Trešdiena, 2018. gada 26. septembris
Kurts, Knuts, Gundars

Šlokenbekas muižā atkal atvērs kafejnīcu 

Engures novada domes sēdē 27. aprīlī pie deputātiem vērsās SIA «Maķīškalns» īpašniece Daiga Horelika ar lūgumu iznomāt viņai Šlokenbekas muižas kompleksa kafejnīcu. Par to, ka kāds vēlas saimniekot kafejnīcā, nopriecājās gan deputāti, gan citi klātesošie un, domājams, arī visi tie, kas apmeklē pasākumus muižā.

Abragciema pludmalei – zilais karogs 

Jau sesto reizi Abragciema pludmalei piešķirts zilais karogs. To pludmalēm, ostām piešķir par augstu vides kvalitāti un apsaimniekošanas līmeni.

Torņa vietas izvēlē… pagaidām strupceļā (1)

30. aprīļa vakarā Apšuciema skolā bija sapulcējušies iedzīvotāji, pašvaldības vadība un Aizsardzības ministrijas pārstāvji, lai veiktu sabiedrisko apspriešanu jūras novērošanas torņa celtniecībai. Apšuciema iedzīvotāji bija savākuši 132 iedzīvotāju parakstītu vēstuli, kurā iestājas pret torņa būvniecību.

Kā apšciemnieki brauca torni lūkoties (2)

Jau vairāk nekā gadu virmo kaislības ap Jūras novērošanas sistēmas torņa celtniecību Apšuciemā. Lai iedzīvotājiem izskaidrotu situāciju, parādītu, kā tornis izskatās un tajā uzstādītās iekārtas darbojas, ceturtdien, 22. aprīlī, Aizsardzības ministrijas darbinieki organizēja visiem interesentiem braucienu uz Užavu, kur apmēram 200 m no mājām, kas paslēpušās priežu mežā, uzcelts un darbojas tieši tāds pat tornis, kādu paredzēts celt Apšuciemā.

Engures novadā atļaus audzēt ĢMO (12)

27. aprīlī, Engures novada domes sēdē deputāts Gints Kellers ierosināja novadā uzsākt sabiedrisko apspriešanu jautājumā par ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) audzēšanas aizliegumu novada teritorijā. Jāatzīst, ka deputātu reakcija bija visai pārsteidzoša, pat šokējoša. Ierosinājumam sekoja izteikumi, – kāpēc tad mums jāpieņem šāds lēmums. Izskanēja arī populistisks teiciens, ka bezmaz jau visi pārtikas produkti satur ĢMO, vai tik nenodarīsim pāri mūsu lauksaimniecības attīstībai u. tml.

Muzikāla novakare Milzkalnē 

Piektdienas vakarā Milzkalnes tautas namā notika Laimdotas Silavas vadīto vokālo ansambļu koncerts.

Kārtējās reformas pastā – šoreiz Lapmežciemā 

Redakcijā vērsās Lapmežciema pastniece Biruta Druka. Viņa izteica savu sašutumu par to, ka Lapmežciemā tiekot likvidēts pasta piegādes punkts, jo tā darbiniece Dagnija Petrovska esot uzrakstījusi atlūgumu. Tādējādi darbs zudis gan Birutai Drukai, gan otram Lapmežciema pastniekam – Orientīnam Stankēvičam. Turklāt O. Stankēvičs esot tikko nopircis mašīnu, lai būtu ar ko izvadāt pastu.

Engurnieki gatavojas lielajai talkai 

24. aprīlī trešo gadu norisināsies Lielā talka, kurai gatavojas arī Engures novadā. Novada iedzīvotāji tiek aicināti izteikt priekšlikumus par vietām, kur talcinieki būtu visvairāk nepieciešami. Pieteiktajās talkošanas vietās būs iespējams saņemt maisus. Kā vēsta organizatori, «Rimi» un «Supernetto» veikalos būs iespējams saņemt maisus, vienam cilvēkam – četrus. Ar cimdiem talciniekiem jānodrošinās pašiem. Talkas oficiālais sākums visā novada teritorijā plānots pulksten 10.00.

Lieldienas Engurē 

Pēc olu kaujām un brokastīm pašu mājās, engurnieku ģimenes ar bērniem devās uz kultūras namu, kur Lieldienu izdarības bija sarūpējusi folkloras kopa "Milzkalnieki" un vietējie kultūras dzīves vadītāji.

Milzkalnē Lieldienās šūpojas un atklāj fotoizstādi 

Milzkalnē Lieldienu svinēšana notika Šlokenbekas muižā.

Lapmežciema muzejā atklāj Lieldienu izstādi 

Lapmežciema muzejā ceturtdienas pēcpusdienā atklāja Lieldienu izstādi. Šeit, protams, varēja smelties idejas dekoriem, taču lielākais uzsvars tika fotogrāfijām. Izrādās, ka fotografēšana daudziem ir vaļas prieks un aizraušanās vairāku gadu garumā. Izstādi noformējusi Anita Vanaga. Viņa ir arī viena no darbu autorēm. Anitas fotogrāfijās atainota suņu meitenes Brendas dzīve fotomirkļos. Anita paspējusi tvert arī šā gada ziemas brīnumainās sarmas skatus.

Atbalsta Engures Mūzikas un mākslas skolu 

Veidojot 2009. gada valsts budžetu, dzirdējām runas, ka līdzekļi kultūrai un izglītībai tiek samazināti, ka apdraudēta mūzikas un mākslas skolu pastāvēšana.

Lapmežciemā iestājas par iedzīvotājiem draudzīgu vidi (1)

Biedrība «Māmiņas bērnu labklājībai» 26. martā 18.00 Bērnu un ģimeņu attīstības centrā «Zaķīšu pirtiņa» Lapmežciemā aicina biedrus uz kopsapulci. Aicināti tiek arī interesenti, paredzama jaunu biedru uzņemšana.

Par ko norūpējušies daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji Milzkalnē? (3)

Pirms nedēļas Milzkalnē notika daudzdzīvokļu namu iedzīvotāju sapulce. Galvenā sarunas tēma – komunālie maksājumi un pakalpojumi, daudzdzīvokļu namu apsaimniekošana. Ar iedzīvotājiem tikās Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.

Pasākumu kalendārs

2018.09.26 | 13:00

Seminārs par atkarībām Cērē 

2018.09.26 | 13:00

Dzejas dienas Džūkstē 

2018.09.26 | 17:00

Rokdarbi Kandavā 

2018.09.26 | 18:00

Vingrošana «Naglā» Kandavā 

2018.09.26 | 19:00

Pirmais kora mēģinājumus Slapmē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool