Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Lietuvieši Jaunpilī interesējas par kooperāciju

Twitter
FaceBook
print
2009. gada 8. oktobris 09:37

Jaunpils pienotavu apmeklēja Latvijas zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Lietuvas zemkopības ministrs Kazis Starkēvičs. Lietuvas pārstāvji vēlējās uzzināt, kā strādā piena ražotāju kooperatīvs, jo Lietuvā piena iepirkuma cenas esot viszemākās Eiropas Savienībā (ES) un ir vāji attīstīta zemnieku kooperācija.

Pienotava attīstās pamazām

Kā mūs informēja kooperatīva «Piena ceļš» valdes priekšsēdētāja Ilze Aizsilniece, Lietuvas zemkopības ministrs interesējies par to, kā «Piena ceļš» attīstījies, kā kooperatīvs risina ne tikai piena savākšanas, realizācijas un pārstrādes jautājumus, bet arī palīdz zemniekiem risināt materiāli tehniskās apgādes jautājumus. K. Starkevičam nelielā ražotne esot patikusi un viņš par to izteicies atzinīgi.

Pamazām mainās arī sakārtotība Jaunpils pienotavā, līdz ziemai paredzēts uzcelt jauno produkcijas noliktavu, kur ierīkošot produkcijai tik nepieciešamās aukstumtelpas. Līdz šim, īrējot noliktavas citur, uzņēmumam bijušas lielas loģistikas izmaksas. Tāpat arī jaunajās noliktavās varēs uzglabāt saražoto sviestu. Jaunpils pienotavā ir arī vēl dažas citas ieceres, taču vispirms jāpabeidz iesāktais un jānopelna nauda turpmākiem jauninājumiem.

Kaimiņu pieredze

Pirms Jaunpils pienotavas apmeklējuma tikšanās laikā abi ministri pārsprieda arī vēl citus jautājumus, kā, piemēram, K. Starkēvičs pastāstīja, ka Lietuvā maziem projektiem, kā, piemēram, tehnikas un aprīkojuma iegādei, detalizētu projektu nav jāiesniedz. Lauksaimnieku vidū šī programma ir ļoti populāra. Atbalstu iespējams saņemt 30 dienu laikā.

Tāpat arī tika runāts par dīzeļdegvielu, par to, ka Lietuvā zemnieki iegādājas dīzeļdegvielu bez akcīzes nodokļa. Viņi to uzkrāj savā saimniecībā cisternā. Izmantošana tiekot regulāri kontrolēta.

Abi ministri runāja arī par zvejniecību. Lietuva un vairākas citas Baltijas jūras valstis ierosinājušas jaunu priekšlikumu ES atbalsta programmai zvejniecības sabalansēšanai un optimizēšanai. Tie paredz – ja tiek sagriezti divi veci zvejas kuģi, tad zvejniekiem tiek dota iespēja būvēt vienu jaunu. Šim priekšlikumam pievienoties tika aicināta arī Latvijas puse.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool