Melānija, Imanta

Engurnieki piemin mūziķi Mārtiņu Freimani (4)

Šodien, 27. janvārī, 33 gadu vecumā Valsts Infektoloģijas centrā mūžībā aizgājis komponists, dziedātājs un aktieris Mārtiņš Freimanis.

Apšuciemnieku lielā bagātība – bibliotēka 

Plieņciemā, Apšuciemā, Klapkalnciemā ziemas sezona rit klusi, savā noteiktā visu lietu ierastajā kārtībā. Atpūtnieki aizbraukuši, tie, kuri strādā un mācās, arī devušies uz pilsētu. Daļa atgriežas mājās nedēļas nogalēs, bet daļa – retāk. Šajos ciemos nav daudz vietu, uz kurieni palikušie vietējie cilvēki varētu aiziet; katrā ir pa veikalam, bet Apšuciemā vēl ir bibliotēka un feldšeru punkts.

Lapmežciemā atceras barikāžu laiku 

Lapmežciema muzejā Barikāžu atceres dienā pulcējās gan to dienu notikumu aculiecinieki un dalībnieki, gan jaunā paaudze – skolu jaunatne. Pasākumu atklāja visi kopā nodziedot Latvijas himnu.

Projektu «Skolas auglis» koordinē Engures dome (2)

Visās Engures novada skolās ieviesta Eiropas Komisijas programma skolu apgādei ar augļiem un dārzeņiem «Skolas auglis».

Lapmežciema muzejā apskatāma apvidus un vietvārdu karte (1)

Daudzi zina, kur Lapmežciemā atrodas Čūskkalniņš, bet kur atrodas Kūmkalniņš? Kur Podenis, Dancenis, Ķēves caurums, Ķirzakas Dirsenis, Roņu Rauzis, Zirgu Raviņa, Kupsas Sausums, Stūra loms? Ar šiem senajiem apvidus un vietvārdiem, kā arī ar attiecīgās vietas atrašanos iespējams iepazīties pagasta vietvārdu kartē, kas aplūkojama Lapmežciema muzejā. Kartes mākslinieciskā noformētāja ir Līga Buša, bet par saturu – apvidvārdiem, vietvārdiem un to atrašanās vietu iezīmēšanu – gādājusi muzeja darbiniece Dzidra Legzdiņa.

Engures novadā ēku un jumtu postījumi salīdzinoši nelieli, jumtus tīra (1)

Engures novadā sniegs ēkām postījumus nodarījis vien Smārdes pagastā. Kūts jumts iebrucis Smārdes pagasta «Briežos», taču dzīvnieki nav cietuši, jo kūtij bijis vēl otrs jumts – griesti, kuri iebrukušo jumta svaru izturēja. Savukārt «Ilsumos» no pārmērīgās sniega segas sabrucis labības šķūnis. Citviet Engures novadā šādu postījumu nav. Tiek organizēti sabiedrisko ēku jumtu tīrīšanas darbi, attīrīti […]

Milzkalnē Gadumiju sagaidīja visi kopā 

Milzkalnē 00.30 ciemata iedzīvotāji pulcējās pagalmā, lai novēlētu viens otram laimīgu Jauno gadu un noskatītos svētku uguņošanu, par ko bija parūpējusies pašvaldība. Tad sekoja tradicionālā laimes liešana. Kaut arī sniega bagātība bija pārņēmusi visus laukumus, tomēr ugunskuram vieta atradās. Kamēr vieniem lēja laimes, tikmēr citus šī pasākuma organizatore Līga Cvetkova cienāja ar veselīgo egļu tēju.

«Mana Ziemassvētku egle» un citas aktivitātes Engurē 

Pamazām tiek apgūtas telpas izremontētajā Engures vecās jūrskolas ēkā. Pašlaik tur apskatāma pirmsskolas audzināšanas iestādes «Spārīte» bērnu darbiņu izstāde «Mana Ziemassvētku egle». Šeit apskatāmas jauno mākslinieku izdomātās eglītes no balta papīra, zaļas ar skaistām rotām, no čiekuriņiem, dziju dzīpariem un citiem materiāliem. Kā mums pastāstīja izglītības iestādes vadītāja Inita Auniņa, daļa bērndārznieku izveidoto eglīšu esot arī otrā izstāde – bērnudārzā.

Engures jaunie mūziķi koncertē Milzkalnē 

Svētdien trešās Adventes koncertu Milzkalnes tautas namā sniedza Engures Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi un pedagogi. Žēl, ka šo lielisko iespēju tik maz cilvēku izmantoja.

Labo lietu tirdziņš Lapmežciemā 

Labo lietu tirdziņš Lapmežciemā jau ir kļuvis par jauku tradīciju. To rīko nevalstiskā organizācija "Labklājība". Tirdziņš organizēts ar mērķi, lai lapmežciemnieki un arī tie, kas dzīvo netālu kaimiņos, varētu izmantot izdevību un nopirkt labas lietas – mājamatniecības priekšmetus, bioloģisko saimniecību produkciju, dāvanas Ziemassvētkiem. Tāpēc tirgotājiem dalības maksa simboliska, jo nav jau noslēpums, ka videi un cilvēkam draudzīgi ražota produkcija ir dārgāka, bet krīzes laikā ne vienmēr iespējams dārgāko cenu noturēt.

Pārbaudījums gājējiem, braucējiem un ceļu uzturētājiem (5)

Lielais sniegs, kas bez pārstājas birdinājās 24 stundas, atstājis pamatīgu darba fronti ceļu uzturētājiem pilsētā un pagastos. Snigšanas sekas bija jūtamas, šur tur bērni nebija tikuši uz skolu, pastnieks – līdz pastkastītei, šur tur "raustījusies" vai pavisam pazudusi elektrība, šur tur pilsētā kāds nav ticis ārā no pagalma. Mēs aptaujām pagastu pārvaldes un pilsētas dienestus par to, kā  veicies ar sniega tīrīšanu.

Smārdē ekspluatācijā nodod jaunas attīrīšanas iekārtas 

Realizēts projekts «Smārdes ūdenssaimniecības attīstība 1. kārta «Smārdes ciema sadzīves kanalizācijas spiedvada un attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija». Projekta realizācijai izmantoti pašvaldības un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļi. Kopējās izmaksas Ls 477 077, kur Eiropas Savienības līdzekļi ir Ls 284 231, valsts budžeta dotācija – Ls 33 439, pašvaldības finansējums, tai skaitā atgūstamais PVN – Ls 159 407.

Darba mūžs veltīts grāmatām 

Māra Egle nesen nosvinējusi savu 35 gadu darba jubileju un tika godināta Engures, Jaunpils un Kandavas novada kultūras darbinieku svētkos.

Valsts svētku svinības Milzkalnē 

Tautas namā Šlokenbekas muižā notika Engures novada Latvijas proklamēšanas dienas svinības. Tās bija kupli apmeklētas. Valsts svētkos tika sveikti Smārdes pagasta paši darbīgākie cilvēki – skolotāja Ieva Krūmiņa, kuras vadītais Smārdes pamatskolas deju kolektīvs izcīnīja tiesības piedalīties Skolēnu Dziesmu svētkos. Pašvaldība apbalvoja arī SIA "Mazburkas" vīna dārza īpašniekus Guntu un Uldi Niedras. Engures novada Atzinības raksts arī uzņēmumam SIA "Tukuma Airport", diemžēl šā uzņēmuma pārstāvji svinības ar savu klātbūtni nepagodināja.

Ja vajadzēs, pratīs savu zemi aizstāvēt! 

SvētdienLapmežciema jaunsargi ar valsts karogiem rokās atdeva godu tiem, kas mūsu brīvību ar savām asinīm izkaroja. Nolieca galvas akmenī kalta, bet ļaužu atmiņā dzīva varoņa priekšā.

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool