Svētdiena, 2018. gada 23. septembris
Vanda, Veneranda, Venija

Milzkalnē pasta nebūs 

Esam saņēmuši ziņu, ka «Latvijas pasts» grasās slēgt Milzkalnes un Tukuma 2. pasta nodaļas. Jau 2007. gadā pašvaldība panāca kompromisu un Milzkalnes pasta nodaļu saglabāja. Telpu īri un komunālos pakalpojumus pastam sedza Smārdes pagasts, tagad – Engures novads. «Latvijas pasts» tikai maksāja algu savam darbiniekam un apmaksāja telefona sakarus. Pagājuši pāris gadu, un atkal Milzkalnes pastu draud slēgt. Kāpēc tiek lauzta iepriekš panāktā vienošanās?

Engures novada deputāti apmeklē pašvaldības iestādes (1)

Pēc Engures novada domes sēdes deputāti apmeklēja vairākas pašvaldības iestādes un ražotnes Smārdes pagasta pārvaldē. Vispirms visi devās uz uzņēmumu «FFL». Šeit iepazinās ar saldētavas noliktavām, ar to, kā strādā saldējuma, gaļas un citu saldēto produktu izplatītāji.

Atklās jauno putnu novērošanas torni pie Kaņiera ezera 

3. oktobrī Ķemeru nacionālajā parkā atklās jaunu putnu novērošanas torni Kaņiera ezera Riekstu pussalā.

«Ambercat 210» devies uz Franciju 

Pagājis mēnesis, kopš ceļā devies Engures ražotnē «Enmar» izgatavotā daudzkorpusu jahta – katamarāns «Ambercar 210». Tā ir 30 t smaga, 21 m gara un 10,5 m plata, iegrime – 1,5 m. Uz katamarāna ir piecas luksusa kajītes un komandas vajadzībām paredzētas vēl divas. Jahtas dizainu veidojis Ēriks Larūzis, tās vērtību lēš ap 1,5 miljoniem latu.

Apstiprina izglītības iestāžu štatus un algas no pašvaldības finansējuma (1)

Novada deputāti 18. augusta domes sēdē apstiprināja Engures novada izglītības iestāžu štatu sarakstu un darba algu projektus līdz gada beigām.

Šlokenbekas muižai – 525 

Sestdien Engures novada Smārdes pagasts svinēja svētkus "Šlokenbekas muižai 525"

Pensionāri ballējas Engurē 

28. augusta pēcpusdienā Engurē, Auniņparkā notika tradicionālā balle pensionāriem. Engurnieki uzņēma viesus no Ādažiem, Kuldīgas, Lapmežciema, Džūkstes, Pūres, Smārdes, Tukuma un Zentenes.

Engurē atkritumu šķirošana var sākties 

26. augustā atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra» atzīmēja vairākus svinīgus notikumus – dalītās atkritumu vākšanas punkta atklāšanu Engurē, Mērsragā, Rojā un Talsos, kā arī sadzīves atkritumu poligona «Janvāri» (Talsu novada Laidzē) nodošanu ekspluatācijā.

Sporta un mūzikas svētki Engurē 

Sestdien Engurē notika gan sporta svētki, gan mūzikas svētki. 

Lapmežciemā atklās sporta kompleksu 

29. augustā 12.00 tiks atklāts rekonstruētais Lapmežciema sporta komplekss.

Kāpēc nolaists dzirnavu dīķis? (1)

Pēdējā laikā Šlokenbekas dzirnavu ezers bija izvērties par iecienītu makšķerēšanas vietu – tuvu pilsētai, aizsniedzams. Un kas gan šajā laikā var labāk nomierināt nervus kā iešana dabā, pie ūdeņiem. Šeit labi ķērās līņi, karūsas, brekši, kas bija pat pieteikti konkursam «Lieliskais loms». Bet vienā rītā – dīķis nolaists! Nolaidība, apzināta kaitniecība vai nepieciešamība, to devāmies skaidrot pāris dienu pēc dīķa nolaišanas.

FOTO: Sporta svētki Smārdē 

25. jūlijā Engures novada Smārdes pagastā notika sporta svētki. Sacensībām bija pieteikušās 11 komandas, tostarp arī viena komanda no Lapmežciema. Bija aicināti arī engurnieki, taču viņiem bija jādodas uz sacensībām Mērsragā.

Engures novada domes priekšsēdētājam samazina algu 

Engures novada ārkārtas sēdē deputāti nolēma mainīt atalgojumu domes priekšsēdētājam. Iepriekšējā sēdē tika noteikts, ka atalgojums būs septiņas minimālās mēnešalgas. Šo lēmumu, pēc priekšsēdētāja G. Važas ierosinājuma mainīja un noteica, ka domes priekšsēdētāja atalgojums būs sešas minimālās mēnešalgas.

FOTO: Engurē un Lapmežciemā svētki jūrai un zvejniekiem 

Vakar Engurē un Lapmežciemā svinēja Zvejnieku un Jūras svētkus.

Jūra savus svētkus svin 

Bula laiks ir klāt. Ūdens piekrastē sasilis, un reņģes aizpeldējušas projām dziļākos, vēsākos ūdeņos. Jūras ļaudis – piekrastes zvejnieki – Lapmežciemā ved stāvvadus krastā. Mazgā, krastā izžāvēs un noliks līdz nākamajam pavasarim.

Pasākumu kalendārs

2018.09.23 | 10:00

Miķeļdienas gadatirgus Jaunpilī 

2018.09.23 | 15:00

Kino Slampē 

2018.09.24 | 18:00

Vingrošana Kandavā 

2018.09.26 | 13:00

Seminārs par atkarībām Cērē 

2018.09.28 | 17:30

Lekcija par uzturu Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool