Verners, Muntis

«Zaķīšu pirtiņa» – atvērta 

Biedrība «Māmiņas bērnu labklājībai» piepildījusi vienu no saviem sapņiem – Lapmežciemā darbu sācis Bērnu un ģimeņu attīstības centrs «Zaķīšu pirtiņa».

Lapmežciemā atklāj piemiņas akmeni represētajiem 

27. marta pievakarē pie Lapmežciema novada muzeja parkā atklāja piemiņas akmeni represētajiem ciemniekiem. Piemineklim līdzekļus saziedoja novada iedzīvotāji un savu artavu piešķīra arī novada dome, bet to darināja Arvīds Stulbergs. Tam, lai represētajiem un izsūtītajiem lapmežciemniekiem būtu piemiņas vieta, piemiņas akmens, daudz pūļu ieguldīja Maija un Kārlis Parfianoviči, Arvīds Strupis.

Lapmežciema muzejam 10. dzimšanas diena (3)

Piektdienas vakarā Lapmežciema muzejs svinēja savu 10. dzimšanas dienu. Faktiski muzeja jubileja ir 28. janvārī, taču svinības rīkoja pēc tam, kad ēkai ielikti jauni logi, paveikts telpu remonts, iekārtota jauna ekspozīcija. Desmit gadu garumā par muzeja fondu papilināšanu un muzeja attīstību rūpējušies tā vadītāja Mudīte Bērziņa un darbinieces Dzidra Legzdiņa un Anita Vanaga, kā arī daudzie lapmežciemnieki – muzeja atbalstītāji.

Apstiprina cenrāžus, groza budžetu, izstrādā detālplānojumus 

Engures pagasta padomes sēde notika 17. februārī. Dienas kārtībā bija 27 jautājumi, kurus izskatīja nepilnu divu stundu laikā. Sēdi vadīja pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks Atis Bērziņš, jo priekšsēdētājs Andris Kalnozols cietis nelaimes gadījumā un ārstējas slimnīcā.

Engurnieki uzvar valsts mācību olimpiādēs (2)

2. martā kļuva zināms, ka valsts bioloģijas olimpiādē 3. vietu un bronzas medaļu ieguvis Engures vidusskolas 12. klases skolnieks Edgars Grinbergs.

Noslēpumainais Edmunds Pētersons (2)

Otrdien notika Engures pagasta padomes sēde. Uz sēdes beigām ieradās Lapmežciema novada un Tukuma rajona padomes bijušais priekšsēdētājs Edmunds Pētersons. Viņa mērķis bija runāt ar Engures pagasta deputātiem. Kā izteicās daži deputāti, Pētersona kungs esot iecerējis izteikt vairākus priekšlikumus. Taču E. Pētersons uzstāja, ka viņš nerunās ar deputātiem žurnālista klātbūtnē. Savukārt Engures pagasta padomes deputāti uzskatīja, ka viņiem no žurnālistiem nekas nav slēpjams. Tad nu Pētersona kungs apgriezās, un prom bija.

Engurnieki neguļ ziemas miegu! 

Uz savu, nu jau trešo, kopīgo sanākšanu pulcējās engurnieki, kas mīl, lasa un raksta dzeju. Šoreiz pasākuma iniciatori – vietējā Literātu pulciņa vadītājs Pēteris Cīmanis un Engures bibliotēkas vadītāja Ilga Švalbe. Klausītājos – pagasta pensionāri.

Atklāj jauno Engures mākslas skolas ēku (1)

Sešu mēnešu laikā tapusi jaunā Engures Mākslas skolas ēka. To būvēja SIA «ISAM» par pagasta naudu. Engures "Gaismas pils" vērte – 615 000 latu.

«Unda» saņem Vācijas tautsaimniecības balvu 

Zivju pārstrādes uzņēmums «Unda» saņēmis Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras rīkotā konkursa Vācijas Tautsaimniecības balvu Latvijā. Balva tika piešķirta divās kategorijās – mazam un vidējam uzņēmumam par izciliem sasniegumiem Vācijas un Latvijas saimniecisko sakaru attīstībā un eksporta apjomu palielināšanā un speciālbalva par kultūras projektam, kas sekmējis Vācijas un Latvijas starpkultūru attīstību.

Engurniekiem dārgākas atkritumu apsaimniekošanas cenas 

Engurnieki ar satraukumu sagaidījuši jaunās atkritumu apsaimniekošanas cenas.

Lapmežciemā atvērs Bērnu un ģimenes atbalsta centru «Zaķīšu pirtiņa» (1)

Pēc apmēram pāris nedēļām Lapmežciemā atvērs Bērnu un ģimenes atbalsta centru «Zaķīšu pirtiņa». Pašlaik rit vēl pēdējie apdares darbi, tiek saskaņotas viss prasības ar dažādiem kontrolējošiem dienestiem, meklēti darbinieki – sirsnīgs un atbildīgs pirmsskolas pedagogs, pedagoga palīgs un auklīte.

Lapmežciema novada domi vada Normunds Velps 

Janvāra sākumā Lapmežciema novada domes priekšsēdētāju Edmundu Pētersonu Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns atstādināja no amata.

Engures Mūzikas un mākslas skola pārcelsies uz jaunām telpām (1)

6. februāris Engures vēsturē būs īpaša diena, jo jaunās telpas vērs Engures Mūzikas un mākslas skola. Šajā skolā pagasta jaunajai paaudzei ir dota iespēja mācīties deviņās dažādās licencētās apmācības programmās.

Izmaiņas zivsaimniecības vadībā 

Zemkopības ministrijā notikusi Zivsaimniecības pārvaldes reorganizācija. Zivsaimniecības pārvaldes funkcijas sadalītas starp Zemkopības ministriju un Latvijas Zivju resursu aģentūru.

Lapmežciemā meklēs bijušās būves 

14. decembrī Lapmežciema Tautas namā pulcējās pagasta iedzīvotāji uz sanāksmi, lai kārtējo reizi apspriestu pagasta ar teritoriālo plānojumu, kura izstrāde ir ievilkusies garumā. Turklāt tieši šī iemesla dēļ reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns sagatavojis rīkojumu par novada domes priekšsēdētāja Edmunda Pētersona atstādināšanu no amata.

Pasākumu kalendārs

2019.09.19 | 11:00

Dzejas dienas Pūrē 

2019.09.19 | 15:00

Izstādes atklāšana Tukumā 

2019.09.19 | 17:00

Mobilitātes diena Jaunsātos 

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool