Rudīte, Everts
Normunds Štoferts
Foto: Foto LSM.LV

Bijušais Kandavas novada domes priekšsēdis Štoferts atbild uz iedzīvotāju jautājumiem

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 26. janvāris 14:50

Pirms divām nedēļām, 12. janvārī, pēc ilgāka pārtraukuma novada domes vadība uz tikšanos bija aicinājusi vietējos uzņēmējus. Mērķis bija pārrunāt sadarbības iespējas, bet rezultātā pašvaldības vadītājiem vairāk bija jāatbild uz jautājumiem un jāuzklausa pārmetumus. Daži no tiem, iespējams, nedaudz pārspīlēti, taču bija arī pavisam konkrēti aizrādījumi, piemēram, par neizprotamām būvvaldes prasībām u.tml. (Vairāk par sapulci lasiet 31. janvāra laikrakstā.). Par daudziem pašvaldības lēmumiem un projektiem ne iedzīvotāji-parastie, ne arī uzņēmēju nejūtas gana informēti.

To apliecina arī vairāku uzņēmēju parakstīta vēstule, ko redakcija saņēma drīz vien pēc rotācijām novada domē (12. decembrī). Lielākoties, tie ir jautājumi par projektiem Kandavā, kas veikti pēdējo trīs, četru gadu laikā. Un atbildes tika lūgtas nu jau bijušajam novada domes priekšsēdētājam un šī brīža deputātam Normundam Štofertam, kuram vēstule pēc būtības arī adresēta. Esam arī saņēmuši rakstiskas atbildes un tās bez labojumiem kopā ar jautājumiem no vēstules publicējam.

Viens no jautājumiem – par Ozolāju estrādi. Uzņēmēji norāda, ka iesākumā līgums tika noslēgts ar SIA «M un V», bet šo līgumu dome nez kādēļ lauza. Un pēc pusgada gan projektēšana, gan būvniecība tika uzticēta SIA «Telms». Vēl tiek norādīts, ka atšķirībā no sākotnēji iecerētā, projekts ticis sadalīts kārtās un pirmā no tām izmaksājusi vairāk nekā pusi no kopējā pārbūves projektu, ko bija piedāvājis vietējais uzņēmējs. “Tā joprojām mums Ozolāju estrāde nav pabeigta un mums priekšā ir vēl vairākas kārtas. Cik tad gala rezultātā mums izmaksās Ozolāju estrāde un kad tā tiks pabeigta?”– vaicā uzņēmēji.

N. Štoferts:
– Rekonstrukcijas projekts aizsākās 2012. gadā, kad tika izsludināts atklāts konkurss «Brīvdabas estrādes «Ozolāji» rekonstrukcija», būvdarbu veikšanai tika piesaistīti Eiropas Lauksaimniecības fonda Lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļi. Atklāta konkursa rezultātā tika noslēgts līgums ar SIA «M un V», noslēgtajā līgumā noteikts, ka darbi jāpabeidz līdz 2013. gada 29. novembrim. Līgumā bija iekļauta atruna, ka būvdarbus varēs uzsākt tikai pēc tam, kad būs saņemts aizdevums no Valsts kases. Ar aizdevuma saņemšanu novada domei nevedās, būtiskākais šķērslis aizdevuma saņemšanai bija tas, ka Kandavas novada domes kapitālsabiedrības bija finansiālās grūtībās, precīzāk – Kandavas novada SIA «Kandavas namsaimnieks» atradās vienu soli no maksātnespējas…

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 26. janvāra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Gribu zināt teica:

  Un kāpēc Telms reizē ar Ozolāju rekonstrukciju būvēja šī kunga privātmāju? Sakritība vai nejaušība?

 2. Andris teica:

  Ne velti Telms būvē visu Kandavā! Un līdzko “zemnieki” vairs savā starpā nepadalījās, tā iedūra viens otram “dunci” mugurā, turpina savā starpā ķildoties un uzmet vēl citus iesaistītos arī :)) viens otram rīkles pārgrauzīs, lai pie kumosa tiktu.

 3. Ilze teica:

  Izlasīju rakstu, Štoferts nav spējis atbildēt ne uz vienu uzņēmēju jautājumu…aizpeld filozofiski no tēmas…dīvaini gan kāpēc visu projektē un būvē Telms?! Tad cik….? Labi, ka viņu noņēma, bet nezin jau vai aizvietotāji neberzē rokas.

  • zinātājs teica:

   Šūdina ancukus ar lielām kabatām, jo kur tad sabāzīsi nāsīs ierautos miljonus!

  • Ejamun daram! teica:

   Visi īsti gudrinieki, ne sūda nejēdz no visām tām štellēm un tik muld daudz. Labāk būtu darījuši kaut ko, lai tai sūda Latvijā tie lielie nesūc miljardus sev, kur uzpirksts ir gan vids gan viss cits, nejau dēļ mazajiem uzņēmējiem viss iet pagrīdē, beidzot sākam ko darīt pret lielo saeimu!!!!!

  • bilde skaidra teica:

   tāpēc jau asfaltu uzlēja pļavai uz talmu par mūsu nodokļu maksātāju naudu!!!

 4. Milda teica:

  …bet sejā rakstīts – blēdis gan.

 5. no malas teica:

  Vislabākais priekšsēdis kāds ir bijis Kandavas novada domē!

 6. Stoferterjers teica:

  Tagad otkatu paņem graudā ja jau māju būvē telms

 7. nākošais... teica:

  Nākošais aiz Bāreņa, kurš demolēs savu māju. Gan jau pienāks laiks!

 8. anda teica:

  Meijera kunga firmas darbi reizēm ir ar sliktu kvalitāti jeb neilgtspējīgi. Par citu neko šajā sakarā gan nezinu.

  • Guntis teica:

   Cik zinu skaudība nav labs padomdevējs.Lai veicas!

  • laucinieks teica:

   Nu neteiktu gan, ka M un V darbiem būtu slikta kvalitāte! Re, man pašam nesen laukos ķemertiņu uzslēja un es tagad sēdu tajā un trallinu dažādas tautiskas peršas, piemēram:
   Atejā uz poda sēdu,
   Zemenes ar pienu ēdu.
   Tīkams man tāds aromāts –
   Lauku tualetes smārds.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool