Marija, Marika, Marina

Strutelē stāda labirintu 

Strutelē, pašā ceļa malā, šonedēļ notiek aktīvi apmežošanas darbi. Vēl pirms zeme sasalusi «Graudiņu» māju iemītnieki un viņu talcinieki steidz iestādīt 10 000 eglīšu un citu skujeņu, kas, cerams, jau pēc gadiem pieciem veidos vienu iespaidīgu tūrisma objektu – labirintu.

Jaunpilī meklēs jaunu draudzes ganu 

Kā uzzinājām, līdzšinējais Jaunpils draudzes mācītājas Jānis Smilgainis personīgu iemeslu dēļ iesniedzis atlūgumu, ko apstiprināja arī Latvijas luteriskās draudzes Kandavas iecirkņa prāvests Mārcis Zeiferts. Viņam arī vaicājām, kurš būs J. Smilgaiņas sekotājs Jaunpils draudzē.

Jaunpilī atkal spāru svētki (1)

Šoreiz šie svētki ir a/s «Jaunpils LIS» lielkūtij «Raibaļas», govīm un to kopējiem. «Jaunpils LIS» ļaudis dienišķo maizi nopelna ar piena lopkopību. «Raibaļu» un «Jaunsēžu» kūtīs šobrīd pienu dod 700 govis, bet jaunpilniekiem izdomājuši, ka jāpaplašinās. Īpašnieki un darbinieki aprēķinājuši, ka vēl 500 govju varētu turēt. Tā ka saimniecībai liekas zemes nav, katrs zemes kvadrātmetrs tiek lietderīgi izmantots.

Olimpiskā diena Jaunpilī 

Līdz ar 38 000 (oficiāli reģistrēto) dalībnieku visā Latvijā, arī Jaunpils Olimpiskajā dienā, protams, nepalika maliņā un skolotāja Artūra Zarembas virsvadībā gan izvingrojās, gan izsportojās, gan balvas nopelnīja.

Viesatās atklāj jaunu atpūtas vietu (4)

Vakar pavisam oficiāli un svinīgi tika atklāta Viesatu atpūtas vieta «Birzīte».

Jaunpilī paplašina stāvlaukumu 

Jaunpils centrā, pie SA «Līvas grupas» veikala, rosās strādnieki. Viņi auto stāvlaukumu priekšā pārdotavas paplašina. Ražotnē top māju logi, durvis un arī saliekamās dzīvojamās ēkas, patlaban tikai divu veidu.

Jaunpilī rekonstruē ielu 

Laikam jau jaunpilnieki māk, prot Eiropas naudu savā labā izmantot. Piemēram, patlaban Mesteru ielas rekonstrukcija tiek veikta. Iela atrodas miesta nomalē.

Ielīgo arī Jaunpilī 

Lai gan īstā un kopīgā Līgo svētku atzīmēšana Jaunpilī paredzēta rīt, kad 22.00 visi Jāņu bērni tiek aicināti uz Zaļumballi pils parkā (spēlēs «Aizputes muzikanti» – brāļi Pētersoni), gatavošanās kārtīgai līgošanai sākās jau šodien.

Viesatās – skrien 

Svētdienas rītā tie, kas nebija aizgulējušies un kuru sportiskais gars arī nesnauda, labprātīgi devās izlocīt kājas Viesatu maratonā – nu jau otro gadu pēc kārtas.

Viesatās – maratons (1)

Svētdien, 5. jūnijā, Viesatās norisināsies sacensības skriet gribētājiem – Viesatu maratons. Pieaugušie maratonam aicināti pulcēties 8.45 pie autobusa pieturas, starts – 9.00. Savukārt mazie viesatnieki pulcēties skriešanai tiek aicināti 10.45, 11.00 – starts. Bērnu maratonā dalībnieki tiks sadalīti pa vecuma grupām – tiem, kuriem 10 un vairāk gadu, skries divus kilometrus, mazākie – vienu kilometru.

Jaunpilī atzīmē Ģimenes dienu (1)

Atsaucoties aicinājumam kopīgi un sportiskā garā atzīmēt starptautisko Ģimenes dienu, Jaunpils Kartavu kalnu taku dzīlēs svētdien, 15. maijā, ienira astoņas komandas. Bija ģimenes, kas trasē devās pilnā sastāvā – arī pašus mazākos neatstājot malā.

Atkritumu Jaunpils grāvjos – šogad mazāk! 

Jaunpilī bērni talkot nav skubināmi un skolas apkārtni, kā arī tuvējās grāvmalas te sakopj jau otro nedēļu.

Pīlādzītim – piektais gads (2)

Šodien 1. aprīlī, savu piecu gadu jubileju kopā ar draugiem no Milzkalnes, Lapmežciema, Engures, Jaunsātiem un Madlienas, svinēja senioru ansamblis «Pīlādzītis». Bet par to, kāds ir kolektīvas «Zelta fonds» un kas liek viņiem turēties kopā – gan savstarpēji, gan ar dziesmu, ansambļa dalībniekiem un viņu vadītājai Agritai Aleksejenokai vaicājām jubilejas koncerta ģenerālmēģinājumā.

Viesatās atzīmē Latvijas pirmā kartogrāfa Matīsa Siliņa 150. gadadienu 

Matīss Siliņš – Latvijas kartogrāfijas pamatlicējs, arī etnogrāfs, vēsturnieks un rakstnieks – ir mūsu novadnieks. Šī izcilā un atraktīvā personība jau otro simtgadi Viesatās tiek pieminēta ar labu vārdu, un par tradīciju kļuvusi pazīstamā novadnieka apaļo jubileju atzīmēšana. Tā, izcilā novadnieka radiniekiem, kā arī vēstures un kartogrāfijas speciālistiem klātesot, 24. martā Viesatu kultūras namā tika svinēta Matīsa Siliņa 150. dzimšanas diena.

Tradicionālā Kustību diena Jaunpils vidusskolā 

Šodien pašā dienas viducī vidusskolas sporta zālē notika tradicionālā Kustību diena, kas iepriekš, kā rakstījām, lielā sala dēļ tika atcelta. Kā ierasts, katrai klasei tika dota iespēja brīvi izpausties un sagatavot priekšnesumu kustībā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool