Verners, Muntis
21. un 22. aprīlī tika rīkots pasākums «Visas klases pa grāvjiem». Bruņojušies ar šādu saukli, talkoja Jaunpils vidusskolas jaunieši. Viņi tā vietā, lai mājupceļu no skolas veiktu pa ceļa malu, šoreiz posmu no skolas līdz Medulājiem, «Līčiem», «Elīnām», Levestei un Meža kapiem mēroja pa grāvjiem.

Lielā Talka Jaunpils novadā

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2010. gada 24. aprīlis 06:54

Šodien, Vislatvijas Talkas diena, kad cilvēki tiek aicināti sakopt ne tikai savu durvju priekšu, bet pavērties arī mazliet tālāk un kārtību kopīgiem spēkiem ieviest parkos, mežos, atpūtas vietās, ceļmalās un citur, kur ikdienā varbūt paskrienam garām nomestam papīram, izdzertai pudelei…Tomēr, kā uzzinājām, novadā sakopšanas darbi notikuši gan pirms Lielās talkas, gan tiks organizēti arī pēc tam…

Kas, kur, kad?
Pulcēšanās lielajai sakopšanai sākas pulksten 9.00 un, visticamāk, jau iepriekš katrs ir apzinājis piegružoto teritoriju, kuras sakopšanai vēlas pielikt savu roku. Piemēram, būs grupa, kas satiksies Jaunpils centrā, pie pašvaldības Atkritumu pilnos maisus jānogādā vai nu Viesatās, izbijušās skolas teritorijā, vai Jaunpilī – pie «Dūmeņiem». Ja tomēr pašu spēkiem maisus līdz poligoniem neizdodas nogādāt, jāsazinās arī Lidiju Pavlovu (63107068, 22021195). Starp citu Lielās Talkas diena ir arī diena, kad iespējams bez maksas nodot lielgabarīta atkritumus, kurus jānogādā «Dūmeņos».
Viesatās sakopj kapus, Jaunpilī – stādīs kokus
Viesatās centrālā sakopjamā vieta šoreiz ir tā sauktā Upesleja – vieta, kur vēl kolhoza laikos notika aktīva ballēšanās. Citi, kas talkai pieteikušies laikus, jau norīkoti katrs sakopt savu ceļa posmu. Bet kā apstāstīja V. Petrova, sakopšanas darbi notiek jau visu laiku. "Tikko kā nozāģēja nokaltušos kokus pie pagastu pārvaldes, bet pagājušā sestdienā – 17. aprīlī, viesatnieki, kā katru gadu, piedalījās Kluiganu kapu sakopšanā." Tāpat tiek sakārtoti Brāļu kapi Viesatās.
Savukārt Jaunpilī teju visaktīvāk sakopšanā nodarbināti skolēni, kas jau darba nedēļā nodarbojās ar grāvmalu tīrīšanu.
5. maijā notiks ikgadējā talka Kartavu kalnos.
Bet 30. maijā skolotājas Daces Adiņas vadībā Meža dienu ietvaros 6. klases bērni dosies stādīt jaunaudzi Jaunpils novada teritorijā esošajos Latvijas Valsts Mežu īpašumos.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.09.18 | 10:00

Dzejas dienu pasākums Tumē 

2019.09.18 | 10:15

Lasīšanas pasākums bērniem Pūrē 

2019.09.18 | 11:15

Kino Lapmežciemā 

2019.09.18 | 17:00

Keramikas nodarbība Tukumā 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool