Verners, Muntis

Jaunpilī svinīgi atklāj Bebru ielas pirti

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 17. oktobris 09:28

Pagājušā nedēļā, 9. oktobrī, bija tā lielā diena, kad oficiāli tika atklāta Bebru ielas pirts . Pirms padarīto darbu atrādīšanas visi varēja būt liecinieki oficiālās lentas pārgriešanai, un gabaliņu no tās dabūja katrs, kas bija pielicis roku pirts tapšanā.

Jāpiebilst, ka šī nu būs ģimenes rūpala, jo katra no Zāgmaņu māsām pirtiņai pienesīs savu artavu. Vairākas no viņām apguvušas pirts mākslu, to palīdzējusi izdarīt sertificēta pirts un aromterapijas skolotāja, «Lielzemeņu» pirts īpašniece Aelita Vilde Batņa, kas arī bija ieradusies uz Pirts dienas pasākumu. Viņa, kā jau svētku reizē pienākas, bija atvedusi arī dāvanas, un viena no tām bija saldētu jasmīnu un ievu ziedu pušķīši, kas atsalstot smaržoja kā nupat plūkti ziedi. Tos varot arī izmantot pirts slotiņu siešanā, lai panāktu īpašo vasaras aromātu.

Pēc oficiālākās runu teikšanas un lentas griešanas visi tika aicināti ieturēties ar pīrādziņiem un siltu tēju… Un tad – pie praktiskajām lietām. Visiem, kas vēlējas, bija iespēja iemācīties, kā pareizāk siet pirts slotiņas, lai pašam pērējam būtu vieglāk un lai tās neizjuktu pie pirmajiem pērieniem. Kad slotiņas bija gatavas, tās ielika mērcēties, bet tikmēr visi devās uz pirts telpām, kur Lāsma Zāgmene un A. Vilde Batņa iepazīstināja ar aromterapijas pasauli – ar to, kā pareizāk aromātiskās eļļas lietot, ejot pirtiņā un arī ikdienā. Katrs varēja izvēlēties sev tīkamāko aromātu un izveidot savu īpašo berziņu – skrubīti. Un tad tie, kas vēlējās varēja par ziedojumiem doties kārtīgi izkarsēties un nopērties. Silvas mazā meitiņa Elziņa bija visnepacietīgākā un nevarēja sagaidīt, kad varēs iemēģināt jauno pirtiņu…Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. laucinieks teica:

  Dieva zīmes! Šodien cilvēks pat savu šekumu nevar izskalot bez “sertificētu speciālistu” viedajiem norādījumiem.

 2. Dārta teica:

  Lielisks projekts! Ļoti foršas māsiņas! Lai viss izdodas!

 3. pirtniece ar stāžu teica:

  gaidiet ciemos!

 4. Vita teica:

  Piekrìtu Dártai! Malači, meitenes! Bet nabaga Laucinieks tãlãk par savu šekumu nav redzéjis! Novélu viñam pareizi izbaudít pirts priekus!

 5. laucinieks teica:

  Vitai
  Tikai pirms došanās baudīt pirts priekus neaizmirsti konsultēties ar savu astrologu un stila speciālisti. Pasarg Dievs nebūs pareizais zvaigžņu stāvoklis vai riktīgais Ievas kostīmiņs.

 6. edgars smulko vetarsts teica:

  no sirds JUMS visiem kas lika atdzimt senai Jaunpils tradicijai -prtij ,javeido ari pirts muzejs vieglu garu esiet laimigi pec pirts

Pasākumu kalendārs

2019.09.19 | 11:00

Dzejas dienas Pūrē 

2019.09.19 | 15:00

Izstādes atklāšana Tukumā 

2019.09.19 | 17:00

Mobilitātes diena Jaunsātos 

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool