Bernhards, Boriss, Rojs

Viesatās svin svētkus

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 25. augusts 18:31

Pagājušās nedēļas nogalē, tāpat kā daudzos citos pagastos, ķerot pēdējās vasarīgās dienas, arī Viesatās ļaudis laiku pavadīja sportiskās aktivitātēs. Sestdien, pagasta svētku ietvaros, un, spītējot lietum, dubļiem, sacentās pieaugušie, bet vējainajā svētdienā atpūtas vietā «Birzītes» savu varēšanu rādīja mazie viesatnieki.

Makšķeri un virvi velk

Svētki 21. augustā tika atklāti jau pašā rīta agrumā, 5.00 pie Viesatu dzirnavu dīķa, kur tie, kam celties nav slinkums, varēja izmest savas makšķeres. Labākais šajā disciplīnā šoreiz bija Niks Rācenis ar 3,1 kg smago lomu. Bet jau pieklājīgā laikā – 10.00, savu dalību sacensībām pieteica pārējie Viesatu svētku dalībnieki. Individuālās disciplīnas labākie: tāllēkšana vīriešiem – 1. vietā Artis Apinis, 2. – Lauris Šteins, 3. – Lauris Pāvilsons; sievietēm – 1. vietā Lelde Strautiņa, 2. – Anna Šteina, 3. – Gerda Bierande; «Punktu makšķerēšana» jeb atsvara iemānīšanā burkās un pudelēs labākā starp sievietēm šoreiz bija Agita Kalviņa, 2. – L. Strautiņa, 3. – G. Bierande; smilšu maisa mešanā vīriešiem spēcīgākais – Kārlis Kalviņš, 2. – Aldis Sīpols, 3. – Oskars Arbidāns.

Kā ierasts, spēkiem mērojās arī komandas. Šoreiz: «WTF», «Litrabols», «LVM», «Anakonda», «TaKeda». Komandas sacentās četrās disciplīnās – futbolā, volejbolā, stafetē un virves vilkšanā un kopvērtējumā 3. vietu izcīnīja komanda «Anakonda», otrie – «Litrabols», bet paši, paši labākie – «TaKeda» (Matīss Kalviņš, Kristaps Bezdelīga, Jānis Platacis, Toms Rasa, Mārtiņš Freimanis, Anna Šteina un Anna Zaķe). Jāpiebilst, ka sacensību tiesnešu lomā šoreiz iejutās Vikija Platace un Uģis Kalviņš. Bet pēc kārtīgas izsportošanās, visi spēļu dalībnieki svētkus turpināja zaļumballē, kas, kā zinātāji stāsta, tika spēlēta līdz pat trijiem rītā.

Met, lec un makšķerē

Savukārt nākamajā rītā, ap 11.00, bērnus ar instrukcijām, kā izturēties, ja vējš pūš prom un dubļos kājas stieg, sniedz vāverēnu mamma un pūkains leopards jeb Sandra Šteina un Agita Kalviņa (maskas aizdevuši, kā vēlāk uzzinājām – Zemītes pagasta bibliotekāre un kultūras nama vadītāja Rita Diduha un Ērodeja Kirillova). Bērni dažādās vecuma grupās sacentās tradicionālajās velosacīkstēs, kur īpaši mazākajiem sportistiem bija katram savs atbalstītājs, lielākajiem – "tehniskā palīdzība"…, ja ķēde ceļā nokrita. Tāpat varēja "makšķerēt" vai "samest" punktus, un pierādīt veiklību, attapību citās disciplīnās. Ēriks Strautiņš bērniem bija sarūpējis arī iespēju izlēkāties batutā. Bet to visu uzraudzīja tiesneši Anete Rulle un Ainārs Tiļļa.

P.S. Visiem palīgiem lielu paldies saka svētku organizētāja – Agita KalviņaKomentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool