiek grāmatu izsniegšana lasītājiem, apskatījām telpas, kur parasti apmeklētājus neieved. Apskatījām hallē izstādīto izstādi – gan gleznas, gan rokdarbus, gan fotogrāfijas utt. Vēl apmeklējām observatoriju un planetāriju, kas bija aizraujošs pasākums. Apskatījām Olštinas vēsturisko centru. Tur katrs varēja pieskarties astrologa Nikolaja Kopernika pieminekļa degunam, lai kļūtu laimīgs, redzējām pils īsto zvaigžņu karti, ar kuru zinātnieks darbojās, un jau iepriekš bibliotēkā varējām apskatīt izcilā zinātnieka pēdējās mūža dienās izdoto grāmatu «Par debess sfēru griešanos».

Svētdienā devāmies uz Olštineku, kur pabijām brīvdabas muzejā, kur ir savāktas interesantas iepriekšējo gadsimtu mājas un priekšmeti. Interesanti, ka pa muzeju brīvi staigāja mājputni – vistas, tītari, zosis. Varēja paglāstīt zirgus un trušus. Pirmdienā tika organizēta ekskursija uz Gdaņsku, kur apskatījām pilsētas vēsturisko centru.

Skolēniem vislielākās emocijas sagādāja dzīvošana ģimenēs, kur poļu vecāki ļoti centās ar bērniem kontaktēties, sarunāties un bija dāsni ar gardumiem, kārumiem un dāvanām, jutās ļoti atbildīgi.

Lai iemācītos svešvalodu, tā jālieto reālās dzīves situācijās. Lai izprastu svešvalodu, mums jāzina tautas kultūra. Tāpēc šī brauciena mērķis – iepazīties ar citu valstu kultūru, tradīcijām, kā arī akcentēt būtisko un atšķirīgo savai nacionalitātei ir realizēts. Apliecinājums vēlreiz, ka piedaloties, var tikai iegūt.

Nedēļa paskrēja strauji. Tika satikti jau zināmie draugi un iegūti jauni.  Rastas jaunas idejas un pieredze, ko var izmantot savā darbā. Nākamā tikšanās būs skolotājiem Bulgārijā Slivenā, kur tiks runāts, kā organizēt projekta noslēguma pasākumu.Komentēt

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool