Svētdiena, 2019. gada 24. marts
Kazimirs, Izidors

Siena talka zāļu purvā Kaņiera putnu torņa un niedrāju laipas apkārtnē

Autors: Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļa
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 4. septembris 16:00

27. augustā Ķemeru Nacionālajā parkā norisinājās jau trešā siena talka visai netradicionālā vietā – zāļu purvā Kaņiera putnu torņa un niedrāju laipas apkārtnē.

Nopļauto zāli, krūmus un atvases ciņainajā zāļu purvā vāca divdesmit pieci lieli un mazi talcinieki. Īpašs prieks, ka talkā kuplā skaitā piedalījās arī vietējie iedzīvotāji, kuriem pēc pusdienām bija iespēja sarunā ar botāniķi Agnesi Priedi vairāk uzzināt par dzīvesvietas tuvumā esošajām īpašajām dabas vērtībām un cilvēku lomu to saglabāšanā. Savukārt jaunākie talcinieki kopā ar floristi Initu Šteinbergu veidoja lielākus un mazākus vides objektus – gājputnus simbolizējošas dzērves, kuras tika novietotas zāļu purvā pa ceļam uz Kaņiera putnu torni.

Šobrīd kaļķaini zāļu purvi Latvijā ir reti un kopumā valstī aizņem tikai nedaudz vairāk par 1000 ha. Lielākās platības saglabājušās Rietumlatvijā un Kurzemes piekrastē, tai skaitā arī Kaņiera krastos. Tie ir mājvieta daudzām retām un krāšņām augu sugām – tieši šādās vietās sastopama vislielākā orhideju daudzveidība, bet pavasaros kaļķainajos zāļu purvos zied bezdelīgactiņas. Kaņiera apkārtnē neparasti lielā skaitā sastopami arī kadiķi – šeit ir viena no lielākajām un krāšņākajām to audzēm Latvijā. Gan pēc izskata, gan izmantošanas zāļu purvs mazliet līdzinās zālājam – gan senos laikos, gan arī mūsdienās tas izmantots gan lopu ganīšanai, gan arī pļaušanai. Tā kā lopi Kaņiera apkārtnē vairs netiek ganīti, vienīgā iespēja ir pļaušana un nopļautās zāles savākšana.

Organizatori saka vislielāko paldies visiem talkas dalībniekiem un cer uz tikšanos nākamgad, vēl kuplākā pulkā!

Pasākumu rīkoja Ķemeru Nacionālā parka fonds Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta «Dabas izglītības centra «Meža māja» darbības uzlabošana un pilnveidošana sabiedrības vides apziņas veicināšanai» ietvaros, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.03.24 | 10:00

Futbols Cērē 

2019.03.24 | 14:00

Pirmizrādes Tukumā 

2019.03.24 | 15:00

Kino Slampē 

2019.03.25 | 9:15

Piemiņas brīdis Džūkstē 

2019.03.25 | 10:00

Piemiņas brīdis Vecmokās 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool