Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Skulptūra tika atklāta 2016. gada 17. jūlijā

Atklāj vides objektu «Marija» Jaunpilī

Autors: ntz.lv
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 25. jūlijs 15:52

17. jūlijā visi interesenti tika aicināti uz vides objekta «Marija» oficiālo atklāšanu Kartavu kalnu veloceliņa malā, kuras autors – mākslinieks ir Aigars Bikše.

Vides objekts, kas nu uzstādīts Jaunpilī, ir daļa no instalācijas «Jaunava Marija ar bērnu», kas tika radīta «Rīga 2014 Eiropas kultūras galvaspilsēta» ietvaros un ir 16. gadsimta mākslas darba kopija. Instalācijas tajā gadā veidoja performanci  «Pieminekļu kari», kas ilgāku laiku bija aplūkojama iepretim Ministru kabinetam. Bet pēc instalācijas demontāžas viens no “pieminekļiem“ tika piedāvāts Jaunpils pašvaldībai. Pēc ilgām un kaislīgām diskusijām, to gala rezultātā iegādājās Jaunpils pils. Vasaras sākumā «Marija» atrada savu vietu, kur tapt uzstādītā.

Lielu paldies māksliniekam atklāšanas reizē, izteica Jaunpils novada Domes priekšsēdētāja Ligita Gintere, piesakot, ka nākotnē veloceliņa mala varētu būt lieliska vieta mākslas plenēriem. Kā arī māksliniekam par sadarbību izteica paldies SIA «Jaunpils pils» pārstāve Silva Nordena. Par vides uzstādīšanas darbiem atbildēja Labiekārtošanas dienesta vadītājs Gvido Leiburgs, kurš gan agrāk bija izteicis ierosinājumu minēto vides objektu uzstādīt kaut kur tuvāk ūdenim – katram novada apmeklētājam acīmredzamākā vietā. Bet, lai vai kā  – arguments par to, ka «Marija» varētu atrasties kur citur, nevis Jaunpilī, gan neesot bijis, atklāšanā izteicās G. Lieburgs.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Ilmārs teica:

  Varbūt kāds spēj izlabot neskaitāmās kļūdas 13 rindiņu informācijā? Turklāt veloceliņš NEVAR būt lieliska vieta mākslas plenēriem, un – atbildību nenes, bet kāds par kaut ko atbild!

 2. Hanna teica:

  Smieklīgi. Jaunpils pārvēršas par čangalienu

 3. Ateists teica:

  Draiskule, kuru ticīgie nezin kāpēc uzskata par Jēzuliņa māti, nekad nav saukta Marijas vārdā. Laikā, kad jaunavas Marijas kults tika vardarbīgi uzspiests vienkāršajām tautas masām, vienkārši pieņēma, ka šamā iespējams ir nesusi jūdu tautā populāru sievietes vārdu.

 4. Vienkārši... teica:

  Vienkārši nesaprotu, kāpēc Marija Jaunpilī! Nesaprotu tāpēc, ka Kr. Barona muiža nesakopta, aizaugusi. Nesaprotu, kāpēc pašvaldība ar “vieglu roku” iztirgoja nezināmam ārzemniekam šo skaisto ēku, vietu apkārtni! Tagad būtu sakopta, jauka vieta tūristiem, interesentiem. Nesaprotu, kāpēc Strutele pamesta novārtā. Neesmu vietējā, tā ir mana senču zeme. Skumji paliek, apmeklējot šo vietu.

  • No Engurciema teica:

   Mums patika, pirma gada bijām un tagad atkal ir ko salīdzināt.Mīlestības taka, foršā vietā, tikai vajag norādes un aprakstu. Svētdienā arī baznīcas durvis bija vaļā.Skulptūra pašās krustcelēs, apkārt labības lauki.Skaisti.Pie skulptūras vajadzētu gan aprakstu, bet ar laiku jau būs.
   Patīka!

 5. Cilda teica:

  Atliek vēl novilkt zilas un rozā vītnes kā Polijā…… Uh, vidējo latviešu mentalitāte

 6. arī latviete teica:

  “istenie latvieši, ka tik kaut ko sliktu atrast un nokritizēt

 7. pp teica:

  Galvenais, ka alus bruzis bus, parejais po.

 8. Skvoš teica:

  Ja šo putaplasta gabalu novietotu pie baznīcas (vislabāk Strutelē) tad vēl varētu saprast. Mums tak valsts ir šķirta no baznīcas un baznīca šķirta no valsts.

  • Kāpēc? teica:

   Kāpēc Strutelē? Tā statuja vairāk piedienas katoļu ticībai, Strutelē ir luterāņu baznīca. Starp citu Struteles baznīcā ir kristīts Kr. Barons, bet Jaunpils novads neprot saglabāt savas tautas gara vērtības!
   Galvenais, ka centrā viss notiek, nomalēs “tak sebe”! Baltas kazas ganās, bet varbūt vairs neganās?

 9. Žagata! teica:

  apmeklēju objektu-vizuāli piesaista skatu.pieklauvējot-tukša skaņa.turklāt nesen uzstādīts bet jau bojāts-bērniņam trūkst vienas pēdas-vandālisms?

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 14:00

Radošā nodarbība Tukuma bibliotēkā 

2019.04.23 | 16:00

Ilustrāciju zīmēšanas Kandavā 

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.23 | 19:45

Hokejs Tukumā 

2019.04.23 | 20:00

Basketbols Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool