Svētdiena, 2019. gada 17. februāris
Konstance, Donats

Par godīgu Engures novada budžetu (6)

  "Atsaucoties uz 6. janvāra laikraksta «Latvijas Avīze» izlasīto Edmunda Pētersona izteikumu par novadu reformām un ar to saistītajām sekām: Engures novada domes valdošā pozīcija izrīkojas, kā grib, nevēlas veidot kopīgu budžetu, vienotu samaksas sistēmu, ar jūsu laikraksta starpniecību gribu uzzināt, vai tas atbilst patiesībai? Pēc kādiem kritērijiem budžets tiek sastādīts? Kā tas skars katru […]

Lapmežciemā – atmiņu vakars kopā ar “Mazo Selgu” (2)

Piektdienas vakarā Lapmežciema tautas namā notika pasākums, kas aizkustināja daudzas sirdis – kā sendienās uz ballīti aicināja kādreiz tik populārais vokāli instrumentālais ansamblis "Mazā Selga".

Pensionārus uz pusdienām aicina «Upesloki» 

Milzkalnē, viesu namā «Upesloki», jau pirms kāda laika ierīkota kafejnīca. Taču no šī gada tās īpašniece Daiga Horelika katru trešdienu uz pusdienām aicina ciema pensionārus.

Vecgada nakts burvība Milzkalnē 

Kad vecais gads pārmijās ar jauno – 2010.gadu, Milzkalnes iedzīvotāji, sekojot iepriekšējo gadu tradīcijai, devās pagalmā, lai kaimiņš kaimiņam novēlētu Laimīgu Jauno gadu.

Pie eglītes aktīvākie lasītāji 

Engures bibliotēkā izveidojies aktīvāko lasītāju klubiņš, kura dalībnieki ne tikai nāk uz bibliotēku, lai apmainītu jaunu lasāmvielu, bet arī sapulcējas, lai pārspriestu un padiskutētu par vienu vai otru izlasīto grāmatu.

Adventes koncerts Milzkalnes tautas namā 

Svētdien, 20. decembrī Milzkalnes Tautas namā notika ceturtais Adventes koncerts, kuru sniedza bērnu popgrupa no Engures «Jāņmārtiņi» un Milzkalnes Tautas nama jaunie dziedātāji, kuri pie skolotājas Ivetas Ingevicas – Bērziņas mācās nedaudz vairāk kā pāris mēnešus.

Engures novadā saņemtas norēķinu kartes par elektroenerģiju 

Engures novadā jau ir saņemtas kartes, ar kurām būs iespējams norēķināties par elektrību. Tas ir «Latvenergo» dāvinājums mazturīgajām ģimenēm.

Lapmežciemā ir tradīcija Ziemassvētkos rīkot rokdarbu izstādi (1)

Lapmežciema muzejā ceturtdienas vakarā atklāja Engures novada rokdarbnieču sarūpētu izstādi. Šī tradīcija – rīkot rokdarbu izstādi muzejā tiek ievērota jau vairākus gadus. Un katru gadu čaklās darbiņu darinātājas ir sarūpējušas aizvien jaunus un jaunus pārsteigumus.

Sūtība – būt labai skolotājai (2)

Milzkalnes sākumskolas skolotāju Inetu Belcāni godināja Latvijas valsts svētku svinībās Smārdē par ilgadēju un radošu darbu.

Labo lietu tirdziņā Lapmežciemā 

Sestdien, 28. novembrī, Lapmežciemā notika labo lietu tirdziņš, ko organizēja biedrība "Māmiņas bērnu labklājībai". Tirdziņā bija jaušama pirmssvētku gaisotne – piedāvājumā daudz Adventes vainagu, Ziemassvētku dekoru, un šeit arī Ziemassvētku vecītis daudz ko varēja atrast savam dāvanu maisam.

Skolotājs un vietējās sporta dzīves organizators 

Valsts svētkos Smārdes pamatskolas skolotājs Dainis Germovs saņēma īpašu godinājumu par ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un sporta aktivitāšu veicināšanā pagastā. It kā pāris pavisam vienkāršu teikumu, taču to, cik tajos daudz ietilpīga darba, zina tikai tie, kuri paši kaut reizi piedalījušies sporta pasākumu organizēšanā.

Smārdes bibliotēka audzina jaunos lasītājus 

Smārdes bibliotēkā pēcpusdienās, kad skolā beidzas stundas, sākas īstenā rosība. Pie datoriem izveidojusies rinda. Tā tiek cītīgi uzraudzīta, lai katram iznāktu savs laiciņš pie monitora. Kamēr vieni darbojas pie datoriem, tikmēr citi pie bibliotekāres Guntas Frišfeldes apgūst māku no papīra izlocīt putnus, lidmašīnas, dažādus dzīvnieciņus.

Smārdē godina aktīvākos pilsoņus un atklāj jaunas svētku telpas (1)

17. novembrī svētkus svinēja visā Engures novadā – Lapmežciemā, Engurē un Smārdē. Bet novada centrā – Smārdē svētki bija īpaši, jo te atklāja Smārdes pamatskolas piebūvi. Jāpiebilst gan, ka vārdiņš "piebūve" patiesībā skan visai pieticīgi, jo patiesībā tā ir liela, skaista zāle, kurā smārdenieki varēs rīkot dažādus pasākumus. Tā būs gan zāle skolas svinībām, gan varēs rīkot arī Smārdes kultūras pasākumus, kā arī te būs patstāvīga mēģinājumu vieta pašdarbības kolektīviem – Smārdes sieviešu ansamblim, deju kolektīvam «Jampadracis» un arī skolas pulciņiem.

Lapmežciemā svinēja skolas 145. jubileju 

13. novembrī Lapmežciema pamatskola svinēja savu 145. dzimšanas dienu. Tautas nama zālē pulcējās bērnu vecāki, kuri paši lielākā daļa ir šīs skolas absolventi. Skolai ir notikumiem bagāta vēsture. Pirmā skolas ēka atradās Bigauņciemā, to iesvētīja 1864. gada 14. novembrī.

Lapmežciema pamatskolai – 145 

Šodien Lapmežciema pamatskola svinēja savu 145. gadskārtu. Skola ir bagāta senām un skaistām tradīcijām, šeit strādā aizrautīgi skolotāji un mācās čakli skolēni.

Pasākumu kalendārs

2019.02.17 | 11:00

Keramikas nodarbība Zantē 

2019.02.17 | 19:00

«Brīvās versijas» izrādes – «Pasaki to vēlreiz» 

2019.02.18 | 12:00

Konkurss «Balsis» Kandavā 

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool