Pirmdiena, 2018. gada 19. novembris
Liza, Līze, Elizabete, Betija

Domes darbinieku algas – internetā (16)

Ir jūlija vidus un algas valsts un pašvaldības iestādēs ne tikai aprēķinātas, bet arī izmaksātas, varam pārliecināties, kā tiek pildīti Valsts pārvaldes likuma grozījumi, kas stājušies spēkā 15. jūnijā. Proti, Saeimas pieņemtie likuma grozījumi (92. pants) paredz, ka valsts un pašvaldības iestādēs strādājošo algas iestādes mājas lapā tagad un turpmāk jāpublicē katru mēnesi, uzrādot gan izmaksāto algu (Tātad – ar visām piemaksām, bet – bez nodokļiem, tā saukto algu "uz rokas". – Red.), gan tās saņēmēja vārdu, uzvārdu un amatu.

Jūrmalciemos svin Jūras un Zvejnieksvētkus 

Sestdien Engurē svinēja jūras svētkus, bet Lapmežciemā – Zvejnieku svētkus. Par godu šiem svētkiem notika dažnedažādas sportiskas aktivitātes, kurās piedalījās gan jūrmalciemu iedzīvotāji, gan svētku viesi.

Regate «Engures Kauss 2010» ir sākusies 

Regatē piedalās 39 jahtas. 17 lielas un 22 – mazāku klašu buru peldrīki. Šodien tika dots starts visām jahtu klasēm sacensībās «Šprotu kari».

Milzkalnē koncertēja koris no Vācijas (1)

Svētdienas, 4. jūlija vakarā Milzkalnes Tautas namā notika vīru kora “Liedkranz", Teodora Reitera fonda laureātes Merlinas Dubovskas un Engures novada Smārdes pašdarbnieku koncerts. To vadīja Teodora Reitera dzimtas turpinātāja pianiste Ilze Reitere un tautas nama vadītāja Ilze Vekšina.

Smārdē attīrīšanas iekārtas būvē no jauna 

Smārdē pie attīrīšanas iekārtām sākušies būvniecības darbi. Kā mūs informēja būvniecības firmas «Merks» pārstāvis Sergejs Pereņecs, tad šeit tiks izbūvēti trīs jauni bioloģiskās attīrīšanas bloki, priekšattīrīšanas ēka, dūņu laukums ar visām komunikācijām, izbūvēs arī jaunu spiedvadu no ciema, veiks ūdensvada rekonstrukciju.

Smārdē par apkuri maksās vasarā 

Iestājusies silta, jauka vasara, un par bargo ziemu tā kā esam aizmirsuši. Tomēr, ieskatoties Smārdes komunālās saimniecības grāmatvedībā, redzams, ka daudziem pagājusī ziema vēl nav beigusies, jo parādu summas par komunālajiem pakalpojumiem ir visai iespaidīgas.

Lopkopības vietā izvēlas galdniecību (1)

Smārdes pagasta «Pusguļu» saimnieks Normunds Rozenbergs ar savu ģimeni dzīvo un strādā sava vectēva mājās, kas atrodas skaistajos Cērkstes pakalnos. Šeit visas mājas celtas kalna galā un ir sajūta, ka pasaulīte ir tik skaista, ka nav vajadzīgs ne ainavu arhitekts, ne daiļdārznieks – kalni, lejas – viss Dieva radīts, vien nelielie cilvēku ierīkotie dīķu ūdensspoguļi, kur skaistumam spoguļoties…

Siltina Engures novada domi un bērnudārzu 

Arī mūsu novadā, Smārdē, vai, kā tagad jau laikam jāsaka, Engures novada Smārdē, uzsākti siltināšanas darbi. Tās galvenokārt ir Eiropas naudas, bet gan jau arī pagastam, tas ir – novadam, kas klāt jāpieliek būs. Un tad nu ir jautājums – vai tiešām jaunā pagastmāja būtu tas īstākais un svarīgākais objekts, kam vēl kādi uzlabojumi nepieciešami? Galu galā ēkai, ja nemaldos, jau ir divas apkures sistēmas, nu vēl siltināšana?! Vai tad visā novadā nebija citu objektu, kam šī siltināšana ir nepieciešamāka?

Engures daiļamata meistari pošas uz gadatirgu 

Engures tautas daiļamata studijas «Engure» dalībnieki 5. un 6. jūnijā piedalīsies tautas lietišķās mākslas gadatirgū Latvijas etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā.

Engures novada deputāti nepiekrīt Jūras novērošanas torņa celtniecībai (1)

Redakcija ir saņēmusi Aizsardzības ministrijas 14. maijā rakstītu vēstuli Plieņciema iedzīvotājiem. Tā ir atbilde tai vēstulei, ko iedzīvotāji 5. maijā rakstīja Engures novada domei un kurā pauda bažas par Jūras novērošanas torņa celtniecību.

Lodveida zibens Ragaciemā 

15. maija vakarā, kā jau pie setdienas, Ragaciema "Sulās" dzīvojošie vīri pērās pirtī. Pēkšņi atskanēja sprādzienam līdzīgs troksnis. Viens no vīriem tobrīd bijis uz lāvas, viņš esot ar neredzamu spēku pasviests uz augšu….

Par spīti lietavām Muzeju nakts Lapmežciemā izdevās 

Muzeju nakts Lapmežciemā sākās ar pamatīgu lietus gāzienu. Tomēr neskatoties uz to, pasākumam apmeklētāju netrūka.

Zaļos jauniestādītais mežs 

Aprīļa pēdējā dienā notika meža stādīšanas talka Smārdes pagasta zemnieku saimniecībā «Ģiezas». Saimnieks Juris Eizentāls Tukuma mežniecībā iesniedzis meža apsaimniekošanas plānu, kas paredz lauksaimniecībā neizmantojamo zemju apmežošanu ar egli un bērzu 0,5 ha platībā. Šim projektam piesaistīts arī Eiropas Savienības finansējums.

Šlokenbekas muižā atkal atvērs kafejnīcu 

Engures novada domes sēdē 27. aprīlī pie deputātiem vērsās SIA «Maķīškalns» īpašniece Daiga Horelika ar lūgumu iznomāt viņai Šlokenbekas muižas kompleksa kafejnīcu. Par to, ka kāds vēlas saimniekot kafejnīcā, nopriecājās gan deputāti, gan citi klātesošie un, domājams, arī visi tie, kas apmeklē pasākumus muižā.

Abragciema pludmalei – zilais karogs 

Jau sesto reizi Abragciema pludmalei piešķirts zilais karogs. To pludmalēm, ostām piešķir par augstu vides kvalitāti un apsaimniekošanas līmeni.

Pasākumu kalendārs

2018.11.23 | 20:00

Zemnieku un uzņēmēju balle Valdeķos 

2018.11.24 | 15:00

Tikšanās ar māksliniecēm «Durvīs» 

2018.11.24 | 16:00

Senioru balle Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool