Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Jaunpilī atklāts bērnu dienas centrs «Zemenīte»

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2009. gada 17. oktobris 15:52

15. oktobrī skolas bijušā internāta telpās savas durvis vēra ilgi gaidītais un rūpīgi plānotais Jaunpils vidusskolas dienas centrs pirmskolas vecuma bērniem «Zemenīte». Jau pirmajā darbošanās dienā visu divstāvu ēku piečaloja 19 bērnu balsis, lai gan, kā pastāstīja «Zemenītes» vadītāja Agita Trokša, pieteikušies dienas centru apmeklēt 27 mazie novadnieki. Auklīte Gunta stāsta, ka mazliet satraukušies pirmajā dienā bijuši vien tie bērniņi, kuriem iepriekš nekādas bērnudārza vai skoliņas pieredzes neesot bijis. Tomēr raudājuši gan neesot.

Ar radošu pieeju

Līdz ar audzinātāju A. Trokšu, kas pēdējos gados strādājusi Kaķenieku bērnudārzā, mazos pieskatīt palīdz arī Gunta Kaudze, bet par kārtību centrā rūpējas Teofīlija Šutova. Guļamtelpās otrajā stāvā, kur bērnus sastopam pēc viņu pirmās diendusas, gultiņas vēl te saglabājušās no internāta laikiem, bet spēļu istabās daudz kas atceļojis no likvidētās Viesatu skolas. Skapīši, galdiņi – viss pašu centra darbinieču spēkiem pārkrāsots košās krāsā, vēl nesen tukšās telpās – iekārtotas ar īpašu izdomu un mīļumu pēc iespējas ērtākas mazajiem «Zemenītes» apmeklētājiem. Piemēram, ar baldahīnu nodalīta nosacīta meiteņu istaba, bet otra istabas daļa ir iekārtota vīrišķīgāk – ar klučiem un mašīnām. Ir arī atsevišķs grāmatu stūris un pat maza zālīte, kur audzinātāja Agita bērnus mācīs dancot un dziedāt. Iecerētas «Zemenītē» organizēt arī citas nodarbības.

Gatavojoties skoliņai

Nekādu īpašu noteikumu, lai bērnu pietieku «Zemenītē» – neesot. "Pieņemam bērniņus no 2 līdz 4, 5 gadiem – līdz brīdim, kad jāuzsāk 5-6 gadīgo apmācība. Nāk pie mums arī bērniņi, kas staigā vēl ar pamperiem u.tml. Ir bērniem diendusa, trīs reizes dienā – ēdināšana (ēdienu ved no blakus esošās Jaunpils vidusskolas) un būs arī nodarbības. Pieturēšos pie pirmsskolas izglītības programmas," stāsta A. Trokša un piebilst, ka, visticamāk, ja bērnu būs tik, cik paredzēts – 27, – dalīšot tos pēc vecumiem divās grupiņās.

"Maksa par uzturēšanos centrā ir Ls 1,50 dienā, bet, ja dienas centrā tiek pieskatīti divi vienas ģimenes bērniņi – Ls 1,20 par katru," stāsta audzinātāja. Maksā ietilpst ēdināšanas izdevumi un arī dažādas higiēnas preces.

Centra vadītāja, kuras kabinets gan vēl stāv praktiski tukšs (neiekārtots), atzīst, ka ar 30 bērniem galā tikšot, bet tomēr, ja gribētāju būs vairāk, nākotnē domāšot par personāla paplašināšanu. Iecerēts arī pašiem savs spēļu laukumiņš, bet pašlaik bērni dodas izklaidēties uz Jaunpils sākumskolas teritoriju.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool