Piektdiena, 2019. gada 19. aprīlis
Vēsma, Fanija
Drīzumā tiks īstenots projekts – pieaugušo izglītības centra izveide Jaunpils bijušās slimnīcas ēkā

Par jumtiem un tarifiem

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 1. marts 19:37

Saņemot jaunos komunālo maksājumu rēķinus, Viesatu iedzīvotāji interesējās, kādēļ gan par ūdeni, gan atkritumu izvešanu jāmaksā vairāk? Ja visus iepriekšējos gadus par katru mājā mītošo bijis jāmaksā zem viena lata, tad tagad summa ir vismaz divkāršojusies. Kādēļ tā? Vai tikai tāpēc, lai tarifi visā novadā būtu vienādi? Un vai, ja veikta ūdenssaimniecības rekonstrukcija, kopējam patēriņam nevajadzētu samazināties?

Situāciju skaidroja SIA «Jaunpils komunālā saimniecība» vadītājs Guntis Jubiņš:
– Tarifs Viesatās pēdējo reizi bija apstiprināts tik sen, ka viņi pat paši precīzi neatceras – kad. Tagad aprēķinājām reālās izmaksas, kas pat ir augstākas nekā Jaunpilī, jo iedzīvotāju nav daudz un līdz ar to izmaksas krietni pārsniedz ieņēmumus. Sava nozīme ir arī attīrīšanas iekārtām, kas ir jaunas un to ekspluatācijas tad arī sanāk dārgāka, nekā, piemēram, tikai par vienkāršu dziļurbumu. Tas nozīmē, ka vairāk jāmaksā nevis tikai tādēļ, ka Jaunpilī ir citi tarifi, bet tādēļ, ka iepriekš cilvēku vietā maksāja pašvaldība. Piemēram, ar atkritumu apsaimniekošanu pat bija kuriozi – pašvaldība par katru iedzīvotāju maksāja latu, bet paši cilvēki – vien pāris santīmus. Mēs esam SIA un mums šādas iespējas naudu paņemt kaut kur no malas, protams, nav. Starp citu, piemēram, par ūdeni viesatniekiem patiesībā ir jāmaksā mazāk, nekā reāli tiek patērēts, jo tarifus tiešām centāmies pielīdzināt Jaunpilij. Piemēram, par patērēto dzeramo ūdens kubu jāmaksā Ls 0,54 un par cilvēku – Ls 2,78 (tāpat kā Jaunpilī), kaut reālās izmaksas – Ls 3,02. Par kanalizāciju – Ls 0,40 par kubu; 2,13 par cilvēku (reālās izmaksas – Ls 2,87). Tāpat jāpiebilst, ka Jaunpilī tarifos iekļauts arī PVN, taču Viesatās, kur līdz šim par komunālo saimniecību atbildēja pašvaldība, tas nebija jāmaksā.
Tomēr – kaut arī cilvēkiem Viesatās, iespējams, ir šoks par jaunajām cenām, par kurām viņi iepriekš nav zinājuši un nav zinājuši arī, kā veidojas tarifs, līgumi tiekot slēgti un cilvēki maksā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. T teica:

    Maksā ragā, esat pareizajā pašvaldībā!

  2. T teica:

    Maksā ragā, esat pareizajā pašvaldībā!

  3. T teica:

    iENĀKUMU VAIRS VISPĀR NAV KOMUNĀLIE CEĻ TARIFUS PĀRĀK KĀ PILSĒTĀ, TO TIK JAUNPILĪ VAR IZDOMĀT!

Pasākumu kalendārs

2019.04.19 | 10:00

Dievkalpojums Kandavā 

2019.04.19 | 11:00

Krusta ceļš Kandavā 

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool