Melānija, Imanta

Vai «Kuģukalnu» kāpu tomēr apbūvēs? 

15. novembra Engures novada domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu uzsākt detālplānojuma izstrādi pašvaldībai piederošajā iznomātajā zemes gabalā «Kuģukalni».

Vērtē Engures novada ģerboņa skices (12)

15. novembra sēdē Engures novada deputāti apskatīja domē iesniegtās novada ģerboņa skices. Bija iesniegti trīs varianti, kuros izmantoti šādi tēli: 1. variantā: jūra – zeme – meži – stūres rats; 2.: jūra – zeme – meži – Vēja roze un 3. variants, kura aprakstā minēts, ka uz zilas jūras fona redzams putns un putu kalns, […]

Kāpēc Slokas – Talsu ceļa malā jūrmalā izzāģē kokus? (3)

– Jau otro nedēļu Slokas – Talsi šosejas malā tiek zāģēti koki. Vai tur ko būvēs? Kādām nolūkam kokus izzāģē? Vai nevarētu tā būt, ka veloceliņu pagarinās arī gar visu Talsu šosejas malu?

Svētku vakars Lapmežciemā (2)

Latvijas valsts dzimšanas dienu Lapmežciemā atzīmēja tieši 18.novembra vakarā.

Valsts svētku svinības Milzkalnē 

17. novembra vakarā uz svinīgo svētku pasākumu Milzkalnes Tautas namā pulcējas Smārdes pagasta iedzīvotāji.

Lapmežciemā piemin brīvības cīnītājus 

Lāčplēša dienu Lapmežciemā visas dienas garumā atzīmēja pamatskolā pie skolas ozola dedzinot piemiņas uguntiņas, bet pievakarē visi devās uz “Tuteņu" mājām, kur uzstādīts piemineklis Lāčplēša kara ordeņa kavalierim Augustam Muižulim.

Smārdē brīvības cīnītājus godina arī jaunais pāris 

Tradicionāli Lāčplēša dienā Smārdes iedzīvotāji devās uz Brāļu kapiem pie Kārļa Zāles pieminekļa latviešu strēlnieku un nacionālās armijas varoņu piemiņai, lai godinātu tos, kas bija ziedojuši savu dzīvību brīvības cīņām.

Modes dizaina izstāde Lapmežciema muzejā 

9. novembrī Lapmežciema muzejā atklāja Ievas Janelsiņas modes dizaina un fotogrāfa Renāra Otto izstādi. Šāda izstāde muzejā skatāma pirmo reizi.

Sadarbojas skolas Baltijas jūras krastā 

Skolēnu rudens brīvdienās Engures vidusskolas Comenius projekta «Baltijas jūras krastā atšķirīgais un kopīgais dzīves stilā» darba grupa, kurā bija deviņi skolēni un trīs skolotāji, devās uz partnerskolu sanāksmi Vācijā, Greifsvaldē.

Palīdz iegūt velosipēda vadītāja apliecību 

Lapmežciemā, kā jau visos lauku un jūrmalciemos, daudz cilvēki pārvietojas ar velosipēdiem. Uz veikalu atbrauc gan jau pavisam cienījama vecuma cilvēki, gan arī daudzi skolēni uz skolu brauc ar divriteņiem. Satiksmes noteikumi paredz, ka visiem velosipēdistiem ir jābūt vadītāja apliecībai. Jāteic, ka ikvienam, lai būtu drošāk, nepieciešams papildināt zināšanas ceļu satiksmes noteikumos. Taču no Lapmežciema […]

«Milzkalnieki» sveica «Dreņģerus» jubilejā (1)

Folkloras kopa «Milzkalnieki» sestdien devās uz Bausku, kur bija ielūgti uz Codes folkloras kopas 30. dzimšanas dienu.

«Spārītē» viesojās Cūkmens (6)

Šodien 12. oktobra rītā, pirmsskolas izglītības iestādē «Spārīte» valdīja visnotaļ sportiska un radoša atmosfēra. Vispirms bērni noskatījās audzinātāju sagatavotu uzvedumu par to, kā mežā ierodas sēņotāji, sarīko pikniku un visu iepakojumu, kurā bija iesaiņoti dažādi kārumi, turpat mežā pamet. Atgriezušies pēc kāda laika mežā, sēņotāji atrod pašu piemēsloto vietu, kur nekas vairs negrib augt….

Lapmežciemā izveidota sieviešu futbola komanda 

Kad uzzinājām un interesējāmies par to, ka Lapmežciemā ir nodibinājusies sava sieviešu futbola komanda, tās treneris Ilgvars Francis teica – vēl jau visam esot tikai pats sākums, tāpēc esot bail, lai par daudz nesaliela.

Roberts Grīnvalds – Latvijas labākais sava vecuma tenisists (1)

Lapmežciemnieks Roberts Grīnvalds guvis visai atzīstamus panākumus tenisā. 2009. gadā viņš kļuva par Latvijas čempionu savā vecuma grupā, 2010. un 2011. gadā – dažāda mēroga sacensību uzvarētājs, Latvijas izlases dalībnieks.

Milzkalnē visas ielas tiks apgaismotas (1)

Dienas sarūk un drīz vien apgaismojums būs vajadzīgs gan, dodoties uz darbu, gan – no darba mājas. Milzkalnē iela, kura, varētu teikt, bija teju vai viena no pirmajām apdzīvotajām, palikusi bez apgaismojuma nakts stundās. Tā ved no Šlokenbekas muižas gar dzīvojamām mājām uz auto detaļu ražotni «Rohling Auto Motive Milzkalne». Pašvaldībā nolemts šo situāciju vērst […]

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Kandavā 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool