Sestdiena, 2019. gada 16. februāris
Jūlija, Džuljeta

Lapmežciemā sācies rosīgs pašdarbnieku gads 

Lapmežciema tautas namā no 15. septembra sākas pašdarbības kolektīvu nodarbības. 3 līdz 5 gadus vecus bērnus aicina pirmsskolas bērnu deju kolektīvs, kuru vada Antra Valnere. Hip-hops nodarbības divām grupām vada Levita Paulauska.

Atklātas un arī slēptas lietas 

Lapmežciema novada domes sēde notika 16. septembrī. Dienas kārtībā bija seši jautājumi, par kuriem sprieda gana gari un ilgi. Izskatot dienas kārtības sesto punktu «Informācija un dažādi», žurnālistu no sēdes izraidīja. Tādējādi, lai arī pašvaldības darbībai jābūt pilnīgi atklātai, iespējams noprast, ka deputāti visu informāciju atklātībai nodot tomēr nevēlas.

Engures kultūras ziņas 

*26. septembrī 15.00 bibliotēkas un kultūras nama darbinieki aicina kopā visus tos pagasta ļaudis, kas savam priekam raksta dzeju vai prozu. Līdzi jāņem kāds darbiņš, lai ar to iepazīstinātu klausītājus. Pasākumā viesosies žurnāliste – literāte Marija Anmane. *15. oktobrī izbraukums uz nacionālā teātra izrādi «Niskavori jaunā saimniece».Jāpiesakās līdz 10. oktobrim.*Ja vēlies iemācīties labi dejot un […]

Kāds būs topošais Engures novads? (2)

Līdz 2. oktobrim Smārdes, Engures un Lapmežciema pagasta iedzīvotāji var izteikt savu viedokli par šo pašvaldību apvienošanās projekta 1. redakciju. Ar to var iepazīties pagastu padomēs, kā arī interneta mājas lapās www.smarde.lv un www.engure.lv. Tikšanās ar iedzīvotājiem paredzētas: 29. septembrī 16.30 Smārdē, 30. septembrī 10.00 – Lapmežciemā, 15.00 – Engurē.

ĶNP darbinieki tiekas ar Lapmežciema iedzīvotājiem 

24. septembrī 18.00 Lapmežciema tautas namā notiks sanāksme novada zemes īpašniekiem un apsaimniekotājiem, kurā apspriedīs šādas tēmas: «Biotopi un to aizsardzība», «Ūdens līmeņa regulēšanā Kaņiera ezerā», «Kompensāciju iespēja zemes īpašniekiem īpaši aizsargājamā dabas teritorijā».

Lielajā talkā Lapmežciemā piedalās arī Valsts prezidents (2)

Šodien valstī notika talka «Par tīru un zaļu Latviju». Lapmežciemā šī nav pirmā talka – jau pavasarī biedrība «Māmiņas bērnu labklājībai» ļoti veiksmīgi sarīkoja līdzīgu pasākumu. To atcerējās arī Cūkmens, kurš piedalījās gan pavasara, gan rudens talkā.

Bērniem jādod iespēja izglītoties 

Engures pagastā dzīvo Dinas un Daiņa Miķelsonu ģimene, kurā ir deviņi jauki, enerģiski, zinātkāri un strādīgi bērni. Vecākais dēls Jānis pagaidām strādā Jelgavā, bet cerību par turpmāko izglītošanos galīgi neesot atmetis. Viņš pēc jūras skolas beigšanas, kad viņam bija vēl tikai 19 gadi, sešus mēnešus brauca jūrā maršrutā Filipīnas – Ķīna – Koreja – Japāna, bet, kad no kuģa aizgāja kapteinis, arī Jānis jūrniecību pameta un atrada darbu Jelgavā.

Antiņciema vecākā atmiņstāsts (5)

Antiņciems – tā ir purvu, mežu un Kaņiera ezera ieskauta sauszemes strēmele, kas atrodas apmēram piecus kilometrus no Lapmežciema. Uz tās jau kopš seniem laikiem dzīvo cilvēki.

Par ēdināšanu Engures vidusskolā un bērnudārzā 

Sākoties jaunajam mācību gadam, pagasta deputātiem nākas spriest par bērnu un skolēnu ēdināšanu.

Jauni projekti Lapmežciemam 

Augustā Lapmežciema novada dome ir iesniegusi tehniski ekonomisko pamatojumu ūdenssaimniecības attīstībai novadā 2012. un 2013. gadam Vides ministrijā. Tas dos iespēju izmantot Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda līdzekļus projekta realizācijai.

Engures pagasta padomes sēdē 

Visvairāk – zemes jautājumi Engures pagasta padomes sēde notika 26. augustā. Dienas kārtībā bija 15 jautājumi un informācija. Tā kā deputāti komitejās bija labi pastrādājuši, sēde noritēja raiti, un pāris stundu laikā visi dienas kārtības jautājumi bija izskatīti. Piešķir pabalstus Tuvojas skolas laiks, tāpēc deputātu lielākā izskatīto jautājumu daļa bija par brīvpusdienu piešķiršanu maznodrošināto un […]

Lapmežciema novada domes sēdē 

Piešķir līdzekļus, būvē sporta halli, risina citus jautājumus Lapmežciema novada domes sēde notika 26. augustā. Dienas kārtībā bija septiņi jautājumi. Sēde ievilkās vairāk nekā četru stundu garumā. Atsakās no pirmpirkuma tiesībām Deputāti atteicās no pirmpirkuma tiesībām uz īpašumu Ozolu ielā 18 un Pīlādžu ielā 19.   Piešķir līdzekļus teritorijas plānojumam Deputāti piešķīra līdzekļus – Ls […]

Ceļ Engures Mūzikas un mākslas skolu 

Līdzās Engures bērnudārzam norit Mūzikas un mākslas skolas celtniecība, ko veic SIA «SAM». Objekta būvuzraugs – Māriņš Tuņa, bet būvdarbus vada Vents Kupčs. Pagājušajā pagasta padomes sēdē deputāti nolēma ņemt kredītu Ls 205 000 apmērā ar procentu likmi 8,9 skolas otrās kārtas celtniecībai.

Kāpu aizsardzībā trūkst vienotu prasību (4)

Pagājušā bija jau otrā saulainā nedēļas nogale, kad ļaudis rautin rāvās atpūsties pie jūras. Taču ne vienmēr vēlmi atpūsties pie jūras ir tik viegli realizēt, jo stāvlaukumos nevar atrast vietu automašīnas novietošanai, dažkārt, ejot uz pludmali, jāatduras pret privātmājas žogu. Vēl bēdīgāk klājas, ja esat atbraukuši ar telti uz divām, trim dienām.

Ragaciemā avarē četras automašīnas (5)

2. augustā Ragaciemā pie autobusu pieturas, iepretī zivju tirdziņam notika satiksmes negadījums, kurā bija iesaistīts autobuss un trīs vieglās automašīnas. Cietušo nebija.

Pasākumu kalendārs

2019.02.16 | 10:00

Florbols Slampē 

2019.02.16 | 10:00

Novuss Irlavā 

2019.02.16 | 10:00

Nodarbība par logu un durvju restaurāciju Tukumā 

2019.02.16 | 11:00

«Apceļo un iepazīsti savu pagastu» noslēguma pasākums Zentenē 

2019.02.16 | 11:00

Adīšanas nodarbība Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool