Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
Skolotāja Judīte Kalme
Foto: Baiba Reinsone

Jaunpils korim – 95

Twitter
FaceBook
print
2019. gada 12. aprīlis 18:00

Ar dziesmu cauri kariem, līdz atkal izdziedātas brīvās Latvijas dziesmas. Un nu jau arī valsts simtgades Dziesmu svētki. Tas un vēl daudz kas cits Jaunpils korī piedzīvots tā garajos pastāvēšanas 95 gados.

Svinību priekšvakarā tikāmies ar ilggadēju šī kora dalībnieci, 1. soprāna dziedātāju, Judīti Kalmi, kurai kora rindās rit jau 52. gads. Dziesma Kalmes kundzei ir tuva, bet ne tikai, viņa savos gados ir arī ir aktīva Jaunpils pensionāru biedrības biedre, līnijdeju dejotāja, jo kustēties jau arī vajagot.

Jautāta, kā ar dziesmu aizrāvusies J. Kalme atbildēja, ka tā jau laikam likta šūpulī, jo mammīte bijusi liela dziedātāja – dziedājusi Kaucmindē, kad par konditori mācījusies un vēlāk arī Liepājas sieviešu korī. Pati dzied kopš sevi atceras… Mamma stāstījusi, ka tad, kad mazajai Judītei bijuši vien trīs gadi, visas dziesmas zinājusi no galvas – sākot jau ar «Zilo lakatiņu», ko bieži atskaņojuši uz patafona platēm. Un tētis bieži vien teicis – Mammu meitēns atkal dzied! – Ar dziesmiņu es esmu saistīta, un būšu saistīta kamēr vēl turos, tā J. Kalme.

 

P.S.  13. aprīlī 18.00 pils Lielajā zālē notiks Jaunpils kora 95 gadu jubilejas koncerts «Kino mirkļi mūzikā». Tajā piedalīsies: Jaunpils koris (diriģente L. Pommere), Rīgas Latviešu Biedrības koris (diriģents Ā. Šķepasts), Skultes pagasta koris «Skulte» (diriģents Ā. Ādamsons), Studenšu prezidiju konventa koris (diriģentes D. Bite, L. Pommere). Uz koncertu tiek aicināti visi bijušie kora diriģenti un dalībnieki, esošie un jaunie kora atbalstītāji, citi klausītāji.

 

 

Vairāk lasiet piektdienas, 12. laikraksta numurā, ŠEIT=>Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Kandavā 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool