Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs

Jaunpilī viesojās moldāvi 

Šonedēļ, 30 novembrī un 1. decembrī, Jaunpilī viesojās delegācija no Moldovas 20 cilvēku sastāvā, kas lūkoja ne tikai novada svarīgākos tūrisma objektus, bet arī apmeklēja pašvaldības iestādes un viesojās pie nevalstiskajām organizācijām.

Valsts svētku svinēšana Jaunpils novadā 

Valsts dzimšanas dienu Jaunpils novadā atzīmēja divu dienu garumā. 17. novembrī ar koncertu un balli noslēgumā svētkus svinēja Jaunpilī, bet 18. novembrī Latvijai par godu siltus vārdus teica un sirsnīgas dziesmas dziedāja Viesatās.

Jaunpilī atjauno celiņu līdz Kartavu kalniem (1)

8. novembrī ar pavisam oficiālu sarkanās lentas griešanu, klātesot velobraucējiem, prāvam pulciņam nūjotāju un citiem aktīvistiem, tik atklāts projekta ietvaros krietni uzlabotā taciņa līdz Kartavu kalniem.

Jaunpilī atzīmē Lāčplēša dienu 

Valsts svētkus gaidot un atzīmējot Lāčplēša dienu, kur atceramies un pieminam cīnītājus par neatkarīgu Latviju, Jaunpils muzejā iekārtota īpaša izstāde par Brīvības cīņām, Jaunpili un jaunpilniekiem tolaik.

Rekonstruē Jaunpils dzirnavu dīķa slūžas (1)

Pēc tam, kad vasaras beigās pēc spēcīgām lietavām tika pārrauts Jaunpils dzirnavu dīķa slūžu aizvars, pašvaldība bija spiesta sākt domāt par to, lai dīķa vietā nepaliek vien dubļains dūņu skrīnis.

Šūpoļu kāršanas talka Jaunpilī 

Jau vēstījām, ka pagājušajā svētdienā bija paredzēta šūpoļu kāršanas talka Jaunpils centra ozolu birzī. Tur biedrība «7 balles», kas īstenoja projektu, ko finansiāli atbalstīja pašvaldība konkursa «Darām paši» ietvaros, bija iecerējusi iekārt 11 krāsainas šūpoles – bumbas.

Jaunpilī vāks ziedojumus eņģeļiem 

29. oktobrī 17.00, Jaunpils baznīcā ar labdarības koncertu uzstāsies Žoržs Siksna un Tirkīza jauktais ansamblis. Mērķis – savākt ziedojumus altāra piecu augšējo figūru – trīs eņģeļu, Pētera un Pāvila atjaunošanai, kas būs turpinājums tiem baznīcas atjaunošanas darbiem, kuri ilgst nu jau desmito gadu.

Krišjāņa Barona pamatskolas audzēkņi un skolotāji atkal kopā (5)

Skolai būtu 161 gads, bet, diemžēl… Skolas – tās, kuras mūros dzimis mūsu Dainu Tēvs, vairs nav.

Strutelē stāda labirintu 

Strutelē, pašā ceļa malā, šonedēļ notiek aktīvi apmežošanas darbi. Vēl pirms zeme sasalusi «Graudiņu» māju iemītnieki un viņu talcinieki steidz iestādīt 10 000 eglīšu un citu skujeņu, kas, cerams, jau pēc gadiem pieciem veidos vienu iespaidīgu tūrisma objektu – labirintu.

Jaunpilī meklēs jaunu draudzes ganu 

Kā uzzinājām, līdzšinējais Jaunpils draudzes mācītājas Jānis Smilgainis personīgu iemeslu dēļ iesniedzis atlūgumu, ko apstiprināja arī Latvijas luteriskās draudzes Kandavas iecirkņa prāvests Mārcis Zeiferts. Viņam arī vaicājām, kurš būs J. Smilgaiņas sekotājs Jaunpils draudzē.

Jaunpilī atkal spāru svētki (1)

Šoreiz šie svētki ir a/s «Jaunpils LIS» lielkūtij «Raibaļas», govīm un to kopējiem. «Jaunpils LIS» ļaudis dienišķo maizi nopelna ar piena lopkopību. «Raibaļu» un «Jaunsēžu» kūtīs šobrīd pienu dod 700 govis, bet jaunpilniekiem izdomājuši, ka jāpaplašinās. Īpašnieki un darbinieki aprēķinājuši, ka vēl 500 govju varētu turēt. Tā ka saimniecībai liekas zemes nav, katrs zemes kvadrātmetrs tiek lietderīgi izmantots.

Olimpiskā diena Jaunpilī 

Līdz ar 38 000 (oficiāli reģistrēto) dalībnieku visā Latvijā, arī Jaunpils Olimpiskajā dienā, protams, nepalika maliņā un skolotāja Artūra Zarembas virsvadībā gan izvingrojās, gan izsportojās, gan balvas nopelnīja.

Viesatās atklāj jaunu atpūtas vietu (4)

Vakar pavisam oficiāli un svinīgi tika atklāta Viesatu atpūtas vieta «Birzīte».

Jaunpilī paplašina stāvlaukumu 

Jaunpils centrā, pie SA «Līvas grupas» veikala, rosās strādnieki. Viņi auto stāvlaukumu priekšā pārdotavas paplašina. Ražotnē top māju logi, durvis un arī saliekamās dzīvojamās ēkas, patlaban tikai divu veidu.

Jaunpilī rekonstruē ielu 

Laikam jau jaunpilnieki māk, prot Eiropas naudu savā labā izmantot. Piemēram, patlaban Mesteru ielas rekonstrukcija tiek veikta. Iela atrodas miesta nomalē.

Pasākumu kalendārs

2018.11.18 | 11:00

Svētku skrējiens Tukumā 

2018.11.18 | 11:00

Simtgades velobrauciens Pūrē 

2018.11.18 | 11:00

Valsts svētki Tukumā 

2018.11.18 | 15:30

Valsts svētki Kandavā 

2018.11.18 | 19:00

Valsts svētki Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool