Asja, Asnate, Dāgs

XI Teātra festivāls «Zentenes rudens» /FOTO/ 

Teātra festivāls «Zentenes rudens», kas 24. septembrī pagasta kultūras namā notika jau 11. gadu, ir viens no nozīmīgākajiem teātra notikumiem, kam jāpakārto visi darbi, lai visas deviņas izrādes redzētu un lai tam atvēlētu piecas stundas.

Jaunpilī atzīmēta Baltu vienības diena 

Nav daudz to kauju, ko latviešiem atcerēties un ar ko palepoties. 780 gadus vēlāk, tieši 22. septembrī, Latvijā un Lietuvā iededz simboliskus vienotības ugunskurus, lai pieminētu Saules kauju, kad dažas baltu ciltis spēja būt vienotas cīņā pret iebrucējiem – krustnešiem.

Tradicionālie Dziedāšanas svētki Viesatās /FOTO/ 

17. septembrī Viesatu kultūras namā tika aicināti kopā visi, kuriem patīk dziedāt, un tie, kuriem patīk klausīties, kā citi dzied. Viesatās notika tradicionālie Dziedāšanas svētki.

Tukuma, Engures un Jaunpils skolēni atsākuši sportošanu /FOTO/ 

Ar sacensībām 13. septembrī Tukuma Sporta skolas stadionā Lauktehnikā sākās ikrudens sportošana, kurā piedalījās skolēni no Džūkstes, Tukuma, Tumes, Slampes, Irlavas un Engures.

Tukuma un Jaunpils pienotavām – medaļu birums pārtikas izstādē «Riga Food» (32)

Rīgā notikusi gadskārtējā pārtikas izstāde «Rīga Food». Latvijas uzņēmumu stendā bija iespēja iepazīties ar 34 pārtikas ražošanas uzņēmumu piedāvājumu, to starp SIA «Puratos», AS «Jaunpils pienotava» un AS «Tukuma piens» u.c. produkciju.

Jaunpilī aizvadīti XV Grāmatu svētki /FOTO/ 

9. septembrī Novadu Grāmatu svētku svinētāji pulcējās Jaunpils pils mūros. Īpaši bija padomāts par visjaunākajiem grāmatu lasītājiem. Lai nenotiktu tikai statiska jaunizdoto grāmatu pētīšanu, visapkārt pilij un arī tās iekšpusē tika organizētas visdažādākās aktivitātes.

Jaunpilnieki skolotāju Artūru Zarembu piesaka konkursam (2)

Jaunpils vidusskolas 12. klases meitenes «ZZ» konkursam par iedvesmojošāko Latvijas skolotāju pieteikušas savu audzinātāju Artūru Zarembu. Lūk, kā meitenes viņu prezentē: “Viņš mūs audzina un ar visu savu skolotāja mīlestību lolo jau kopš 2009. gada septembra. Kopā esam daudz cīnījušies, strīdējušies un smējušies.”

Citādāka Zinību diena Jaunpilī /FOTO/ 

1. septembrī uz savādāku Zinību dienas atzīmēšanu aicināja Jaunpils pils. Lai kļūtu par «Gudrinieku» un saņemtu attiecīgu apliecinājumu – medaļu, skolnieciņiem un vēl tikai topošajiem skolas apmeklētājiem bija jāpieveic pieci uzdevumi.

Kāpēc tik slikti centralizēto eksāmenu rezultāti?! (28)

Jau uzreiz pēc matemātikas centralizētā eksāmena jaunieši teica, ka tas bijis grūtāks nekā ierasts, taču sevi mierināja ar domu, ka tādi jau ir eksāmeni – grūtāki nekā ikdienas pārbaudījumos parasts. Taču, kad jūlijā tika saņemti pārbaudījumu rezultāti, fakts, ka 199 abiturienti Latvijā nav pārsnieguši 5% robežu

1. septembris – Kandavas novadā, Tukuma novadā, Jaunpils novadā, Engures novadā (2)

Esam apkopojuši informāciju par to, cikos skolās sāksies Zinību dienas svinīgais pasākums.

Jaunpils, kur pils slejas jau 715 gadus 

Svētkos laika apstākļus diemžēl pasūtīt nevar… Tā arī šajā sestdienā, 13. augustā, Jaunpils pils 715. dzimšana dienā lietus mākoņi uzstājīgi nepameta svinību vietu un dažbrīd pat pamatīgi nolija

Jaunpils jaunieši apgūst, kā radīt un pasniegt idejas /FOTO/ 

Ar pikniku un dažādām aktivitātēm Levestes jaunveidotajā sporta laukumā 27. jūlijā, noslēdzās projekts, kas aicināja vietējos jauniešus atklāt vai attīstīt radošumu, kā arī jau laikus sagatavoties darba tirgum.

Atklāj vides objektu «Marija» Jaunpilī (17)

17 jūlijā visi interesenti tika aicināti uz vides objekta «Marija» oficiālo atklāšanu Kartavu kalnu veloceliņa malā, kuras autors – mākslinieks ir Aigars Bikše.

Kā Jaunpilī dižkokus mērīja 

Sekojot dzejnieka Imanta Ziedoņa pēdās, nedēļas sākumā, 19. jūlijā, jaunpilnieki devās atklāt turpat centrā augošos dižkokus.

Jaunpilī apguva, kā un ar ko mūsu senči krāsojuši dziju /FOTO/ 

Iepriekšējā nedēļas nogalē Jaunpils pusē sievas apguva, kā un ar ko mūsu senči krāsojuši dziju. Pasākumu jeb semināru bija rosinājusi un organizēja Jaunpils audēju biedrība «Dzīpars». Atsaucība bijusi necerēta liela.

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool