Meldra, Meldris, Melisa

Muzeju nakts Lapmežciemā 

Sestā Lapmežciemā organizētā Muzeja nakts bija kupli apmeklēta. Tās devīze "Pie kaimiņa ciemos gāju, pie kaimiņa uguntiņas". Pasākumu ievadīja Lapmežciema sieviešu vokālā ansambļa dziesmas, Engures jauniešu deju kolektīva dejas un folkloras kopas "Milzkalnieki" tautas dziesmas. Koncerta otrā daļā uzstājās māsas Legzdiņas.

Mātes dienas popgrupu koncerts Milzkalnē (4)

Sestdien, 7. maijā Milzkalnes tautas namā notika popgrupu koncerts "Saulīte smaida, dziesmiņas gaida".

2010. gadā dzimušie lapmežciemnieki saņem pirmo medaļu 

Lapmežciema pagastā sen ir iedibināta jauka tradīcija – sveikt pagājušajā gadā dzimušos bērnus un viņu vecākus. Šogad svētki notika svētdienā, 1. maijā. Piemiņas medaļas saņēma seši zēni un 11 meitenes.

Lielā talka Engures novadā /FOTO/ 

Engures novadā talkas vietu bija tik daudz, ka pat saskaitīt nevarēja. Smārdes un Engures pagastos bija izveidoti daudzi mazi talkas centriņi – Milzkalnē, Cērkstē, Aizpurē, tā sauktajā Andalūzijā, Valguma pasaulē, Kūdrā, Klapkalnciemā, Apšuciemā un vēl citur.

Ne visi augi der salātiem – daži ir indīgi! 

Svētkos uzzinājām, ka Lapmežciema pagastā kāda ģimene saindējusies ar rudens vēlziedēm. Gaiļezera slimnīcā nogādāts 70 gadus vecs vīrs, 72 un 40 gadus vecas sievietes. Visi trīs ēduši salātus, kuriem bijusi rūgtena garša, vēlāk paši atskārtuši, ka ēduši indīgo vēlziedi.

Lieldienas svin Šlokenbekas muižā 

Lieldienu priekšpusdienā Engures novada Smārdes pagasta ļaudis pulcējās koncertam un svētku izrīcībām "Šlokenbekas" muižā. Svētkus atklāja folkloras kopas "Milzkalnieki".

Lapmežciemā svin Lieldienas, Ūsiņdienu un Jura dienu 

Lapmežciemā Lieldienu sestdienas pēcpusdienā svētkus ievadīja folkloras grupa "Grodi" Andra Kapusta vadībā, Kauguru kultūras nama folkloras kopa "Skantce" un Lapmežciema Tautas nama tradīciju ansamblis “Liedags" Ārijas Neimanes vadībā kā arī folkloras kopa "Milzkalnieki", kuru vada Anita Apine. Koncerta laikā pasākuma apmeklētāji varēja iepazīties ar seniem tautas mūzikas instrumentiem, dziesmām, dziedāšanas un Lieldienu tradīcijām un rotaļām. Tā kā šogad Lieldienas ir vēlu, tad vienlaicīgi tika atzīmēta arī Ūsiņdiena un Jura diena.

Engures Mūzikas un mākslas skolā izskanējis jauno mūziķu Pavasara koncerts /FOTO/ (2)

Zaļās ceturtdienas vakarā Engures Mūzikas un mākslas skolā notika Pavasara koncerts. Tas bija tik kupli apmeklēts, ka klausītāju zālē nācās likt aizvien jaunas krēslu rindas.

Radoši pasākumi Engures Mūzikas un Mākslas skolā (1)

Engures Mūzikas un mākslas skolā gatavojas lielajam pavasara koncertam, kurš notiks 21. aprīlī pulksten 17.00. Programmā – operas iestudējums "Zvirbuli, zvirbuli". Būs arī apskatāma Lieldienu izstāde. Uz koncertu tiek aicināti vecāki, draugi, visi interesenti, kuri vēlas iepazīties ar skolas darbu.

Nogāzies Latvijā lielākais – «Sausupju» dižbērzs (2)

Šopavasar, tieši sulu laikā, nogāzies Latvijas dižākais bērzs. Tas auga Engures novadā, Smārdes pagastā, pie «Sausupju» mājam, netālu no Valguma ezera.

Cilvēkiem nepieciešama palīdzība! 

Redakcijā saņēmām ziņu, ka Engures novada Smārdē dzīvo kāda ģimene, kurai ļoti nepieciešama palīdzība. Pēc ugunsgrēka, kura laikā nodedzis šķūnis un saimniecības ēka situācija ir vēl vairāk pasliktinājusies. Atklājies, ka arī dzīvojamai ēkai jumts ugunsnelaimē ir pamatīgi cietis un tam nepieciešams remonts.

Apturēta meža zāģēšana pie Milzkalnes ciemata! (15)

Grūti aprakstīt to sašutumu, ko pauda Milzkalnes iedzīvotāji, pēkšņi ieraudzīdami, ka vienā naktī meža ielokā pie visu iecienītās atpūtas vietas – dīķa – sāka strādāt harvesters. Skaistās atpūtas vietas pie dīķa un pastaigu vietas mežā nu vairs nebūs. Arī ceļš caur pašvaldības mežu izdangāts, jo pa to mežā iebraucis harvesters.

Lapmežciema muzejs ielūdz uz Krīstīnes Beltes grafikas izstādi (1)

25. martā Lapmežciema muzejā notika mākslas cienītāju tikšanās ar Jūrmalas jauno mākslinieci Kristīni Belti. Līdz ar to lapmežciemnieku vērtējumam tika nodota jaunās mākslinieces grafikas izstāde "Saulainais Skats".

Represpēto atceres pasākums Lapmežciemā 

Šodien, 25. martā, Lapmežciemā, pie tēlnieka Arvīda Stulberga izveidotā un pirms diviem gadiem atklātā pieminekļa politiski represētajiem notika piemiņas brīdis. Ciemnieki nāca ar ziediem, izplaucētiem bērza zariņiem. Spītējot pēkšņi uznākušajam putenim un asajam vējam, izsūtītos novadniekus pasākuma dalībnieki atcerējās, iededzot svecīšu liesmiņas.

Folkloras kopai “Milzkalnieki” – 15 

Vakar, 19. martā folkloras kopa “Milzkalnieki" svinēja savu 15 gadu jubileju. Uz svinībām bija sabraukuši viesi gan no tuvienes, gan tālienes.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool