Ceturtdiena, 2018. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Pēdējā maija nedēļas nogale Tukuma un Kandavas pusē (4)

Maija pēdējā nedēļas nogalē uz mūsu pusi aicināti visi, kam patīk svinēt svētkus, skatīt dažādu mākslinieku sniegumu un piedalīties vai just līdzi sporta aktivitātēs. Jau piektdien, 29. maijā, no 13.00 Kandavā sāks svinēt novada svētkus «Lustīga Dzīvošana», kuru tēma šogad «Nāc un esi savējais!»

Balso par aktīvā dzīvesveida projektiem jauniešiem Levestē un Bērzciemā (1)

No 8. maija sākas atvērtais balsojums internetā, lai Rīgas un pārējo reģionu iedzīvotāji varētu izvēlēties tās piecas idejas, kuras kopumā saņems 10 000 eiro finansējumu to īstenošanai.

Kur un kā svinēt pavasari Tukumā un tā apkārtnē 

Tukuma apkārtnē maija otrajā nedēļas nogalē paredzēti pasākumi vasaras tūrisma sezonas atklāšanai un līdz ar to būs iespēja gan aktīvi atpūsties dabā, gan arī piedalīties ekskursijās un iepazīt dažādus apskates objektus un radošās darbnīcas, kā arī apmeklēt dažnedažādus citus pasākumus.

Jānim Bētiņam – 185 /FOTO/ 

Ceturtdien, 30. aprīlī, irlavnieki sava novadnieka, diriģenta, komponista un ērģelnieka Jāņa Bētiņa 185. dzimšanas dienu svinēja. J. Bētiņš bijis I un II Dziesmu svētku virsdiriģents. III, IV un V Dziesmu svētku goda virsdiriģents.

Jaunpils kustību festivālam – 21 /FOTO/ 

Festivāls notiek jau 21. gadu pēc kārtas. To rosina un vada Jaunpils vidusskolas direktora vietniece Irēna Martuzāne. Kustību festivālā šogad piedalās ap 700 dejotāju no deju pulciņiem.

«Jaunpils pienotavai» ļauts tirgot piena produktus Ķīnas veikalos (11)

Šodien, 30. aprīlī, Ķīnas Tautas Republikas Sertifikācijas un akreditācijas administrācija (CNCA) savā mājas lapā www.cnca.gov.cn ir publicējusi 10 Latvijas pārtikas ražotāju sarakstu, kuriem ļauts eksportēt uz Ķīnu tādus piena produktus, kā visa veida sieri, visa veida piena pulveri, krējums un arī saldējums.

Par zobiem zinošākie bērni mācās Tukuma 3. pamatskolā (1)

Otrdien, 14. aprīlī, Tukuma kultūras namā norisinājās viktorīna 5. klašu skolēniem «Esi gudrs – būsi vesels!», kurā piedalījās 15 komandas.

Ģimnāzijā notikusi 5. – 9. klašu, zēnu un jaukto koru starpskate /FOTO/ 

Vakar, 16. aprīlī, Tukuma Raiņa ģimnāzijā notika 5.-9. klašu, zēnu un jaukto koru starpskate, kurā piedalījās un savus spēkus pirms lielās skates pārbaudīja dziedātāji no Tukuma, Engures un Jaunpils novada. Katram korim bija jādzied trīs dziesmas – viena obligātā – Jūlija Rozīša un Lauras Polences «Stāvēju, dziedāju» un divas pēc izlozes.

Otrās Lieldienas vērienīgi svinēja Jaunpils pils pagalmā /FOTO/ 

Pirmdien, Otrajās Lieldienās, Jaunpils pils pagalmā pulcējās novada jaunākā paaudze kopā ar vecākiem. Jau ceļš uz pils laukumu bija rotāts ar Lieldienu simboliem, ko radošajās darbnīcās pirms svētkiem bija veidojuši paši jaunpilnieki. Jau, iebraucot vien novada centrā, bija radīta īsta svētku noskaņa.

Uzņēmums «Līvas» Jaunpilī – no plastikāta logu līdz māju izgatavošanai (14)

2000. gada 4. aprīļa «Neatkarīgajās Tukuma Ziņās» lasām lasām par Agra Smeltera uzņēmumu SIA «Līvas», kas Jaunpilī nesen kā uzsācis darbību. Biznesa sākumam Agrim bijuši vien 200 lati, pieredze, ka ar lauksaimniecību īsti nopelnīt nevar, un liela apņemšanās.

Kur «Satikt savu meistaru» mūsu novados? (1)

Šīs nedēļas nogalē, no 27. līdz 29. martam, visā Latvijā jau septīto gadu pēc kārtas norisināsies tradicionālo prasmju diena. Tajā šo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus. Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm.

Jaunpils novada «Zemnieku un uzņēmēju balle 2015» Viesatās /FOTO/ (4)

Viņi – zemnieki, uzņēmēji, citi novada ļaudis – pagājušās nedēļas nogalē sanāca kopā Viesatu kultūras namā. Runāja par savos uzņēmumos, saimniecībās un arī kopējā darbā paveikto. Arī par turpmāk darāmo, lai novadiņš un Latvija būtu stipra, neatkarīga.

Jaunpilī kokos strādā arboristi (3)

Šoziem koku un krūmu apgriešanas darbi var sākties agrāk nekā citus gadus, jo temperatūra pieturas ap 0 grādiem. Dažas februāra dienas jau bijušas pavisam pavasarīgas, un to izmanto dārznieki, lai pagūtu izdarīt tos darbus, kam sezonas laikā neatliek laika.

Tukuma un Kandavas tūrisma informācijas centri – izstādē «Balttour 2015» 

No 6. līdz 8. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies gada lielākā tūrisma izstāde «Balttour 2015», kuras Kurzemes stendā «Kurzemes meistarstiķis» dzīvosies arī Tukuma un Kandavas Tūrisma informācijas centri ar dažādiem stiķiem – piedāvājumiem un informāciju.

Jaunpils baznīca atgūst restaurēto altāri 

”Tas, ka mums ir paveicies restaurēt baznīcas altāri, ir īsta Dieva žēlastība,” aicinādamas mūs ienākt baznīcā un atkal radīto brīnumu, vienisprātis ir Jaunpils baznīcas draudzes priekšsēdētāja vietniece Zane Sapnova un restauratore Ilga Galviņa.

Pasākumu kalendārs

2018.09.19 | 10:00

Izrāde Slampē 

2018.09.19 | 10:00

Multiplikācijas filma Zemītē 

2018.09.19 | 10:00

Lekcija par mācību uzņēmumiem Tukumā 

2018.09.19 | 17:00

Rokdarbi Kandavā 

2018.09.19 | 17:30

Radošā nodarbība Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool