Trešdiena, 2019. gada 20. februāris
Smuidra, Vitauts, Smuidris

Jaunpils skolēni skrien pēc liecībām 

Pavisam savādāk šogad tika aizvadīta pēdējā skolas diena un organizēta svētku līnija Jaunpils vidusskolā. Jau īsi pēc 9.00 klases (mazākie – kopā ar skolotājiem, lielākie – savā vaļā) devās meklēt norādītos kontrolpunktus, kur, pirms tikt pie liecības, bija jāveic vairāki uzdevumi, par kuru sagatavošanu bija parūpējušies vienpadsmitie

Jaunpils pašvaldība nolemj piedalīties atjaunotā tradīcijā – sveikt un apbalvot godalgotos skolēnus 

Atsaucoties Tukuma novada aicinājumam, arī Jaunpils pašvaldība lēma piedalīties atjaunotā tradīcijā – sveikt un apbalvot tos jauniešus, kuri šajā gadā ieguvuši godalgotas vietas reģionālajās vai valsts olimpiādēs.

Kartavkalnu apbedījumus nepētīs 

11. maija laikrakstā rakstījām par to, ka Jaunpilī Kartavkalnos talkas laikā tika atrasti cilvēku kauli un viduslaiku saktiņa. Talkotāji solīja informēt arheologus, taču, lai noskaidrotu speciālistu domas par neparasto atradumu, arī paši sazinājamies ar Latvijas Arheologu biedrības valdes priekšsēdētāju Juri Urtānu. Sākām ar jautājumu par to, vai tiks veikta izpēte, taču saruna aizvirzījās pavisam citā gultnē – ar stāstu par iespējām un varbūtībām.

Kafija ar politiķiem 

Aprīļa nogalē pils lielajā zālē tikās Jaunpils vidusskolas 10. līdz 12. klašu skolēni un domes deputāti, lai neformālā gaisotnē, pie kafijas tases iepazītos un pārrunātu jauniešu līdzdarbošanās iespējas novada attīstībā.

Jaunpilī atrod cilvēku kaulus /papildināts/ (5)

10. maijā, meža dienu talkotāji Jaunpils Kartavkalnos atrada divu cilvēku kaulus un senu saktu.

Jaunpils novada domes jaunā sabiedrisko attiecību speciāliste – Līga Eidmane (2)

Jau rakstījām, ka novada dome pēc ilgāka pārtraukuma tikusi pie jaunas sabiedrisko attiecību speciālists – Līgas Eidmanes. Izmantojām iespēju nelielā sarunā apvaicāties par sajūtām pēc trim domē pavadītām nedēļām, kā arī par jau paveikto un nākotnē ieplānoto.

Jaunpilī dod “zaļo gaismu” mazajam HES (5)

18. aprīlī Jaunpils novada domes finanšu komitejas sēdē piedalīties bija uzaicināts SIA «Strelēcija» pārstāvis Oskars Stankus, kurš klātesošos iepazīstināja ar ideju Jaunpils dzirnavu dīķī, vietā, kur veidojas ūdens pārgāzne, uzstādīt nelielu turbīnu.

Jaunpils Attīstības nodaļā – jauni speciālisti 

Kā pastāstīja attīstības nodaļas vadītāja Vija Zīverte, tikko kā noslēdzies konkurss un darbā apstiprināti divi jauni speciālisti. Proti, šonedēļ darbu Jaunpilī kā sabiedrisko attiecību speciāliste sākusi Līga Eidmane, bet ar 2. maiju attīstības nodaļas projektu koordinatores darba pienākumus sāks pildīt Anete Krūmiņa.

Kā Jaunpilī sniegu Lieldienās kausēja… 

Veiksmīgi pārlaižot lielo snigšanu Pirmajās Lieldienās, svētkus Jaunpilī tā pa īstam iešūpoja tieši šodien – otrajās Lieldienās. Ar lēkāšanu, dziedāšanu, skriešanu un smiešanu pils pagalmā tika kausēts šī pavasara negaidītākais un, cerams, arī pēdējais sniegs.

Jaunpilī vecāki izmanto iespēju sportot kopā ar bērniem (1)

Tieši pirms nedēļas, 23. martā, vecāki varēja piedalīties bērnu sporta stundā. Jau laikus – īsi pirms deviņiem no rīta, sporta tērpos un moži garā, Jaunpils sporta namā pulcējās 1. – 4. klašu bērni. Kopā ar viņiem bija tie vecāki, kas bija izbrīvējuši laiku, lai piedalītos skolotājas Daces Adiņas organizētajā tradicionālajā sporta dienā.

Jaunpilī noskaidro labākos valša un salsas dejotājus (9)

Līdz ar pavasara iestāšanos, Jaunpils iešūpojas dejas ritmos, jo jau vairākus gadus pēc kārtas te tradicionāli notiek konkurss jauniešiem – žūrija izvērtē un nominē pašu saskanīgāko un atraktīvāko vidusskolas dejotāju pāri. Tā arī šogad, stājoties daudzskaitlīgas publikas priekšā, 23. martā Jaunpils vidusskolas vecāko klašu jaunieši sacentās, kurš labāk valsi griež un kurš ir atraktīvākais salsas dejotājs.

Par ko kļūt – jautājums joprojām aktuāls (3)

Šī nedēļa Jaunpils vidusskolā tika pilnībā veltīta bērnu nākotnei jeb tika skatīts, klausīts, pētīts neklātienē un klātienē viss par karjeru un profesijām. Jaunieši gan paši gatavoja darbus par to, kur un kā meklēt darbu, gan devās "ēnot" uzņēmējus un pašvaldības darbiniekus novadā.

Jaunpilī ražotajam sieram «West» sudraba medaļa 

Latvijas pārtikas ražotāji ar labiem panākumiem atgriezušies no Krievijas, kur no 13. līdz 17. februārim notika starptautiskā pārtikas izstāde «Prodexpo 2012».

Jaunpilī – «Kas garšīgs manā pagrabā un virtuvē» 

Sācies kā neliela avantūra, šoreiz jau trešo gadu pēc kārtas tieši, tā sauktajā, Armijas dienā jeb 23. februārī, uz pensionāru un dārzkopju biedrības organizētu pasākumu pulcējas ļaudis, kas vēlas dalīties virtuves noslēpumos.

Jaunpils muzejam jaunas mēbeles (5)

Jau nedēļu, tālu ceļu no Dānijas mērojušas un Jaunpili veiksmīgi sasniegušas, pilskunga kabinetā iekārtojušās laikam un vietai atbilstošas mēbeles. Muzejs savā īpašumā ieguvis septiņu mēbeļu komplektu debeszilos toņos, kas ir absolūtā saskaņā ar kabineta tapetēm.

Pasākumu kalendārs

2019.02.20 | 11:00

Izstāde Pūrē 

2019.02.20 | 18:00

Iedzīvotāju sapulce Jauntukumā 

2019.02.20 | 19:00

Galda teniss Smārdē 

2019.02.20 | 19:30

Volejbols Pūrē 

2019.02.20 | 20:00

Volejbols Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool