Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Foto: Jānis Vītols

Apdraudēta Zemītes skolas pastāvēšana

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 2. decembris 19:05

Kandavas novada domes sēdē deputātiem izskatīšanai tika piedāvāts izglītības pārvaldes vadītājas un deputātes Silvijas Tiltiņas sagatavotais pārskats par Zemītes pamatskolu. Šobrīd sākumskolas līmenī jeb no 1. līdz 6. klasei Zemītē izglītojas vien 19 bērni, kas nozīmē, ka atsevišķās klasēs ir tikai viens vai divi izglītojamie. (Situācija vecākās klasēs esot nedaudz labāka.) Kopumā tas nozīmē, ka pašas skolas pastāvēšana ir uz jautājuma zīmes.

Skolas direktorei uz decembra sēdi uzdots iesniegt savu redzējumu jeb plānu, kā piesaistīt bērnus izglītības iestādei Zemītē.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 1. decembra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Anonymous teica:

  Skumji ka tā. Labākās atmiņas no skolas laikiem, kad pie vadības vel bija Puga.

 2. bbvv teica:

  direktorei jāsastāda biznesa plāns. ja neizdosies,nāksies iet uz mežiniekiem.

 3. a.s. teica:

  Kandavas nov. ir jāpaliek 2 skolām: KVS – pilsētas bērniem, KIVS – pagastu!!!!

 4. Quattro1971 teica:

  Esmu dzimis un uzaudzis Zemītē, tiešām smagi komentēt šo situāciju, bet ir jāsaka – valsts politika ir tendēta uz pamatiedzīvotāju piespiedu emigrāciju, lai būtu brīvs placdarms bēgļiem un lētajam darba spēkam no zemākas attīstības valstīm.

 5. u teica:

  Pilī varēs izmitināt bēgļus

 6. fui teica:

  Zemītes skolai tiek pārmests, ka pirmskolā tiek uzņemti bērni apejot Kandavas izglītības pārvaldes rindu. Kāpēc tad netiek virzīti bērni uz tuvāk pieejamo pirmskolas apmācības iestādi? Vai tas nav pārvaldes uzdevums? Tad arī būtu bērni vairāk.

  • secinājums teica:

   Pārvaldes uzdevums ir sviedriem vaigā domāt par to, kā vēl varētu palielināt jau tā nesamērīgi uzpūstos štatus. Citas jēgas šim nevajadzīgajam plānprātīgu ‘politiķu” izdomātajam kantorim nav.

 7. Bite teica:

  Paši jau izvēli izdarīši, vedot savus bērnus uz skolām Kandavā.

 8. anonymous teica:

  Labāk lai bēgļi mitinās pilī vai skolēni apgūst kādas zināšanas, šo pili padarīs par skata objektu vai vispār iznīcinās, kā veco skolu.

 9. Wecais teica:

  Esmu dzirdējis, ka diezgan daudzi (~15-20) zemītnieku bērni mācās ne-Zemītes skolās. Iemesls – daži skolotāji (2-3), kuru attieksme varētu būt …, nu – atbildīgāka un patriotiskāka, zinot, ka šādas problēmas ir vitāli svarīgas ne tikai skolai/skolotājiem, bet arī pagastam kopumā! Pie tam, tas tiek pamatots diezgan atklāti, ka te jau tāpat slēgs ciet un tāpat būs jāmeklē darbs citur …
  Varbūt paši zemītnieki var sasaukt skolas vecāku sapulci un likt skolas vadībai zināmā laikā atrisināt šīs problēmas? Galu galā – ne jau bērni domāti, lai skolotājam būtu darbs, bet skolotāju uzdevums ir mācīt bērnus? Pie tam, skolotājiem kā jau cilvēkiem ar augstāko izglītību vajadzētu saprast, ka miests bez skolas drīz nebūs pat miests! Savukārt vecākiem – ja skolotājs ir aizmirsis dažas pašsaprotamas lietas, tad pašiem vien par tām ir jāatgādina! Protams, ja ir atbildība par vietu, kur paši dzīvo un varbūt pat ir dzimuši …

 10. janis teica:

  ta tai skolai vajag

 11. dadzis teica:

  Izlasot rakstu avīzē rodas pārdomas.Vai skolas direktorei vienai ir pienākums cīnīties par skolas saglabāšanu? Kur paliek pagasta un izglītības pārvaldes? Vai izgl.pārv.ir spējīga tikai kontrolēt un prasīt? Vai Tiltiņas kundzei nevajadzētu sasaukt visas dāmas un kopīgiem spēkiem sastādīt plānu? Domes sēdē abām dāmām ir jāatbalsta skolas direktore.

 12. dadzis teica:

  Loti ceru ,ka domes vadība nepieļaus skolas likvidēšanu un liks Tiltiņas kundzei meklēt risinājumu.jo pretējā gadījumā būs vēl viens izmiris pagasts.ja nav skola ,nebūs vajadzīga ne pagasta pārvalde ,ne viss pārējais.Un kas notiks ar skolas ēku un skaisti iekopto parku ap to? Ļoti gribētos sagaidīt kādu domes vadības komentāru par šo mūsu pagasta sāpīgo jautājumu.

 13. :) teica:

  Maruta vairs nav tajā vecumā lai sadzemdētu nepieciešamo skolnieku skaitu.

 14. I labi vien ir! teica:

  Tur viena otra taada uchilka kaa es lidotaaja. Beerni iet uz skolu lai kko iemaaciitos un nevis atseedeetu laiku krievu valodas vai citaas stundas. Ja uchilkam nav prasibas un stingra mugurkaula, tad nav jabrinas ka skolu klapee ciet. Un tie kuri ar galvu draudzeejas ved savus beernus uz pilseetu. Lai klapee ciet, sliktaak jau nebuus! Pilseetaa shiim uchilkaam nav ko dariit, nepavilks! Deriigas tikai laukjiem.

  • Gunta teica:

   Tieši tā,ja katrs godprātīgi pildītu savu darbu,tad nebūtu vecākiem jāņem ārā bērni! Tāds informācijas trūkums! Ginta tik vienmēr attaisnojas,ka laika trūkums,labāk,lai vīnu brūvē,tik nez kā Kandavas skolā,skolotāji paspēj daudz vairāk,kaut klasē daudz liekāks skaits bērnu! Atverot dienasgrāmatu viss skaidrs, a Zemītes skolas dienasgrāmatas varētu arī nebūt,nekas daudz netiktu palaists garām! Gan direnei,gan Inetai vajadzētu vairāk kontrolēt učenes!

   • Gunta teica:

    Vēl viena unikāla učene -Bērsone,kura jau n-tos gadus aizbildinās ar laika trūkumu,lai laicīgi izlabotu darbus! Sarosieties vecāki,izsakot viedokli,nevis tik pa tukšo runāt,varbūt dažam labam beidzot pieleks

 15. PĒDĒJAIS APSOLVENTS GRENČU PAMATSKOLĀ. teica:

  Grenču skolas liktenis,samazgāja naudiņu un skolu aizklapēja,zemitei tads pac liktenis,skumji

 16. Absolvents teica:

  Pat pati Zemītes pagasta pārvaldes vadītāja savus mazbērnus ielikusi Kandavas skolā! Kauns! Par savu ciemu vispār necīnās!
  Sajūta, ka tikai direktore vēlas ko vērst par labu!
  Paskatieties kāda bija situācija senāk. Vairākus gadus pēc kārtas beidza tikai 5 – 6 skolēni, vai tad runāja par skolas slēgšanu? Nē! Bērniem pat labāk mācīties mazākā klasē, jo tiem vairāk velta laiku un mācību process un zināšanas ir kvalitatīvākas!

  • Mamma teica:

   Tad jau tie kuri tagad pa vienam vai diviem klasē nākamie starptautisko olimpiāžu uzvarētāji??? Ja skolotāja ir tāda pati kā skolnieki, tad rezultāts nebūs. Kura tad ir tā skolotāja, šī vārda cienīga – labi ja 3 – 4 – Vilumsone, Ragaine, varbūt vēl Olita. Kura vēl? Pārējās blatņicas, kuras direktore nekā nevar atlaist, jo lūk nebūs kas strādā. Tagad ir rezultāts! Skola aiztaisīta un blatņicas tāpat bez darba.

  • Gunta teica:

   Katrs savam bērnam vēl to labāko! Šeit netiek galā pat ar tik mazu bērnu skaitu! Kas tur labs,ja dažs labs učiks tik kaut kā to stundu novelk un miers!

   • Zemītes pamatskolas skolniece teica:

    Kā tu vari zinat kad netiek! Tiek un pat ļoti labi! Skola ir vienkārši Super viņai ir japastāv. Mums ir LIELISKA SKOLA AR LIELISKIEM UN MĪĻIEM SKOLOTAJIEM!

  • you teica:

   vai tad pagastu parvaldniecs mazberni dzivo pie vinas ,vai viniem ir savi vecaki un tie izlem kur macisies vinu berni

   • zina teica:

    Lai Rita nesaka, ka neko nezināja par mazbērnu skolas maiņu. Pati atbalstīja.Pati nav zemītniece, tāpēc sirds nesap. Vienīgi krēsls dārgs. Vienmēr saldie vārdi- mani mīļie zemītnieki, jaklausās.

    • you teica:

     ko tad tu uzkati par zemitnieku tas kurs gul pavarkalna ,vai tev ir citi kriteriji,mazberniemi ir SAVI VECAKI KAS LEMJ,ja tev ir jautajumi tad drosi vari versties pie viniem ,kapec,kur ,un kad

  • t teica:

   ja tas ta ir tad kapec direktorei ir vel otrs darbs ,vietniecei ari un citas ari muk no sis skolas,un vai si problema nav sakusies paris vairak gadu atpakal

 17. wow teica:

  Sen jau bija laiks taisīt ciet to skolu

 18. Zemitnieks teica:

  Diemžēl pie šī visu lielākā mērā vainīga ir direktore un skolotāji. Pret bērniem attieksme tāda nekāda. Pāris skolotāji, kas grib kaut ko mainīt lielajā bardakātri kas saveidots, nevar neko mainīt. Un cik dzirdēju kas izskatīts sapulce un direktores vīziju kā vairāk bērnu skolā piesaistīt ir arī no jāmin. Ja plāno skolu glābt ņemt audžu bērnus utt. Tad Atvainojiet. Arī es sāktu izskatīt domu par citu skolu. Skolu liktenis ir dēļ mazā skolnieku skaitā, bet skolotājiem esot tik daudz darbi kad netiekot galā.

 19. Gaismas pils teica:

  jaut Tiltiņas kundzei! Kā tas var būt? Katru gadu pašvaldība piešķir budžeta līdzekļus izglītībai. Papētot budžeta sadalījumu redzams, ka lielāka daļa no budžeta tiek izglitibai. Lai cik paradoksāli tas nebūtu, bet ar katru gadu samazinās skolēnu skaits VISAS novada skolas! Kur paliek šī nauda, kas ar katru gadu pieaug? Ir tiešām neefektīvi uzturēt šādu skolu tik maza skolēna skaita dēļ. Tur varētu ieekonomēt labu summu slēdzot šo skolu… Tādēļ mans galvenais jautājums ir šāds- Vai tiešām skolas iespējamā slēgšana ir tikai skolēnu skaita samazināsānās dēļ. vai tur arī ir cita lieta apakšā- kārtējā naudas pārdale?

 20. Tā nu tas ir! teica:

  Man dusmas. Vai šī problēma tikai tagad, pēc 26.novembra uzradās? Vai tikai tagad uzzināja? Kāpēc nesāka par to domāt gadus atpakaļ? Un ko dos tas plāns, kurš ” jauzcep ” līdz decembra sēdei. Novilks kaut ko no Googles, standarta tekstus par izglītības veicināšanu un citas birokrātiskas muļķības, un lieta darīta. Te ir jābūt novatoriskam, pat revolucināram piegājienam, lai kaut ko atrisinātu, bet šī direktore to nevarēs izdarīt, jo viņai savas rūpes. Nedomāju ka šī problēma apspriesta ar Kandavu, ministriju, nedomāju ka ir domāts kāds skolas modelis ir iespējams, ja nav vietējo bērnu. Tā visa nav.
  Kas attiecas par to ka slēgs. Vasarā viena skolotāja veikalā ķiķināja ka nākamgad laikam vairs skola nebūs. Tādā hi, hi – ha, ha līmenī tur viss arī notiek. Nu slēgs, tad slēgs! Nevienai īpaši tas nesāp. Visas paļaujas ka dome šīm darbu piemeklēs. Arī direktore domā par to ko darīs tālāk, bet nevis par to, kā skolu saglabāt.
  Nevar no lauku cilvēka prasīt lai viņš atrisina tik globālus jautājumus. Direktore ir bezspēcīga. Un piekrītu rakstītajam par skolotāju kvalitāti – citai skolai tādi kadri nebūs vajadzīgi. Un attiecīgi, ja nav skolai labu skolotāju, arī vecāki no šādas skolas ” bēg “.

 21. Батя teica:

  Приехали! Вот и результат, да, Гинта? Думаю, ты понимаешь о чем я!

 22. Nesapratne teica:

  Kas ir teicis, ka Zemītes skolas skolēniem ir slikti rezultāti? Pat novada konkursos un olimpiādēs saņemtas godalgotas vietas.Skolēni arī piedalās valsts konkursos. Tie paši nekur neievērotie Zemītē tiek ievēroti, bet Kandavā būs zemāki par zāli.

 23. Sapratne teica:

  To nesapratne
  Jautājums- ja nekur neievērotie Kandavā būs zemāki par zāli, ko tad viņi darīs tālāk dzīvē? Zemāk par zemi? Šķiet, ka tādas 19 skolēnu skolas tik to vien var izdarīt, kā kultivēt tos, kas zemāki par zāli. Un ja ir tāda nostādne, ka tā arī būs-zemāki par zāli, tad jua paši atzīstat, ka esat dimbā. Ka līmenis arī ir zemāks par zāli. Lai brauc uz Kandavu un ceļ galvu augšā.

  • sapratnei teica:

   Tu nepareizi saprati.Kandavas skolās spīdekļi ir vieni un tie paši, kam vecāki augstos amatos.No visas lielās skolas allaž vieni un tie paši.Pārējos neredz, bet Zemītē godalgas saņem dažādu vecāku bērni.

  • nee teica:

   Vēl nav 19 skolēnu. To tikai Tiltiņas kundze tā izsludinājusi. Laikam izdevīgi.

 24. taa teica:

  Ta nafig Kandavā izglītības pārvaldi.Var salikt domē 1 iztabā vadītāju, sekretāri, metodiķi, grāmatvedi. Pietiks sēdēt kalnā un domāt ka gudrās, jo nost no acīm.Tā ietaupītos nodoklu maksatāju nauda. Ko domā deputāti.

 25. Janka teica:

  Cik liela ir Kandavā rinda uz bērnudārzu ( Zīļuks ir ļoti piepildīts)? Kas to regulē? Vai maksā dome pabalstus vecākiem par mājās sēdēšanu? Kas ir pavadoņi bērniem autobusos? Kas ir pirmsskolas metodiķis? Tukumā uz šiem jautājumiem var atbildēt. Vai Kandavā arī var atbildēt?

  • šokā teica:

   un kā tad tagad būs>? kur zemītnieki varēs izvadāt savus bērndārzniekus uz Tukuma vai Kandavas bērnudārzu?vai vispār būs pašiem jāpamet darbs,jo nebūs ,kur bērnu likt,būs vairāk maznodrošinātie!

  • mammucis teica:

   Es arī gribu zināt , kā būs ar bērndārzniekiem.Kandavā vairs neuzņem. Likums ir, ka tos jāapmāca tuvāk dzīvesvietai.

 26. VAKARS teica:

  Nevienu no Kandavas skolām arī neredz nosauktas labāko skolu skaitā. Ar ko tad lepojas.

  • korss teica:

   iternātskolā jau tagad lielākā daļa tik pajoliņi mācās,brauc no malu malām,ka tik vecāki un citas skolas vaļā tikuši!!!,tie laimīgi,ka prom uz nedēļu!!!

 27. Zemītnieks teica:

  Loti labi pateikts. Pilnīgi piekrītu taa rakstītajam.Tiltiņas valdīšanas laikā nolikvidēja Matkules skolu.Rudenī zantes skolai parādījās formas?!Vai tās tika iegādātas par ietaupīto naudu? Tagad kārta zemītes skolai.Ko pirks no tās naudas? Vai domei nevajadzētu izvērtēt pārvaldes darbu un tieši Tiltiņas atbilstību ieņemamajam amatam.Ir jāmeklē tāds vadītājs,kurš spēj cīnīties,nosargāt skolas,nevis tās iznīcināt.

 28. Cukurs-Zuckerman teica:

  Ierasta prakse ir,pirms skolu slēdz ,tajā ir jāiegulda kārtīga nauda ,veicot kārtīgu renovāciju.
  Kad skola savesta kārtībā pēc visiem šo laiku normatīviem ,tad ar drošu roku var skolu klapēt ciet.
  Šādu piemēru mums ir cik tik uziet!

 29. Poters teica:

  Zemītē daudz naudas sapelna vasarās ar Poteru nometnēm. Tā aiziet pārvaldes rīcībā. Ja nebūs skola, nebūs nometņu.

 30. urga teica:

  Cik daudz gaišu un jauku atmiņu par šo skoliņu,mazliet skumji Jūsos klausīties-jā tā vien šķiet,ka visi labākie skolotāji ir aizgājuši un gan jau direktorei jāuzņemas daļa vainas par to, tieši tāpēc arī skolēni pameta šo skolu un tie skolotāji, kuri tur strādā acīmredzot ir izdeguši darbā un noslīkuši rutīnā,kaut gan tie ir tie skolotāji par kuriem nesaka – ar lielo burtu,viens sava darba profiņš tur vēl ir kaut gan ar vienu kāju jau KVS.Kad mācījos videnē varēju lepni teikt es no Zemītes, kaut nu izdotos saglābt skolu,kaut vai Ālandu tantes piemiņas vārdā.

 31. Zita teica:

  Zemītes skola vienmēr bijusi viena no aktīvākajām lauku skoliņām ar talantīgiem bērniem un atsaucīgiem skolotājiem. Nu pēkšņi tajā ir slikti skolotāji un vēl sazin kas! Varbūt kādam tomēr tas ir izdevīgi, lai šīs skolas nebūtu. Ko izglītības pārvalde ir darījusi, lai tā nebūtu?

 32. sanija lace teica:

  es pati macos zemitespamatsskola otrajA KLASE UN MANI KLASES BIEDRI NEPIELAUS Ka musu skolu sleks tapec ja jus gribat mums palidzet ta sutie savus draudzenu bernus un savus bernus vai musu skolu nesledz ciet

  MILA SKOLA

 33. nauda teica:

  Es ilgu laiku nesapratu, kāpēc iet runa par 19 bērniem, jo apjautājos un saskaitīju, ka tāpat ap 50 bērnu būtu nākamgad. Man ieteica izlasīt NTZ avīzi ( paldies NTZ).27. novembra avīzē rakstīts, ka Tiltiņa grib dabūt Eiropas projektu naudu, bet Mīlenbahā trūkst 7.-12.kl. bērnu, vajag 240. Tātad aizklapēs tuvāko skolu Zemītē. Nav vecākiem pajautāts, vai visi vedīs uz to vidusskolu. Kas būs, ja vasarā secinās, ka nesanāk skaits. Eiropas naudai būs pieteikušies. Klapēs nākamās skolas ciet. Vainīga nebūs Tiltiņa, bet Eiropa un deputāti.Kāpēc neiet runa par internātskolu? Tur visi ir labāki skolotāji.

 34. Variants teica:

  Tajā sēdē, kurā izlems Zemītes bēdīgo likteni, jāparunā arī par darbinieku atlaišanas pabalstiem. Deputātiem jāzina, kādas summas būs jāizdod no budžeta.Matkules variants vairs neies cauri.

 35. Zemītnieks teica:

  Rozenfelda kungs! Ar Jūsu palīdzību Zemītes skola tika pie jaunām ,skaistām telpām pilī.Pēc vētras pats personīgi braucāt pārbaudīt kā sokas sakopšanas darbi.tagad mūsu skolai ir atkal grūts brīdis.Lūdzu palīdziet mums.Noliekat taču pa visiem to izglītības pārvaldi pie vietas.

 36. mammite teica:

  Kapēc tikai tagad daudzi ir attapušies, ka kaut kas nav kārtībā!? Tur jau sen skolotāji dara, ko grib un vadība pat nepainteresējas, kaut vajadzētu, saraksta tik papīrus, ar to viss cauri! Jāpiekrīt rakstītājam, kur tad ir knip, vai skola nav tai pakļauta, tur nevajadzētu zināt, kas notiek skolā?! Kolektīvs arī drausmīgs, priekšā smuki smaida, aiz muguras ko tik nedzirdēs! Ja,kāds būs aktīvāks sava viedokļa aizstāvis, tad ātri kolektīvā kļūs par melno avi…

 37. a vot teica:

  skolotājas te ir drausmas..

 38. Skolotāja-pensionāre. teica:

  Tā kā visu savu dzīvi esmu pavadījusi, strādājot Zemītes skolā, lepojos ar mūsu skolas skolotājiem, kuri ir labi speciālisti savās nozarēs. Ja skolotājs māca, ir jābūt bērniem, kuri mācās. Taču šīs vēlmes pietrūkst, jo mūsdienu bērni prot tikai lietot rupjus vārdus, apsaukāt pieaugušos, izdiņģēt pie veikala no kāda par samaksu cigaretes un kaut ko stiprāku. Dažs pat vakarā nepārrodas mājās, bet neviens arī viņus nemeklē. Tāda aina paveras daudzās ģimenēs, kuri arī ir lielākie kritiķi. Kur bērns ņem naudu tādām lietām? Skolā to nevienam neizsniedz. Tie, kuri vēlas, beidz skolu ar labiem rezultātiem un dzīvē arī kaut ko sasniedz.Es lepojos ar savu skolu.

 39. Esko teica:

  Tieši tā,tie kuri vēlas pabeigs labi jebkuru skolu! Skumji,ka daudzi skolotāji vēl nav attapušies,ka patiešām var palikt bez darba, varbūt tikai tad kaut ko mainīs savā stilā,bet tad jau var būt par vēlu! Mācību pārzine ir atbildīga par skolotāja darba kvalitāti un kontroli, bet vai tad laika.. Jau laicīgi sameklējusi siltu vietiņu Kandavā!!!!

 40. (/) teica:

  parlasijos un ismejos, cik daudz zemite ir skolas lietu ekspertu. nu nebus taa skolina berni maz , apkalpojosais personals liels. piekritisu izbujusai skolotajaij. kad garais stapbridis visi uz veikalu. bet satraukumam nav pamata pec sesham dienam ir janvaris un tad jau saks sabraukt dvielu galvas un visadi melnie un bus pilna zemite ar bezdarbniekiem un zaglisiem un barins bezdarbnieku pasu zemitnieku jo reali apstasies darbs tautas nama un biblioteka. jo nu tas vecas tantinas tachu neies katru dienu ne uz to klubu ne biblioteku ko vinas tur daris……

  • Cerība teica:

   Jauka vieta, kur novietot migrantus, jo tiem nāks līdz ES finansējums, kā arī visien radīsies nodarbe – būs jautri!

  • čiks teica:

   Citur Latvijā pastāv skolas ar daudz mazāku skolēnu skaitu. Tur domā par cilvēkiem.Galvenais ir saglabāt vietējos resursus. Izpostīt jau viegli, bet nevar redzēt labus jaunievedumus vispār Kandavas novadā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool