Trešdiena, 2018. gada 21. novembris
Andis, Zeltīte

Jauni projekti Lapmežciemam 

Augustā Lapmežciema novada dome ir iesniegusi tehniski ekonomisko pamatojumu ūdenssaimniecības attīstībai novadā 2012. un 2013. gadam Vides ministrijā. Tas dos iespēju izmantot Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda līdzekļus projekta realizācijai.

Engures pagasta padomes sēdē 

Visvairāk – zemes jautājumi Engures pagasta padomes sēde notika 26. augustā. Dienas kārtībā bija 15 jautājumi un informācija. Tā kā deputāti komitejās bija labi pastrādājuši, sēde noritēja raiti, un pāris stundu laikā visi dienas kārtības jautājumi bija izskatīti. Piešķir pabalstus Tuvojas skolas laiks, tāpēc deputātu lielākā izskatīto jautājumu daļa bija par brīvpusdienu piešķiršanu maznodrošināto un […]

Lapmežciema novada domes sēdē 

Piešķir līdzekļus, būvē sporta halli, risina citus jautājumus Lapmežciema novada domes sēde notika 26. augustā. Dienas kārtībā bija septiņi jautājumi. Sēde ievilkās vairāk nekā četru stundu garumā. Atsakās no pirmpirkuma tiesībām Deputāti atteicās no pirmpirkuma tiesībām uz īpašumu Ozolu ielā 18 un Pīlādžu ielā 19.   Piešķir līdzekļus teritorijas plānojumam Deputāti piešķīra līdzekļus – Ls […]

Ceļ Engures Mūzikas un mākslas skolu 

Līdzās Engures bērnudārzam norit Mūzikas un mākslas skolas celtniecība, ko veic SIA «SAM». Objekta būvuzraugs – Māriņš Tuņa, bet būvdarbus vada Vents Kupčs. Pagājušajā pagasta padomes sēdē deputāti nolēma ņemt kredītu Ls 205 000 apmērā ar procentu likmi 8,9 skolas otrās kārtas celtniecībai.

Kāpu aizsardzībā trūkst vienotu prasību (4)

Pagājušā bija jau otrā saulainā nedēļas nogale, kad ļaudis rautin rāvās atpūsties pie jūras. Taču ne vienmēr vēlmi atpūsties pie jūras ir tik viegli realizēt, jo stāvlaukumos nevar atrast vietu automašīnas novietošanai, dažkārt, ejot uz pludmali, jāatduras pret privātmājas žogu. Vēl bēdīgāk klājas, ja esat atbraukuši ar telti uz divām, trim dienām.

Ragaciemā avarē četras automašīnas (5)

2. augustā Ragaciemā pie autobusu pieturas, iepretī zivju tirdziņam notika satiksmes negadījums, kurā bija iesaistīts autobuss un trīs vieglās automašīnas. Cietušo nebija.

Ja gribi dzīvi mainīt uz labu, dodies uz referendumu 

Lai arī Lapmežciema novada administrācija un deputāti ir atvaļinājumā, Tautas namā sākusies liela rosība. Šeit tiek veikti pēdējie darbi, lai pilnībā iekārtotu vēlēšanu iecirkni 2. augusta referendumam.

Kad Jūrmalciemos atpūtniekiem trūkst vietas (7)

Aizvadītā sestdiena un svētdiena Jūrmalciemos bija kā radītai atpūtai – saulīte pa zemes virsu staigāja, tā vien gribējās baudīt baltās liedaga smiltis un atvēsināties siltajā jūras ūdenī. Tāpēc automašīnu un velosipēdistu straumes devās jūras virzienā.

Engurē – jūras burāšanas regate 

23. jūlijā Rīgā sākās Latvijas Jūras burāšanas atklātais čempionāts regatē. Tas turpināsies līdz 27. jūlijam un noslēgsies Ventspilī. Savukārt čempionāta 1. etaps norisinājās Engurē.

Lietus svētkiem neskādē 

Lai arī jau no paša sestdienas, 12. jūlija, rīta Lapmežciemu ieskāva padrūmi mākoņi, padebešu pārbaudījumu Zvejnieksvētku dalībnieki, īpaši – paši jaunākie, izturēja godam. Tieši ar viņu piedalīšanos riteņbraukšanas sacensībās sākās aktīvu rosība sporta laukumā, līdzīgi kā tā apkārtnē un pludmalē.

Jūras svētki Engurē – sportiski un muzikāli 

Neraugoties uz samākušos debestiņu, Jūras svētki Engurē sākās ar sportiskām aktivitātēm stadionā.

Dāvinājums savam novadam 

Vēl vakar pie Aigas Romanes-Meieres mājas verandiņā valdīja karsta darba atmosfēra, bet jau šodien, Zvejnieku svētkos, veikalā «Lapiņi» un Tautas namā, lapmežciemnieki un novada viesi var skatīt izstādi «Lapmežciems fotogrāfijās toreiz un tagad». To sarūpējusi jauniešu grupa Aigas vadībā.

Jūra visus vilina… /FOTOREPORTĀŽA/ 

Palutināja jūriņa brīvdienās ļaudis kopā ar saulīti un bikliem vilnīšiem, siltiem kā piens no govs pupa. Cilvēki atpūtās visā piekrastē. Mēs pavērojām kā tas notika tepat Ragaciemā.
Vēl vari aizbraukt. Ja esi skops un gribi taupīt uz degvielas rēķina, minies ar vellapēdu. Nenožēlosi. Vēl rīt un parīt būšot skaists laiks, tad sola lietu. Un vajag ar.

Lai būtu priecīgi bērni tīrā pludmalē (4)

Svētdien Lapmežciemā pirmo reizi tika svinēti īpaši svētki – Bērnu un vides aizsardzības diena. "1. jūnijā ir Starptautiskā Bērnu aizsardzības diena, bet 5. – Starptautiskā Vides aizsardzības diena, tāpēc svētdien nolēmām abus šos pasākumus apvienot," pastāstīja novada sabiedriskās organizācijas «Māmiņas bērnu labklājībai» pārstāve Diāna Keviša. Iecere rīkot šādu pasākumu radusies pirms mēneša. Kamēr izdomājuši, ko un kā darīt, mēnesis pagājis nemanot.

Kā garšo mākslas debesmanna 

Engurnieki piektdien vienlaikus svinēja Mākslas svētkus, pēdējo skolas dienu un pie viena arī kalendāra ierakstīto Bērnu aizsardzības dienu. Pagasta ļaudis palaida bērnus brīvestībā, lai nu draiskojas un priecājas, cik vien uziet.

Pasākumu kalendārs

2018.11.22 | 16:00

Vieglatlētikas sacensības Tumē 

2018.11.23 | 13:30

Konsultācija par bērnu tiesībām Tukumā 

2018.11.23 | 16:00

Dzejas sarīkojums Tukuma bibliotēkā 

2018.11.23 | 16:00

Kino Tumē 

2018.11.23 | 17:00

Nodarbības par dzimtas koku Lestenē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool