Bernhards, Boriss, Rojs

Jaunpils ķimeņu siers kronēts par Siera karali 

Sestdien, 18. jūlijā, Kuldīgas pilsētas svētku ietvaros notika Latvijas novadu Siera diena, kuru organizēja biedrība «Siera klubs». Siera svētku laikā notika siera karaļa – ķimeņu siera – kronēšanas ceremonija.

Atskats uz Dziesmu svētkiem: Engures un Jaunpils novads Rīgas 6. vsk. sākumskolā /FOTO/ 

Rīgas 6. vidusskolas sākumskolā Matīsa ielā 37/39 Dziesmu un Deju svētku laikā dzīvoja Engures un Jaunpils novada svētku dalībnieki.

XI Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētki rit pilnā sparā /FOTO/ 

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki Rīgā, 11. novembra krastmalā, tika atklāti trešdien, 8. jūlijā, kad dejotāju pulkam, kas cītīgi strādāja jau kopš 6. jūlija, pievienojās kori.

Mazpulcēnu vasaras skola Jaunpilī 

16. un 17. jūnijā biedrība «Latvijas mazpulki» sadarbībā ar Jaunpils-Viesatu mazpulku rīkoja mazpulku vasaras skolu «Mazs bij` tēva novadiņ`is, bet diženi turējās».

Lauku sētā darbs un turība 

Jaunpils pagasta «Auziņās» saimnieko Strautnieku ģimene. Gaida un Gunārs ar dēliem Māri un Jāni šeit iekopuši savu saimniecību, kurā ir 35 govis, pašiem pieder 10 ha zemes, pārējas platības – apmēram 70 ha – nomā, jo ganāmpulka uzturēšanai ir nepieciešami gan graudi, gan zāles lopbarība.

Pēdējā maija nedēļas nogale Tukuma un Kandavas pusē (4)

Maija pēdējā nedēļas nogalē uz mūsu pusi aicināti visi, kam patīk svinēt svētkus, skatīt dažādu mākslinieku sniegumu un piedalīties vai just līdzi sporta aktivitātēs. Jau piektdien, 29. maijā, no 13.00 Kandavā sāks svinēt novada svētkus «Lustīga Dzīvošana», kuru tēma šogad «Nāc un esi savējais!»

Balso par aktīvā dzīvesveida projektiem jauniešiem Levestē un Bērzciemā (1)

No 8. maija sākas atvērtais balsojums internetā, lai Rīgas un pārējo reģionu iedzīvotāji varētu izvēlēties tās piecas idejas, kuras kopumā saņems 10 000 eiro finansējumu to īstenošanai.

Kur un kā svinēt pavasari Tukumā un tā apkārtnē 

Tukuma apkārtnē maija otrajā nedēļas nogalē paredzēti pasākumi vasaras tūrisma sezonas atklāšanai un līdz ar to būs iespēja gan aktīvi atpūsties dabā, gan arī piedalīties ekskursijās un iepazīt dažādus apskates objektus un radošās darbnīcas, kā arī apmeklēt dažnedažādus citus pasākumus.

Jānim Bētiņam – 185 /FOTO/ 

Ceturtdien, 30. aprīlī, irlavnieki sava novadnieka, diriģenta, komponista un ērģelnieka Jāņa Bētiņa 185. dzimšanas dienu svinēja. J. Bētiņš bijis I un II Dziesmu svētku virsdiriģents. III, IV un V Dziesmu svētku goda virsdiriģents.

Jaunpils kustību festivālam – 21 /FOTO/ 

Festivāls notiek jau 21. gadu pēc kārtas. To rosina un vada Jaunpils vidusskolas direktora vietniece Irēna Martuzāne. Kustību festivālā šogad piedalās ap 700 dejotāju no deju pulciņiem.

«Jaunpils pienotavai» ļauts tirgot piena produktus Ķīnas veikalos (11)

Šodien, 30. aprīlī, Ķīnas Tautas Republikas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija (CNCA) savā mājas lapā www.cnca.gov.cn ir publicējusi 10 Latvijas pārtikas ražotāju sarakstu, kuriem ļauts eksportēt uz Ķīnu tādus piena produktus, kā visa veida sieri, visa veida piena pulveri, krējums un arī saldējums.

Par zobiem zinošākie bērni mācās Tukuma 3. pamatskolā (1)

Otrdien, 14. aprīlī, Tukuma kultūras namā norisinājās viktorīna 5. klašu skolēniem «Esi gudrs – būsi vesels!», kurā piedalījās 15 komandas.

Ģimnāzijā notikusi 5. – 9. klašu, zēnu un jaukto koru starpskate /FOTO/ 

Vakar, 16. aprīlī, Tukuma Raiņa ģimnāzijā notika 5.-9. klašu, zēnu un jaukto koru starpskate, kurā piedalījās un savus spēkus pirms lielās skates pārbaudīja dziedātāji no Tukuma, Engures un Jaunpils novada. Katram korim bija jādzied trīs dziesmas – viena obligātā – Jūlija Rozīša un Lauras Polences «Stāvēju, dziedāju» un divas pēc izlozes.

Otrās Lieldienas vērienīgi svinēja Jaunpils pils pagalmā /FOTO/ 

Pirmdien, Otrajās Lieldienās, Jaunpils pils pagalmā pulcējās novada jaunākā paaudze kopā ar vecākiem. Jau ceļš uz pils laukumu bija rotāts ar Lieldienu simboliem, ko radošajās darbnīcās pirms svētkiem bija veidojuši paši jaunpilnieki. Jau, iebraucot vien novada centrā, bija radīta īsta svētku noskaņa.

Uzņēmums «Līvas» Jaunpilī – no plastikāta logu līdz māju izgatavošanai (14)

2000. gada 4. aprīļa «Neatkarīgajās Tukuma Ziņās» lasām lasām par Agra Smeltera uzņēmumu SIA «Līvas», kas Jaunpilī nesen kā uzsācis darbību. Biznesa sākumam Agrim bijuši vien 200 lati, pieredze, ka ar lauksaimniecību īsti nopelnīt nevar, un liela apņemšanās.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool