Svētdiena, 2019. gada 17. februāris
Konstance, Donats

Lopkopības vietā izvēlas galdniecību (1)

Smārdes pagasta «Pusguļu» saimnieks Normunds Rozenbergs ar savu ģimeni dzīvo un strādā sava vectēva mājās, kas atrodas skaistajos Cērkstes pakalnos. Šeit visas mājas celtas kalna galā un ir sajūta, ka pasaulīte ir tik skaista, ka nav vajadzīgs ne ainavu arhitekts, ne daiļdārznieks – kalni, lejas – viss Dieva radīts, vien nelielie cilvēku ierīkotie dīķu ūdensspoguļi, kur skaistumam spoguļoties…

Siltina Engures novada domi un bērnudārzu 

Arī mūsu novadā, Smārdē, vai, kā tagad jau laikam jāsaka, Engures novada Smārdē, uzsākti siltināšanas darbi. Tās galvenokārt ir Eiropas naudas, bet gan jau arī pagastam, tas ir – novadam, kas klāt jāpieliek būs. Un tad nu ir jautājums – vai tiešām jaunā pagastmāja būtu tas īstākais un svarīgākais objekts, kam vēl kādi uzlabojumi nepieciešami? Galu galā ēkai, ja nemaldos, jau ir divas apkures sistēmas, nu vēl siltināšana?! Vai tad visā novadā nebija citu objektu, kam šī siltināšana ir nepieciešamāka?

Engures daiļamata meistari pošas uz gadatirgu 

Engures tautas daiļamata studijas «Engure» dalībnieki 5. un 6. jūnijā piedalīsies tautas lietišķās mākslas gadatirgū Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Engures novada deputāti nepiekrīt Jūras novērošanas torņa celtniecībai (1)

Redakcija ir saņēmusi Aizsardzības ministrijas 14. maijā rakstītu vēstuli Plieņciema iedzīvotājiem. Tā ir atbilde tai vēstulei, ko iedzīvotāji 5. maijā rakstīja Engures novada domei un kurā pauda bažas par Jūras novērošanas torņa celtniecību.

Lodveida zibens Ragaciemā 

15. maija vakarā, kā jau pie setdienas, Ragaciema "Sulās" dzīvojošie vīri pērās pirtī. Pēkšņi atskanēja sprādzienam līdzīgs troksnis. Viens no vīriem tobrīd bijis uz lāvas, viņš esot ar neredzamu spēku pasviests uz augšu….

Par spīti lietavām Muzeju nakts Lapmežciemā izdevās 

Muzeju nakts Lapmežciemā sākās ar pamatīgu lietus gāzienu. Tomēr neskatoties uz to, pasākumam apmeklētāju netrūka.

Zaļos jauniestādītais mežs 

Aprīļa pēdējā dienā notika meža stādīšanas talka Smārdes pagasta zemnieku saimniecībā «Ģiezas». Saimnieks Juris Eizentāls Tukuma mežniecībā iesniedzis meža apsaimniekošanas plānu, kas paredz lauksaimniecībā neizmantojamo zemju apmežošanu ar egli un bērzu 0,5 ha platībā. Šim projektam piesaistīts arī Eiropas Savienības finansējums.

Šlokenbekas muižā atkal atvērs kafejnīcu 

Engures novada domes sēdē 27. aprīlī pie deputātiem vērsās SIA «Maķīškalns» īpašniece Daiga Horelika ar lūgumu iznomāt viņai Šlokenbekas muižas kompleksa kafejnīcu. Par to, ka kāds vēlas saimniekot kafejnīcā, nopriecājās gan deputāti, gan citi klātesošie un, domājams, arī visi tie, kas apmeklē pasākumus muižā.

Abragciema pludmalei – zilais karogs 

Jau sesto reizi Abragciema pludmalei piešķirts zilais karogs. To pludmalēm, ostām piešķir par augstu vides kvalitāti un apsaimniekošanas līmeni.

Torņa vietas izvēlē… pagaidām strupceļā (1)

30. aprīļa vakarā Apšuciema skolā bija sapulcējušies iedzīvotāji, pašvaldības vadība un Aizsardzības ministrijas pārstāvji, lai veiktu sabiedrisko apspriešanu jūras novērošanas torņa celtniecībai. Apšuciema iedzīvotāji bija savākuši 132 iedzīvotāju parakstītu vēstuli, kurā iestājas pret torņa būvniecību.

Kā apšciemnieki brauca torni lūkoties (2)

Jau vairāk nekā gadu virmo kaislības ap Jūras novērošanas sistēmas torņa celtniecību Apšuciemā. Lai iedzīvotājiem izskaidrotu situāciju, parādītu, kā tornis izskatās un tajā uzstādītās iekārtas darbojas, ceturtdien, 22. aprīlī, Aizsardzības ministrijas darbinieki organizēja visiem interesentiem braucienu uz Užavu, kur apmēram 200 m no mājām, kas paslēpušās priežu mežā, uzcelts un darbojas tieši tāds pat tornis, kādu paredzēts celt Apšuciemā.

Engures novadā atļaus audzēt ĢMO (12)

27. aprīlī, Engures novada domes sēdē deputāts Gints Kellers ierosināja novadā uzsākt sabiedrisko apspriešanu jautājumā par ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) audzēšanas aizliegumu novada teritorijā. Jāatzīst, ka deputātu reakcija bija visai pārsteidzoša, pat šokējoša. Ierosinājumam sekoja izteikumi, – kāpēc tad mums jāpieņem šāds lēmums. Izskanēja arī populistisks teiciens, ka bezmaz jau visi pārtikas produkti satur ĢMO, vai tik nenodarīsim pāri mūsu lauksaimniecības attīstībai u. tml.

Muzikāla novakare Milzkalnē 

Piektdienas vakarā Milzkalnes tautas namā notika Laimdotas Silavas vadīto vokālo ansambļu koncerts.

Kārtējās reformas pastā – šoreiz Lapmežciemā 

Redakcijā vērsās Lapmežciema pastniece Biruta Druka. Viņa izteica savu sašutumu par to, ka Lapmežciemā tiekot likvidēts pasta piegādes punkts, jo tā darbiniece Dagnija Petrovska esot uzrakstījusi atlūgumu. Tādējādi darbs zudis gan Birutai Drukai, gan otram Lapmežciema pastniekam – Orientīnam Stankēvičam. Turklāt O. Stankēvičs esot tikko nopircis mašīnu, lai būtu ar ko izvadāt pastu.

Pasākumu kalendārs

2019.02.17 | 11:00

Keramikas nodarbība Zantē 

2019.02.17 | 19:00

«Brīvās versijas» izrādes – «Pasaki to vēlreiz» 

2019.02.18 | 12:00

Konkurss «Balsis» Kandavā 

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool