Verners, Muntis

Svin Jūras un Zvejnieksvētkus 

Šīs nedēļas nogalē norisinājās tradicionālie Jūras un Zvejnieksvētki, to ietvaros Engurē un Lapmežciemā notika daudz dažādu pasākumu, kurus apmeklēja liels skaits svētku viesu.

Apspriedīs Engures novada attīstības plānu 

Engures novadā notiek novada attīstības plāna 1912.- 2018. gadam un vides pārskata 1. redakcijas sabiedriskā apspriešana.

Smārdes pagastā gatavojas grants ieguvei 

Pašlaik rosība notiek Smārdes pagasta «Mazkalāčos», notiek samērā vērienīgi karjera sagatavošanas darbi: tiek ņemta nost augsnes virskārta, māls un tas tiek vests pāri ceļam, pretējā pusē veidojot uzbērumu.

Līgo Smārdes uzņēmumi (3)

Dienu pirms Līgo svētkiem Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa devās aplīgot Smārdes pagasta uzņēmējus un viņu darbiniekus. Priekšsēdētājam palīdzēja folkloras kopa "Milzkalnieki" un kultūras nama vadītāja Ilze Vekšina.

Milzkalnē Jāņi ielīgoti 

22. jūnija vakarā Milzkalnes tautas namā notika Jāņu ielīgošana. Ar svinīgo rituālu, kurā piedalījās Smārdes pašdarbnieku kolektīvi un pasākuma viesi, tika iedegts Jāņu ugunskurs. Pēc tam visi pašdarbības kolektīvi, sākot ar visjaunākajiem dziedātājiem popgrupu "Dažreiz" un beidzot ar senjoru ansambli sniedza koncertu.

Lapmežciemā Jāņi jau ielīgoti 

Sestdienas, 18. jūnija vēlā pēcpusdienā Lapmežciema tautas namā Jāņu ielīgošanai pulcējās pašdarbnieki.

Milzkalnes bibliotēkā skatāma Zaigas Kraukles fotoizstāde (3)

Tās nosaukums «Mirkļi dabā». Kaut gan ir apskatāmas tikai deviņas fotogrāfijas, ir vērts iegriezties bibliotēkā tāpēc vien, lai tās aplūkotu. Tad arī pārliecināsieties, vai paši esat uzmanīgi dabas vērotāji, ko protat saskatīt ūdens atspulgā un kad tas ir vienlīdz spožs ar pirmo, tikko uzsalušo ledus kārtiņu. Katra fotogrāfija patiešām ir skaista un ievērības cienīga. Z. […]

Engurē būvēs tirdziņu jūras krastā (3)

Jau vismaz pāris gadu Engures centrā, iepretī esošajam minitirdziņam, pie veikaliem uz jūras fona redzams uzbūvēts tirdzniecības kiosks, kurš vēl līdz šim skumst vientulīgs un nav bijis atvērts.

Popgrupai “Dažreiz” darba sezona vēl nebeidzas 

Svētdienas pēcpusdienā Milzkalnes Tautas namā notika bērnu popgrupas “Dažreiz" koncerts. Koncerta apmeklētāji bija bērnu vecāki, draugi, radinieki.

Izskanējis deju grupas “Alegorija” lielkoncerts (1)

Sestdienas vakarā Milzkalnes Tautas nama zāle bija skatītāju pilna.Uz Tautas nama modes deju grupas “Alegorija" lielkoncertu bija ieradušies dejotāju vecāki, draugi, radi, dejas cienītāji.

Smārde kļūst bērniem labvēlīgāka un sakoptāka 

Smārdes pagasts kļūst bagāts ar aizvien vairāk sakoptām vietām un teritorijām.

Tīra Skujupītes gultni 

Smārdes pagastā pašlaik tiek tiek tīrīta Skujupītes gultne.

Reitera balvas ieguvēju koncerts Milzkalnē 

Milzkalnes Tautas namā izskanējis Teodora Reitera fonda sarūpētais jauno mākslinieku koncerts. Tautas namam pastāv ilggadēja sadarbība ar T. Reitera fonda valdes priekšsēdētāju Zigrīdu Plataiskalns, kā rezultātā reizi gadā Smārdes pagasta iedzīvotājiem ir iespēja noklausīties lielisku jauno, apdāvināto mākslinieku koncertu. T. Reitera fonds piešķir stipendijas un balvas topošajiem māksliniekiem, veicina viņu izaugsmi.

Deputāti apstiprina Engures novada ģerboni (1)

Otrdien deputāti apstiprināja jauno Engures novada ģerboni. Tā autori Ilze Lībiete un Juris Ivanovs. Ģerbonī apvienoti visu novadā apvienoto pagastu simbolu elementi: zivi un lapu no Lapmežciema, dzērvi no Smārdes un priedi no Engures. Vēl jaunais ģērbonis apstiprināms Valsts Heraldikas komisijā.

Muzeju nakts Lapmežciemā 

Sestā Lapmežciemā organizētā Muzeja nakts bija kupli apmeklēta. Tās devīze "Pie kaimiņa ciemos gāju, pie kaimiņa uguntiņas". Pasākumu ievadīja Lapmežciema sieviešu vokālā ansambļa dziesmas, Engures jauniešu deju kolektīva dejas un folkloras kopas "Milzkalnieki" tautas dziesmas. Koncerta otrā daļā uzstājās māsas Legzdiņas.

Pasākumu kalendārs

2019.09.19 | 11:00

Dzejas dienas Pūrē 

2019.09.19 | 15:00

Izstādes atklāšana Tukumā 

2019.09.19 | 17:00

Mobilitātes diena Jaunsātos 

2019.09.20 | 12:00

Dzejas dienas sarīkojums Lapmežciemā 

2019.09.20 | 13:00

Deju izrāde Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool