Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Par apkuri un tarifiem Jaunpils novadā

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 9. oktobris 07:54

Vakar Jaunpils novadā pilnā apjomā tika uzsākta šī gada apkures sezona. Kā pastāstīja pašvaldības SIA «Jaunpils KS» vadītājs Guntis Jubiņš, «Zītaru» katlmāja, kas nodrošina siltumu skolai un apkārtējām ēkām, darboties uzsāka jau septembra pēdējās dienās, un nu iedarbināti arī pārējie, komunālās saimniecības pārziņā esošie apkures katli. Četri katli apkuri nodrošina centralizēti, divi – darbojas autonomi – apsilda konkrētu ēku.

Tarifus necels

"Apkurs tarifi šogad nav mainījušies," uzsvēra G. Jubiņš un stāsta, ka līdz šim vienīgās sūdzības saņemtas, kā jau vienmēr apkures sezonas sākumā, par neatgaisotiem radiatoriem. Taču šī problēma, ja vien ir iespēja iekļūt dzīvoklī parasti operatīvi tiekot novērta. Un par aukstumu dzīvokļos pašlaik neviens nesūdzoties. Tāpat arī šogad vēl nav saņemts neviens pieteikums par atteikšanos no centralizētās apkure sistēmas.

Komunālās saimniecības grāmatvede Inta Čepule apstiprināja, ka tarifi – gan par apkuri, gan ūdeni, kanalizāciju un atkritumu izvešanu – nav mainījušies kopš 2008. gada. Piemēram, tur, kur siltums tiek nodrošināts ar gāzes apkuri, maksājumu iedzīvotājiem veido reāli patērētais un plus Ls 0,09 m² par pārējām apkures izmaksām, piemēram, sistēmu amortizāciju, apkopi u.tml. Savukārt tur, kur ir malkas apkure, proti, «Levestes» katlu mājā – maksājums atkarīgs no tā, vai iedzīvotāji paši gādājuši malku. "Ja nav gādāta malka, tie ir Ls 0,81 m², ja ir gādāta – Ls 0,44 m². Bet maksājums var mainīties atkarībā no reālo dienu skaitu, kad tiek nodrošināta apkure," skaidro I. Čepule.

Ūdens un kanalizācijas tarifi: ja nav skaitītājs – Ls 2,78 par ūdeni, Ls 2,13 par kanalizāciju, atkarībā no iedzīvotāju skaita; ja ir skaitītājs – Ls 0,50 par m³; 0,42 par m³.

Atkrituma izvešanas tarifi: «Kurzemes ainavas» noteiktie – privātmājām jāmaksā Ls 7,55 (bez PVN) par m³; daudzdzīvokļu namos – aptuveni Ls 0,60 līdz 0,80.

Īres maksājumi: Ls 0,14 m² labiekārtotajos dzīvokļos (ar ūdensvadu, kanalizāciju un apkuri); Ls 0,06 m² – pārējos pašvaldības dzīvokļos.

G. Jubiņš un I. Čapule apstiprināja, ka šogad tarifi noteikti celti netiks, pat, neskatoties uz malkas cenu kāpumu, jo tiek domāts par iedzīvotāju maksātspēju un arī maksātnespēju, ar kuru komunālai saimniecībai nākas cīnīties.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool