Pirmdiena, 2019. gada 17. jūnijs
Artis, Artūrs

Engurē top sabiedriskā organizācija «Raitais solis» 

Engurē gatavojas dibināt vēl vienu jaunu sabiedrisko organizāciju – nūjotāju biedrību «Raitais solis», kas iecerēta aktīva dzīvesveida uzturēšanai.

Sargās zemūdens pļavas un putnus 

Baltijas Vides forums organizēja aizsargājamās jūras teritorijas «Rīgas līča rietumu piekraste» dabas aizsardzības plāna izstrādi. Darbs ilga nedaudz vairāk nekā gadu. Plāna izstrādē bija iesaistītas pašvaldības, ostu apsaimniekotāji, zvejnieki, sabiedrisko organizāciju pārstāvji. 15. jūnijā Engures Mūzikas un mākslas skolā notika plāna sabiedriskā apspriešana.

Vēl neatkarīgas Engures pagasta padomes pieņemti lēmumi (2)

Engures pagasta padomes sēde notika 16. jūnijā. Dienas kārtībā bija 17 jautājumi. Kaut arī jau ir ievēlēta jaunā pašvaldība, deputāti vēl līdz mēneša beigām strādās un pēc Jāņiem sagaidāma vēl viena sēde, kurā lems par budžetu.

Lapmežciema novada domē darba temps – neierasti ātrs (1)

Lapmežciema novada domes sēde notika 16. jūnijā. Šī sasaukuma deputātiem tā bija pēdējā, jo 1. jūlijā uz pirmo sēdi pulcēsies jau Engures novada deputāti un – Smārdē, topošajā jaunā novada centā.

Abragciema pludmalē zilais karogs plīvos piekto gadu 

Jau piekto gadu pēc kārtas Engures pagasta Abragciema kempingā pacelts zilais karogs, kas savā ziņā ir ekosertifikāts, ko pasniedz peldvietām, jahtu ostām par augstu un kvalitatīvu apsaimniekošanas līmeni.

Zināmi jaunā Engures novada deputāti (4)

Šodien noskaidrojām, ka Engures novada domē ievēlētie šādi deputāti: Atis Bērziņš («TB/LNNK un TP»; Gatis Buraks, «Sabiedrība citai politikai»; Mārcis Gulbis, «TB/LNNK un TP»; Andris Kalnozols, «TB/LNNK un TP»; Oskars Kambala, «TB/LNNK un TP»; Gints Kellers, «Demokrāti.lv», Gunta Lāce, «TB/LNNK un TP»; Viktors Neilands, «TB/LNNK un TP»; Ligita Nelsone, «Sabiedrība citai politikai»; Edmunds Pētersons, Centriskā […]

Beidzot apstiprināts Lapmežciema teritoriālais plānojums 

Lapmežciema novada domes ārkārtas sēdē visi novada domes deputāti apstiprināja Lapmežciema novada teritorijas plānojumu no 2009. līdz 2020. gadam. Novada domes priekšsēdētāja vietas izpildītājs Normunds Velps, iepazīstinot ar lēmuma projektu, paskaidroja, ka saņemti visi saskaņojumi un atzinumi, vien vēl iezīmējamas ciematu robežas, taču tas netraucējot apstiprināt plānojumu. Deputāti plānojumu apstiprināja vienbalsīgi.

Apspriedīs dabas aizsardzības plānu Rīgas līča rietumu piekrastei 

15. jūnijā 11.00 Engures mūzikas un mākslas skolā notiks dabas aizsardzības plāna sabiedriskā apspriešana veidojamai aizsargājami jūras teritorijai «Rīgas līča rietumu piekraste».

Engures vidusskolā būs moderni dabaszinātņu kabineti 

Engures pagasta padome parakstījusi vienošanos ar Izglītības attīstības aģentūru par finansējumu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, lai nodrošinātu kvalitatīvu dabas zinātņu apguvi.

Licencētā makšķerēšana Kaņiera ezerā 

Engures pagasta padomes deputāti, novada domes sēdē, apstiprināja makšķerēšanas licenču veidus un skaitu Kaņiera ezerā.

Par ceļiem un kājceliņiem 

22. maijā Ragaciema «Skarās», klētiņā, atklāja raibo kājceliņu izstādi «Ceļi – plati, ceļi – šauri, ceļi – gludi, ceļi raibi – visi ved uz mājām». Šeit iespējams apskatīt Engures un Smārdes pagasta audēju darbus. Izstādi «Skaru» klētiņā pie Skaraiņu ģimenes varam uzskatīt par pirmo kopīgo pasākumu Engures, Smārdes pagastiem un Lapmežciema novadam.

Lielā Pūce atkal Engurē (5)

Pēc ilgāka laika Lielā zinību Pūce atkal Latviju pārlidoja. Un, tāpāt kā daudzas citas reizes – pāri līcim tikusi, uz Enguri prom. Gluži kā mājās iesēdusi Engures vidusskolas direktora Jāņa Pūces rokās.

Nāk lapu reņģes 

19. maija priekšpusdienā Engures ostā – rosība. Zvejnieku Artūra Ozoliņa un Jāņa Tomsona tīklos labs reņģu loms. Laiva līdz malām pilna ar sudrabainajām zivīm. "Kurš pa ziemu maz grēkojis, pie tā zivis nāk," priecīgs par veiksmi, saka J. Tomsons.

Daudz var paveikt pašu spēkiem 

Bērnudārza «Spārīte» vadītāju Initu Auniņu satikām, kopā ar Intu Zaļumu un Baibu Busarginu pagalmā stādām puķes. Cerams, ka salnas vairs nepārsteigs un vasarā dobe saziedēs gaišos un saulainos rakstos. Jautājām, kur tad bērnu dārza darbinieces daudzos stādus pirkušas?

Neskaidrību daudz, bet sabiedriskā apspriešana notiek… 

Masu medijos parādījusies ziņa, ka «Nord Stream» gāzes vada būvniecība ietekmēs zvejniecību. To paziņoja plānotajā gāzes cauruļvada Baltijas jūrā ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojuma sabiedriskajā apspriešanā.

Pasākumu kalendārs

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.17 | 20:00

Teātris Zemītē 

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.21 | 19:00

Teātris Cērē 

2019.06.21 | 19:00

Skriešana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool