Ceturtdiena, 2018. gada 22. novembris
Aldis, Alfons, Aldris

Labo lietu tirdziņā Lapmežciemā 

Sestdien, 28. novembrī, Lapmežciemā notika labo lietu tirdziņš, ko organizēja biedrība "Māmiņas bērnu labklājībai". Tirdziņā bija jaušama pirmssvētku gaisotne – piedāvājumā daudz Adventes vainagu, Ziemassvētku dekoru, un šeit arī Ziemassvētku vecītis daudz ko varēja atrast savam dāvanu maisam.

Skolotājs un vietējās sporta dzīves organizators 

Valsts svētkos Smārdes pamatskolas skolotājs Dainis Germovs saņēma īpašu godinājumu par ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un sporta aktivitāšu veicināšanā pagastā. It kā pāris pavisam vienkāršu teikumu, taču to, cik tajos daudz ietilpīga darba, zina tikai tie, kuri paši kaut reizi piedalījušies sporta pasākumu organizēšanā.

Smārdes bibliotēka audzina jaunos lasītājus 

Smārdes bibliotēkā pēcpusdienās, kad skolā beidzas stundas, sākas īstenā rosība. Pie datoriem izveidojusies rinda. Tā tiek cītīgi uzraudzīta, lai katram iznāktu savs laiciņš pie monitora. Kamēr vieni darbojas pie datoriem, tikmēr citi pie bibliotekāres Guntas Frišfeldes apgūst māku no papīra izlocīt putnus, lidmašīnas, dažādus dzīvnieciņus.

Smārdē godina aktīvākos pilsoņus un atklāj jaunas svētku telpas (1)

17. novembrī svētkus svinēja visā Engures novadā – Lapmežciemā, Engurē un Smārdē. Bet novada centrā – Smārdē svētki bija īpaši, jo te atklāja Smārdes pamatskolas piebūvi. Jāpiebilst gan, ka vārdiņš "piebūve" patiesībā skan visai pieticīgi, jo patiesībā tā ir liela, skaista zāle, kurā smārdenieki varēs rīkot dažādus pasākumus. Tā būs gan zāle skolas svinībām, gan varēs rīkot arī Smārdes kultūras pasākumus, kā arī te būs patstāvīga mēģinājumu vieta pašdarbības kolektīviem – Smārdes sieviešu ansamblim, deju kolektīvam «Jampadracis» un arī skolas pulciņiem.

Lapmežciemā svinēja skolas 145. jubileju 

13. novembrī Lapmežciema pamatskola svinēja savu 145. dzimšanas dienu. Tautas nama zālē pulcējās bērnu vecāki, kuri paši lielākā daļa ir šīs skolas absolventi. Skolai ir notikumiem bagāta vēsture. Pirmā skolas ēka atradās Bigauņciemā, to iesvētīja 1864. gada 14. novembrī.

Lapmežciema pamatskolai – 145 

Šodien Lapmežciema pamatskola svinēja savu 145. gadskārtu. Skola ir bagāta senām un skaistām tradīcijām, šeit strādā aizrautīgi skolotāji un mācās čakli skolēni.

Atklāj piemiņas plāksni Kārlim Edelniekam (2)

Sestdien, 24. oktobrī Engures vidusskolā atzīmēja skolas ēkas pastāvēšanas 30 gadu jubileju un Engures Jūrskolas atjaunošanas divdesmitgadi.

Milzkalnes sākumskolēnus bez maksas pārvadā «Šlokenbekas» autobuss (1)

Katru rītu uz Milzkalnes sākumskolu skolēnus no Tukuma atvizina jauns, komfortabls, koši dzeltens autobuss. Kā noskaidrojām, busiņa pakalpojumus skolai sniedz vietējā ceļu būves firma «Šlokenbeka». Skolas direktors Harijs Belcāns pastāstīja, ka firma apņēmusies palīdzēt (finansēt pilnībā autotransporta pakalpojumu) skolai gadu vai divus, atkarībā no ekonomiskās situācijas valstī. Krīze taču nebūs mūžīga.

Lapmežciemā atklāj sporta halli (5)

Sestdien Lapmežciemā atklāja jauno sporta halli. Uz svinīgo brīdi bija ieradies Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa, deputāti Ligita Nelsone, Edmunds Pētersons, Normunds Velps, kā arī bijušie deputāti Valda Pētersone un Roberts Pētersons un daudzi Lapmežciema iedzīvotāji. Bija arī viesi – Jaunpils novada domes priekšsēdētāja Ligita Gintere un Kandavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Leonārija Gudakovska.

Engurnieki iepazīstas ar Ķemeru nacionālā parka dabas vērtībām 

Engures kultūras namā vakar bija sapulcējušies interesenti, lai tiktos ar Ķemeru nacionālā parka darbiniekiem un atklātu fotoekspozīciju «Izprast, lai iemīlētu. Dabas vērtības Ķemeru nacionālajā parkā.»

Engurē atzīmē Veco ļaužu dienu 

1. oktobris ir starptautiski atzīta Veco ļaužu diena, ko atzīmē lielākā daļa Eiropas savienības valstu. Pēdējos gados šo dienu aizvien vairāk atzīmē arī Latvijā. Veco ļaužu dienas tradīciju iedzīvina arī Engurē. 6. oktobrī Engures kultūras namā notika pasākums novada senjoriem.

Pie Kaņiera ezera – jauns putnu vērošanas tornis (3)

3. oktobrī Engures novadā, Kaņiera ezera Riekstu pussalā, tika atklāts jauns putnu vērošanas tornis – SIA «Cemex» dāvinājums Ķemeru Nacionālajam parkam.

Svinības vislabākajiem Engures skolotājiem (1)

Krāšņo rudens lapu laikā pirmā oktobra svētdienā svinam Skolotāju dienu. Šogad mūsu rajona skolotāji savus svētkus svin novados – Jaunpilī, Engurē un Tukumā.

Milzkalnē pasta nebūs 

Esam saņēmuši ziņu, ka «Latvijas pasts» grasās slēgt Milzkalnes un Tukuma 2. pasta nodaļas. Jau 2007. gadā pašvaldība panāca kompromisu un Milzkalnes pasta nodaļu saglabāja. Telpu īri un komunālos pakalpojumus pastam sedza Smārdes pagasts, tagad – Engures novads. «Latvijas pasts» tikai maksāja algu savam darbiniekam un apmaksāja telefona sakarus. Pagājuši pāris gadu, un atkal Milzkalnes pastu draud slēgt. Kāpēc tiek lauzta iepriekš panāktā vienošanās?

Engures novada deputāti apmeklē pašvaldības iestādes (1)

Pēc Engures novada domes sēdes deputāti apmeklēja vairākas pašvaldības iestādes un ražotnes Smārdes pagasta pārvaldē. Vispirms visi devās uz uzņēmumu «FFL». Šeit iepazinās ar saldētavas noliktavām, ar to, kā strādā saldējuma, gaļas un citu saldēto produktu izplatītāji.

Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool