Svētdiena, 2018. gada 18. novembris
Doloresa, Aleksandrs

Kā apšciemnieki brauca torni lūkoties (2)

Jau vairāk nekā gadu virmo kaislības ap Jūras novērošanas sistēmas torņa celtniecību Apšuciemā. Lai iedzīvotājiem izskaidrotu situāciju, parādītu, kā tornis izskatās un tajā uzstādītās iekārtas darbojas, ceturtdien, 22. aprīlī, Aizsardzības ministrijas darbinieki organizēja visiem interesentiem braucienu uz Užavu, kur apmēram 200 m no mājām, kas paslēpušās priežu mežā, uzcelts un darbojas tieši tāds pat tornis, kādu paredzēts celt Apšuciemā.

Engures novadā atļaus audzēt ĢMO (12)

27. aprīlī, Engures novada domes sēdē deputāts Gints Kellers ierosināja novadā uzsākt sabiedrisko apspriešanu jautājumā par ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) audzēšanas aizliegumu novada teritorijā. Jāatzīst, ka deputātu reakcija bija visai pārsteidzoša, pat šokējoša. Ierosinājumam sekoja izteikumi, – kāpēc tad mums jāpieņem šāds lēmums. Izskanēja arī populistisks teiciens, ka bezmaz jau visi pārtikas produkti satur ĢMO, vai tik nenodarīsim pāri mūsu lauksaimniecības attīstībai u. tml.

Muzikāla novakare Milzkalnē 

Piektdienas vakarā Milzkalnes tautas namā notika Laimdotas Silavas vadīto vokālo ansambļu koncerts.

Kārtējās reformas pastā – šoreiz Lapmežciemā 

Redakcijā vērsās Lapmežciema pastniece Biruta Druka. Viņa izteica savu sašutumu par to, ka Lapmežciemā tiekot likvidēts pasta piegādes punkts, jo tā darbiniece Dagnija Petrovska esot uzrakstījusi atlūgumu. Tādējādi darbs zudis gan Birutai Drukai, gan otram Lapmežciema pastniekam – Orientīnam Stankēvičam. Turklāt O. Stankēvičs esot tikko nopircis mašīnu, lai būtu ar ko izvadāt pastu.

Engurnieki gatavojas lielajai talkai 

24. aprīlī trešo gadu norisināsies Lielā talka, kurai gatavojas arī Engures novadā. Novada iedzīvotāji tiek aicināti izteikt priekšlikumus par vietām, kur talcinieki būtu visvairāk nepieciešami. Pieteiktajās talkošanas vietās būs iespējams saņemt maisus. Kā vēsta organizatori, «Rimi» un «Supernetto» veikalos būs iespējams saņemt maisus, vienam cilvēkam – četrus. Ar cimdiem talciniekiem jānodrošinās pašiem. Talkas oficiālais sākums visā novada teritorijā plānots pulksten 10.00.

Lieldienas Engurē 

Pēc olu kaujām un brokastīm pašu mājās, engurnieku ģimenes ar bērniem devās uz kultūras namu, kur Lieldienu izdarības bija sarūpējusi folkloras kopa "Milzkalnieki" un vietējie kultūras dzīves vadītāji.

Milzkalnē Lieldienās šūpojas un atklāj fotoizstādi 

Milzkalnē Lieldienu svinēšana notika Šlokenbekas muižā.

Lapmežciema muzejā atklāj Lieldienu izstādi 

Lapmežciema muzejā ceturtdienas pēcpusdienā atklāja Lieldienu izstādi. Šeit, protams, varēja smelties idejas dekoriem, taču lielākais uzsvars tika fotogrāfijām. Izrādās, ka fotografēšana daudziem ir vaļas prieks un aizraušanās vairāku gadu garumā. Izstādi noformējusi Anita Vanaga. Viņa ir arī viena no darbu autorēm. Anitas fotogrāfijās atainota suņu meitenes Brendas dzīve fotomirkļos. Anita paspējusi tvert arī šā gada ziemas brīnumainās sarmas skatus.

Atbalsta Engures Mūzikas un mākslas skolu 

Veidojot 2009. gada valsts budžetu, dzirdējām runas, ka līdzekļi kultūrai un izglītībai tiek samazināti, ka apdraudēta mūzikas un mākslas skolu pastāvēšana.

Lapmežciemā iestājas par iedzīvotājiem draudzīgu vidi (1)

Biedrība «Māmiņas bērnu labklājībai» 26. martā 18.00 Bērnu un ģimeņu attīstības centrā «Zaķīšu pirtiņa» Lapmežciemā aicina biedrus uz kopsapulci. Aicināti tiek arī interesenti, paredzama jaunu biedru uzņemšana.

Par ko norūpējušies daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji Milzkalnē? (3)

Pirms nedēļas Milzkalnē notika daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju sapulce. Galvenā sarunas tēma – komunālie maksājumi un pakalpojumi, daudzdzīvokļu namu apsaimniekošana. Ar iedzīvotājiem tikās Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Vai ziņās izskanēja baumas? (5)

LNT ziņās izskanēja informācija, ka no Engures novada gatavojoties atdalīties Lapmežciems.

Lapmežciema muzejs gatavojas akreditācijai 

Lapmežciema muzeja darbinieki pašlaik rūpīgi un uzcītīgi strādā, lai muzeju sagatavotu akreditācijai. Tā paredzēta 6. maijā. Šķiet, līdz maijam vēl tālu, taču, zinot, kādas atskaites nepieciešamas, kā jāveic muzeja priekšmetu uzskaite, svarīga ir katra darbdiena.

Pieaug interese par grāmatām (1)

Kopš Milzkalnes bibliotēka mājvietu radusi Šlokenbekas muižas ansambļa ēkā, tā ir ne tikai bagāta literatūras krātuve, bet arī mājīgi iekārtota lasītava.

Pasākumu kalendārs

2018.11.18 | 11:00

Svētku skrējiens Tukumā 

2018.11.18 | 11:00

Simtgades velobrauciens Pūrē 

2018.11.18 | 11:00

Valsts svētki Tukumā 

2018.11.18 | 15:30

Valsts svētki Kandavā 

2018.11.18 | 19:00

Valsts svētki Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool