Melānija, Imanta
Lācis Bargais Ragaciemā – 2014. gada maijā
Foto: Vents Dubrovskis

Uz Rīgas zoodārzu pārvietots 21 gadu Ragaciemā turētais lācis

Autors: LETA
Twitter
FaceBook
print
2014. gada 2. decembris 15:44

Otrdien, 2. decembrī, uz Rīgas Zooloģisko dārzu pārvietots lācis, kurš 21 gadu turēts nebrīvē privātīpašumā Engures novada Ragaciemā. Lācis, kuru saimnieks Aivars Ritenieks nosaucis par Bargo, šajā īpašumā nonācis pirms aptuveni 21 gada, kad tas piedzimis kādai cirka lācenei un cirka vadība nolēmusi dzīvnieku nepaturēt. Lāča turēšanai privātā īpašumā ir saņemta valsts iestāžu atļauja, kas atjaunota 2001. gadā.

Pirmajos gados par lāci sūdzību nav bijis – tas labi barots, un arī labturības noteikumi nav pārkāpti. Tomēr pēdējos gados vietējie iedzīvotāji sūdzējušies gan pašvaldībai, gan citām atbildīgajām iestādēm, ka lācis apdraud apkārtējo drošību.

Uz īpašumu vairākkārt devusies gan pašvaldības policija, gan Pārtikas un veterinārais dienests, gan arī Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki. Pārbaužu laikā vairākkārtīgi konstatēts, ka dzīvniekam nav atbilstošas platības, kur mitināties, ir dažādas ar drošību saistītas nepilnības, kas apdraud gan sabiedrību, gan arī pašu lāci. Proti, lāča būrim var piekļūt ikviens – tam nav papildu nožogojuma, kā arī īpašuma teritorija nav iežogota.

A. Ritenieks lāci tur blīvi apdzīvotā teritorijā Lapmežciemā, Ragaciemā, nelielā nožogojumā. Tomēr saimnieks uzlabojumus nav veicis, tāpēc pieņemts lēmums par lāča pārvietošanu uz atbilstošām telpām. Vietu Bargajam izdevies nodrošināt Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Un otrdien, 2. decembrī, esot klāt dažādiem speciālistiem, speciālai tehnikai, kā arī Valsts policijas darbiniekiem, notika lāča pārvietošanas operācija.

Pasākums gan ir ļoti sarežģīts, jo teritorija ir aizaugusi un ir jānodrošina speciālās tehnikas piekļuve pie dzīvnieka. Tāpat arī situāciju apgrūtina tas, ka lācim šo gadu laikā nav veiktas veterinārās pārbaudes, tāpēc nav skaidrs, kāds ir ķepaiņa veselības stāvoklis. Tomēr lāča pārvietošanai ir jānotiek šajā laikā, jo patlaban ir periods, kad lāči dodas ziemas guļā, tāpēc tas ir izdarāms vieglāk nekā aktīvajā periodā.

Dzīvnieka saimniekam ir iespēja pārsūdzēt lēmumu par lāča atsavināšanu.

Par Ragaciema lāci ziņots arī iepriekš. Pirms diviem gadiem tā saimniekiem lūgts lāci reģistrēt un nodrošināt viņam lielāku būri.

VIDEO:Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Engurnieks teica:

  Cerams, ka lācim mūžs būs labos apstākļos un laimīgas vecumdienas.

 2. Ro teica:

  Ritenieku arī vajadzēja uz zoodārzu….

 3. AS teica:

  Normāls mājdzīvnieks. Klasika. Mums kādreiz katram kaimiņam bija savs…Lācis. 😀

  Lai Bargajam jauki svētki un silta māja! 🙂

 4. ass teica:

  viņš to sen jau bija pelnījis

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Kandavā 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool