Boļeslavs, Bērtulis

Lieldienas svin Šlokenbekas muižā 

Lieldienu priekšpusdienā Engures novada Smārdes pagasta ļaudis pulcējās koncertam un svētku izrīcībām "Šlokenbekas" muižā. Svētkus atklāja folkloras kopas "Milzkalnieki".

Lapmežciemā svin Lieldienas, Ūsiņdienu un Jura dienu 

Lapmežciemā Lieldienu sestdienas pēcpusdienā svētkus ievadīja folkloras grupa "Grodi" Andra Kapusta vadībā, Kauguru kultūras nama folkloras kopa "Skantce" un Lapmežciema Tautas nama tradīciju ansamblis “Liedags" Ārijas Neimanes vadībā kā arī folkloras kopa "Milzkalnieki", kuru vada Anita Apine. Koncerta laikā pasākuma apmeklētāji varēja iepazīties ar seniem tautas mūzikas instrumentiem, dziesmām, dziedāšanas un Lieldienu tradīcijām un rotaļām. Tā kā šogad Lieldienas ir vēlu, tad vienlaicīgi tika atzīmēta arī Ūsiņdiena un Jura diena.

Engures Mūzikas un mākslas skolā izskanējis jauno mūziķu Pavasara koncerts /FOTO/ (2)

Zaļās ceturtdienas vakarā Engures Mūzikas un mākslas skolā notika Pavasara koncerts. Tas bija tik kupli apmeklēts, ka klausītāju zālē nācās likt aizvien jaunas krēslu rindas.

Radoši pasākumi Engures Mūzikas un Mākslas skolā (1)

Engures Mūzikas un mākslas skolā gatavojas lielajam pavasara koncertam, kurš notiks 21. aprīlī pulksten 17.00. Programmā – operas iestudējums "Zvirbuli, zvirbuli". Būs arī apskatāma Lieldienu izstāde. Uz koncertu tiek aicināti vecāki, draugi, visi interesenti, kuri vēlas iepazīties ar skolas darbu.

Nogāzies Latvijā lielākais – «Sausupju» dižbērzs (2)

Šopavasar, tieši sulu laikā, nogāzies Latvijas dižākais bērzs. Tas auga Engures novadā, Smārdes pagastā, pie «Sausupju» mājam, netālu no Valguma ezera.

Cilvēkiem nepieciešama palīdzība! 

Redakcijā saņēmām ziņu, ka Engures novada Smārdē dzīvo kāda ģimene, kurai ļoti nepieciešama palīdzība. Pēc ugunsgrēka, kura laikā nodedzis šķūnis un saimniecības ēka situācija ir vēl vairāk pasliktinājusies. Atklājies, ka arī dzīvojamai ēkai jumts ugunsnelaimē ir pamatīgi cietis un tam nepieciešams remonts.

Apturēta meža zāģēšana pie Milzkalnes ciemata! (15)

Grūti aprakstīt to sašutumu, ko pauda Milzkalnes iedzīvotāji, pēkšņi ieraudzīdami, ka vienā naktī meža ielokā pie visu iecienītās atpūtas vietas – dīķa – sāka strādāt harvesters. Skaistās atpūtas vietas pie dīķa un pastaigu vietas mežā nu vairs nebūs. Arī ceļš caur pašvaldības mežu izdangāts, jo pa to mežā iebraucis harvesters.

Lapmežciema muzejs ielūdz uz Krīstīnes Beltes grafikas izstādi (1)

25. martā Lapmežciema muzejā notika mākslas cienītāju tikšanās ar Jūrmalas jauno mākslinieci Kristīni Belti. Līdz ar to lapmežciemnieku vērtējumam tika nodota jaunās mākslinieces grafikas izstāde "Saulainais Skats".

Represpēto atceres pasākums Lapmežciemā 

Šodien, 25. martā, Lapmežciemā, pie tēlnieka Arvīda Stulberga izveidotā un pirms diviem gadiem atklātā pieminekļa politiski represētajiem notika piemiņas brīdis. Ciemnieki nāca ar ziediem, izplaucētiem bērza zariņiem. Spītējot pēkšņi uznākušajam putenim un asajam vējam, izsūtītos novadniekus pasākuma dalībnieki atcerējās, iededzot svecīšu liesmiņas.

Folkloras kopai “Milzkalnieki” – 15 

Vakar, 19. martā folkloras kopa “Milzkalnieki" svinēja savu 15 gadu jubileju. Uz svinībām bija sabraukuši viesi gan no tuvienes, gan tālienes.

Lauzīs līgumu par ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu (29)

15. martā Engures novada domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu lauzt līgumu ar sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumu «Zeltzīle».

Pašdarbnieku koncerts Lapmežciemā 

Sestdienas vakarā Lapmežciema Tautas namā notika pašdarbnieku vakars "Pavasara noskaņās". Tas iesākās ar bagātīgu koncertprogrammu, kuru sniedza gan pašmāju dziedātāji un dejotāji, gan viesi no tuvienes un tālienes.

Engures Saieta namā kāzu kleitu izstāde (1)

Engures Saieta namā tieši 8. martā durvis vēra kāzu kleitu izstāde. Idejas autore – Jolanta Kraukle. Viņa stāsta, ka jau divus gadus lolojusi šo ieceri, turklāt, izstāde sagatavota vienīgi ar vietējiem resursiem. Tas gan nenozīmē, ka izstādes organizētājiem darba un rūpju, to veidojot, būtu mazāk.

Smārdes pagasts iegādājies ugunsdzēšamo automašīnu (9)

Engures novada Smārdes pagasts iegādājies ugunsdzēšamo automašīnu, kas izmaksājusi Ls 5877.

Tukuma lidlauks iepazīstina Kamparu ar padarīto (5)

Šorīt ekonomikas ministrs Artis Kampars un Satiksmes ministrijas parlamentārā sekretāre Dana Reizniece kopā ar Tukuma novada domes vadību, deputātiem un darbiniekiem apskatīja Tukuma lidlauku.

Pasākumu kalendārs

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Volejbols Tukumā 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

2019.08.24 | 10:30

Sporta svētki Ķesterciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool