Pirmdiena, 2019. gada 17. jūnijs
Artis, Artūrs

Lapmežciemniekam Oļegam Skarainim veltīta izstāde «Brakos»

Autors: Braku muzeja darbiniece Anna Kuzina
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 16. jūlijs 16:52

Rakstnieka Rūdolfa Blaumaņa muzejā «Brakos» jau 24 gadus atrodas Lapmezčiema tēlnieka Oļega Skaraiņa veidotā skulptūra «Rozes mātei». Tā tika uzstādīta 1992. gada pavasarī, klāt esot pašam autoram. Šo darbu muzeja apmeklētāji ir ļoti iemīļojuši. Pie skulptūras mēs allaž sagaidām visus Braku ciemiņus, un šeit parasti pēc sasveicināšanās ar vārdiem „Sveiks, mīļais Blaumani!”  iesākas arī stāstījums par rakstnieku un viņa «Brakiem».

Doma izveidot nelielu izstādi skulptūras autoram «Brakos» virmoja gaisā jau labu laiku, nu beidzot tā ir īstenojusies. Oļegs Skarainis ir savā veidā arī Madonas novadnieks, jo viņa dzimtas saknes ir meklējamas Līdēres pagastā. Diemžēl šoreiz tēlnieks pats personīgi nevarēja ierasties muzejā, jo ceļš no viņa mājvietas Ragaciemā līdz «Brakiem» ir patāls, un tēlniekam ir jāsaudzē veselība.

Rūdolfa Blaumaņa muzejs ir ļoti pateicīgs Oļega Skaraiņa enerģiskajai un izdarīgajai dzīves biedrei Irēnai Skaraines kundzei par vispusīgu atbalstu izstādes tapšanā. Tikai ar viņas aktīvo līdzi darbošanos izdevās salikt pareizus akcentus izstādes saturā un izvēlēties atbilstošus eksponātus. Izstādes māksliniecisko ietērpu darināja topošais mākslinieks, mūsu novadnieks  Kristaps Priede.

Izstādes atklāšana «Brakos» iekrita reizē ar Jāņu ielīgošanu vasaras saulgriežos 21. jūnijā, ko ieskandināja Ērgļu tautas mūzikas kopa «Pulgoznieši». Izstādi apmeklētāji varēs aplūkot visu šo sezonu.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool