Svētdiena, 2019. gada 24. februāris
Diāna, Dina, Dins

Kārtējās reformas pastā – šoreiz Lapmežciemā 

Redakcijā vērsās Lapmežciema pastniece Biruta Druka. Viņa izteica savu sašutumu par to, ka Lapmežciemā tiekot likvidēts pasta piegādes punkts, jo tā darbiniece Dagnija Petrovska esot uzrakstījusi atlūgumu. Tādējādi darbs zudis gan Birutai Drukai, gan otram Lapmežciema pastniekam – Orientīnam Stankēvičam. Turklāt O. Stankēvičs esot tikko nopircis mašīnu, lai būtu ar ko izvadāt pastu.

Engurnieki gatavojas lielajai talkai 

24. aprīlī trešo gadu norisināsies Lielā talka, kurai gatavojas arī Engures novadā. Novada iedzīvotāji tiek aicināti izteikt priekšlikumus par vietām, kur talcinieki būtu visvairāk nepieciešami. Pieteiktajās talkošanas vietās būs iespējams saņemt maisus. Kā vēsta organizatori, «Rimi» un «Supernetto» veikalos būs iespējams saņemt maisus, vienam cilvēkam – četrus. Ar cimdiem talciniekiem jānodrošinās pašiem. Talkas oficiālais sākums visā novada teritorijā plānots pulksten 10.00.

Lieldienas Engurē 

Pēc olu kaujām un brokastīm pašu mājās, engurnieku ģimenes ar bērniem devās uz kultūras namu, kur Lieldienu izdarības bija sarūpējusi folkloras kopa "Milzkalnieki" un vietējie kultūras dzīves vadītāji.

Milzkalnē Lieldienās šūpojas un atklāj fotoizstādi 

Milzkalnē Lieldienu svinēšana notika Šlokenbekas muižā.

Lapmežciema muzejā atklāj Lieldienu izstādi 

Lapmežciema muzejā ceturtdienas pēcpusdienā atklāja Lieldienu izstādi. Šeit, protams, varēja smelties idejas dekoriem, taču lielākais uzsvars tika fotogrāfijām. Izrādās, ka fotografēšana daudziem ir vaļas prieks un aizraušanās vairāku gadu garumā. Izstādi noformējusi Anita Vanaga. Viņa ir arī viena no darbu autorēm. Anitas fotogrāfijās atainota suņu meitenes Brendas dzīve fotomirkļos. Anita paspējusi tvert arī šā gada ziemas brīnumainās sarmas skatus.

Atbalsta Engures Mūzikas un mākslas skolu 

Veidojot 2009. gada valsts budžetu, dzirdējām runas, ka līdzekļi kultūrai un izglītībai tiek samazināti, ka apdraudēta mūzikas un mākslas skolu pastāvēšana.

Lapmežciemā iestājas par iedzīvotājiem draudzīgu vidi (1)

Biedrība «Māmiņas bērnu labklājībai» 26. martā 18.00 Bērnu un ģimeņu attīstības centrā «Zaķīšu pirtiņa» Lapmežciemā aicina biedrus uz kopsapulci. Aicināti tiek arī interesenti, paredzama jaunu biedru uzņemšana.

Par ko norūpējušies daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji Milzkalnē? (3)

Pirms nedēļas Milzkalnē notika daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju sapulce. Galvenā sarunas tēma – komunālie maksājumi un pakalpojumi, daudzdzīvokļu namu apsaimniekošana. Ar iedzīvotājiem tikās Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Vai ziņās izskanēja baumas? (5)

LNT ziņās izskanēja informācija, ka no Engures novada gatavojoties atdalīties Lapmežciems.

Lapmežciema muzejs gatavojas akreditācijai 

Lapmežciema muzeja darbinieki pašlaik rūpīgi un uzcītīgi strādā, lai muzeju sagatavotu akreditācijai. Tā paredzēta 6. maijā. Šķiet, līdz maijam vēl tālu, taču, zinot, kādas atskaites nepieciešamas, kā jāveic muzeja priekšmetu uzskaite, svarīga ir katra darbdiena.

Pieaug interese par grāmatām (1)

Kopš Milzkalnes bibliotēka mājvietu radusi Šlokenbekas muižas ansambļa ēkā, tā ir ne tikai bagāta literatūras krātuve, bet arī mājīgi iekārtota lasītava.

Engures pensionāru padome jaunās telpās (8)

Engures bijušās jūrskolas internāta ēkas galā, kur kādreiz bija Mūzikas un mākslas skolas klases, pie durvīm uzradies jauns uz raksts «Pensionāru padome».

Engurē ledus priekus bauda līdz tumsai (2)

Ziemā, kad aizsalst ūdeņi, Engures jaunie hokejisti dodas uz Vecupi, kur gandrīz vai par baltu velti daba devusi iespēju visiem slidotgribētājiem baudīt leduspriekus.

Latvijā lielākā strausu ferma tepat, Smārdē (1)

Jā, tā nu ir – valstī lielākā strausu ferma atrodas Engures novada Smārdes pagasta «Līčos», netālu no Rīgas-Ventspils šosejas Tukuma apkaimē, pie tilta pāri dzelzceļam. Ferma pieder individuālajiem komersantiem «Aleksandrīna KK» – Aleksandram un Inai Buravļoviem.

Tukuma lidlaukā būs arī pasažieru termināls (4)

Šodien kapsulu iemūrēja «Tukums Airport» lidlauka pasažieru termināla ēkas pamatos.

Pasākumu kalendārs

2019.02.24 | 12:00

Meteņu diena Pūrē 

2019.02.24 | 16:00

Basketbols Tukumā 

2019.02.24 | 16:15

Hokejs Tukumā 

2019.02.25 | 16:00

Spēļu pēcpusdiena Zantē 

2019.02.26 | 14:30

Lasītāju klubiņa tikšanās Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool