Pirmdiena, 2019. gada 18. februāris
Kintija, Kora

Vitrāžu izstāde Lapmežciema muzejā 

Piektdienas pēcpusdienā Lapmežciema muzejā atklāja Eilas Vikmanes un Oleksija Kraskova vitrāžu izstādi, kurai dots nosaukums "Draugiem".

Lietus nedarbi Milzkalnē 

8. augusta rītā viesulis skraidīja pa Smārdes laukiem un, Milzkalnei pāri skriedams, nolauza pāris bērzus uz ceļa, bet 15. augusta naktī vējš, krusa un lietavas sagādāja lielākas raizes.

Un atkal par ēdināšanas problēmām Engures vidusskolā (11)

17. augusta domes sēdē deputāti lēma par ēdināšanas izmaksu samazinājumu Engures vidusskolas ēdnīcā. Tika noteikts, ka ēdināšanas izmaksas 1. līdz 4. klašu skolēniem tiks pazeminātas no Ls 1,15 uz Ls 1, bet 5. līdz 12. klašu skolēniem, kuri saņem brīvpusdienas no Ls 1,35 uz Ls 1,20.

Mākslas foto Milzkalnes tautas namā (1)

Kopš 13. augusta Milzkalnes tautas namā skatāma fotoizstāde «Sieviete. Daba. Harmonija». Izstādes autore ir Engures novada Milzkalnes iedzīvotāja Ieva Krūmiņa.

Smārdē pulcējās “putnu” pagasti 

Šodien Engures novada Smārdes pagastā uz kārtējo tikšanos bija ieradušies to pagastu pārstāvji, kuru ģerbonī greznojas putni. Pavisam Latvijā tādi ir 22, bet uz Smārdi bija atbraukuši deviņu pārstāvji, desmitie – paši pasākuma saimnieki smārdenieki ar dzērvi ģerbonī.

«Zeltzīle» turpinās sniegt ēdināšanas pakalpojumus Engures vidusskolā (5)

Lai cik arī tas nebūtu dīvaini, bet tieši tagad, vasaras brīvlaikā, līdz problēmas un strīdus apmēriem Engures vidusskolā sarežģījušās skolēnu ēdināšanas lietas. Kā saka skolas direktors Jānis Pūce, aizvien jau ir tā, ka vecāki vēlas, lai pusdienas būtu lētākas un labākas, bet savukārt pakalpojuma sniedzējs – SIA «Zeltzīle» pārstāve Tatjana Zuke turas pretī – nevar taču pa tādu naudu pusdienās nodrošināt trīs ēdienus.

Saulgriežu vasaras vidusskola Engurē (1)

Engures vidusskolā vienlaicīgi ar dažādām sporta nometnēm mājvietu radusi jauniešu Saulgriežu vasaras vidusskola, kas ir kā turpinājums vasaras nometnēm tautiešiem svešumā, piemēram, Garezera nometnei ASV.

Tukuma lidosta top pilnā sparā (12)

20. jūlijā, pēc kārtējās Engures novada domes sēdes, deputāti apmeklēja Tukuma lidlauku, lai iepazītos, kā veicas ar jaunā termināla un citu ēku celtniecību un rekonstrukciju.

Linda Šterna – viena no Latvijas izcilniecēm (1)

Piektās klases skolniece Linda Šterna no Lapmežciema pamatskolas vairāk nekā 1000 skolēnu lielā konkurencē iekļuvusi 45 finālistu sarakstā veikalu tīkla «Maxima» un LNT rīkotajā konkursā. Līdz 31. jūlijam par Lindu iespējams balsot mājas lapā www.latvijasizcilnieki.lv .

Domes darbinieku algas – internetā (16)

Ir jūlija vidus un algas valsts un pašvaldības iestādēs ne tikai aprēķinātas, bet arī izmaksātas, varam pārliecināties, kā tiek pildīti Valsts pārvaldes likuma grozījumi, kas stājušies spēkā 15. jūnijā. Proti, Saeimas pieņemtie likuma grozījumi (92. pants) paredz, ka valsts un pašvaldības iestādēs strādājošo algas iestādes mājas lapā tagad un turpmāk jāpublicē katru mēnesi, uzrādot gan izmaksāto algu (Tātad – ar visām piemaksām, bet – bez nodokļiem, tā saukto algu "uz rokas". – Red.), gan tās saņēmēja vārdu, uzvārdu un amatu.

Jūrmalciemos svin Jūras un Zvejnieksvētkus 

Sestdien Engurē svinēja jūras svētkus, bet Lapmežciemā – Zvejnieku svētkus. Par godu šiem svētkiem notika dažnedažādas sportiskas aktivitātes, kurās piedalījās gan jūrmalciemu iedzīvotāji, gan svētku viesi.

Regate «Engures Kauss 2010» ir sākusies 

Regatē piedalās 39 jahtas. 17 lielas un 22 – mazāku klašu buru peldrīki. Šodien tika dots starts visām jahtu klasēm sacensībās «Šprotu kari».

Milzkalnē koncertēja koris no Vācijas (1)

Svētdienas, 4. jūlija vakarā Milzkalnes Tautas namā notika vīru kora “Liedkranz", Teodora Reitera fonda laureātes Merlinas Dubovskas un Engures novada Smārdes pašdarbnieku koncerts. To vadīja Teodora Reitera dzimtas turpinātāja pianiste Ilze Reitere un tautas nama vadītāja Ilze Vekšina.

Smārdē attīrīšanas iekārtas būvē no jauna 

Smārdē pie attīrīšanas iekārtām sākušies būvniecības darbi. Kā mūs informēja būvniecības firmas «Merks» pārstāvis Sergejs Pereņecs, tad šeit tiks izbūvēti trīs jauni bioloģiskās attīrīšanas bloki, priekšattīrīšanas ēka, dūņu laukums ar visām komunikācijām, izbūvēs arī jaunu spiedvadu no ciema, veiks ūdensvada rekonstrukciju.

Smārdē par apkuri maksās vasarā 

Iestājusies silta, jauka vasara, un par bargo ziemu tā kā esam aizmirsuši. Tomēr, ieskatoties Smārdes komunālās saimniecības grāmatvedībā, redzams, ka daudziem pagājusī ziema vēl nav beigusies, jo parādu summas par komunālajiem pakalpojumiem ir visai iespaidīgas.

Pasākumu kalendārs

2019.02.18 | 12:00

Konkurss «Balsis» Kandavā 

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool