Ceturtdiena, 2019. gada 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Smārdē turpina iekopt Vēja dārzu

Twitter
FaceBook
print
2012. gada 24. aprīlis 11:22

Smārdē līdzās K. Zāles piemineklim, 1. pasaules karā kritušo strēlnieku piemiņas vietai tiek iekopts Vēju dārzs. Talkas regulāri šeit notiek jau vairākus gadus pēc kārtas. Pagasta iedzīvotāji Vēju dārza veidošanā piedalās labprāt un strādā pašaizliedzīgi.

Kaut arī bija tā saucamie krīzes gadi, darbs Vēju dārzā neapstājās, jo, lai radītu kaut ko skaistu, ne jau vienmēr ir vajadzīga liela nauda. Iespējas tiek meklētas rakstot projektus un piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus, ieguldot pašu darbu un mīlestību, lepojoties ar vietu, kurā dzīvojam.
Vēju dārzā iestādītas vairāk nekā 100 koku sugas un šķirnes. Paredzēts, ka pie katras koka vai košumkrūma sugas būs pielikts tā nosaukums. Pateicoties lielajai koku un krūmu šķirņu un sugu daudzveidībai, Vēju parks iegūs dendrārija statusu. Stādījumi ierīkoti pārdomāti, atbilstoši projektam. Šeit izveidots valnis, kas no ceļmalas piesedz omulīgu atpūtas vietu. Uzstādītas šūpoles un citas rotaļu ierīces, izveidota sporta taka, ko paredzēts, piesaistot projektu naudu papildināt ar virves ceļu. Vēl paredzēts uzstādīt tualeti, informācijas stendu par naktsmītnēm un apskatāmiem tūrisma objektiem.
paredzēts ierīkot arī Vēja dārza vārtus ar uzrakstu. Engures novada attīstības plānotāja Ilze turka saka, ka Vēja dārzam sagatavotais LEADER projekts ir nodots vērtēšana. Un pat, ja projektu noraidīs, lēnāk, bet iecerētā realizācija turpināsies.
Šo pavasar Vēju dārzā strādāja kupls talcinieku pulks. Šeit tika izveidota akmeņu dobe, nedaudz tā kā austrumnieciskā stilā, taču arī mūsu vienkāršie, pelēkie akmeņi tik daudz ko var pastāstīt, ja vien ir laiks pie tiem nedaudz pakavēties. Tika papildināts parks ar jauniem stādījumiem, stiprinātas celiņa malas, krāsotas rotaļu ierīces.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. žagata teica:

    feina ideja.Lai Jums Smārdenieki viss iecerētais izdodas

Pasākumu kalendārs

2019.04.25 | 12:00

Skolu deju kolektīvu koncerts Tukumā 

2019.04.25 | 13:30

Atvērto durvju dienas Kandavā 

2019.04.25 | 16:00

Auduma apgleznošanas Kandavā 

2019.04.25 | 18:30

Skriešana Milzkalnē 

2019.04.25 | 19:00

«Māsa Kerija» Tukuma kultūras namā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool