Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Lapmežciemā uzsākta ūdensvada un kanalizācijas būvniecība 

Pirmdien Lapmežciema pagastā, Stadiona ielā, sākās lielie rakšanas darbi. Šeit paredzēts veikt Eiropas Savienības finansētā projekta «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Engures novada Lapmežciemā» pirmo kārtu – ieguldīt ūdensvadu un kanalizācijas vadu Stadiona un Pīlādžu ielā.

Engurē ar Eiropas Savienības atbalstu pārbūvē estrādi (4)

Vērienīgi būvdarbi sākušies Auniņparkā, kur Engurē atrodas brīvdabas estrāde. Paredzēts, ka līdz Zvejnieksvētkiem visi darbi tiks paveikti un, kā jau jūrmalciemā piedienas, svētki notiks reizē ar jaunās estrādes atklāšanu.

Apstiprina Engures novada ģerboni (6)

Beidzot Heraldikas komisija savā sēdē izskatīja un atzina par labu esam kārtējo Engures novada ģerboņa variāciju. Tad nu beidzot arī deputāti 22. maija sēdē varēja apstiprināt novada ģerboni. Uz sarkana fona viļņojas zila jūra, kurā rotājas sudrabaina zivs, tajā savukārt noraugās pelēka dzērve.

Deju studija «Alegorija» ceļojumā apkārt kosmosam 

Sestdienas, 9. jūnija vakarā Milzkalnes tautas nama zālē notika deju studijas «Alegorija» sezonas noslēguma izrāde «Apkārt kosmosam rozā burbulī».

Mākslas un Bērnu aizsardzības diena Engurē (2)

1. Jūnijā Engurē notika Mākslas dienas un pasākumi, kas saistīti ar Bērnu aizsardzības dienu.

Mākslas diena Lapmežciemā 

Lapmežciemā Bērnu aizsardzības dienas un Mākslas svētku pasākums 1. jūnijā sākās ar teātra izrādi “Notikums Dārzā".

Palīdzēsim ugunsgrēkā cietušajiem! 

Kūlas dedzināšanas sezonas noslēgumā tāda kā gluži vai nemanīta garām paslīdēja ziņa par to, ka 12. maijā ap 3.00 Engurē aizdegusies koka māja un divi šķūnīši. Ugunsgrēkā ar tvana gāzi saindējusies 1921. gadā dzimusi sieviete, kas nogādāta Tukuma slimnīcā. Tomēr aiz šās skopās informācijas slēpās kādas ģimenes laime nelaimē – viņi palika dzīvi. Tiesa, tikai ar to, kas mugurā…

Par Latvijas vienīgajiem sešiem koka tiltiem var uzzināt Ceļu muzejā 

Muzeju nakts pasākumos piedalījās arī Latvijas ceļu muzejā Šlokenbekā. Un izrādījās, ka interese par muzeja ekspozīciju ir pietiekami liela – 19. jūnija vakarā te pabija apmēram 400 apmeklētāju, noteiktais darba laiks krietni vien tika pārsniegts un pēdējie apmeklētāji muzeju atstāja tikai pusnaktī. Muzejā bija apskatāma lauka ekspozīcija – ceļu būvniecības tehnika, ceļazīmes no dažādiem laikiem utt.

Apstiprina jauno Engures pašvaldības policijas priekšnieku (8)

Engures novada pašvaldības policijas vadītāja apstiprināšana amatā bija domes sēdes pirmais jautājums. Izsludinātajā konkursā pieteicās 11 kandidāti, no kuriem uz pārrunām tika saukti seši. Pēc pārrunām apstiprināšanai uz domes sēdi tika izvirzīts Jānis Vancāns.

Gausajā jūdzē sāk būvēt jūras novērošanas sistēmas torni 

Ragaciemā Gausās jūdzes pirmajā auto stāvlaukumā, braucot no Klapkalnciema puses, notiek būvdarbiem raksturīgā rosība. Beidzot ir reāli sākušies darbi jūras novērošanas sistēmas torņa būvniecībā. Darbus šeit veic SIA «Enpro», kas esot uzvarējusi Valsts Aizsardzības objektu un Iepirkuma biroja konkursā.

Ceļotāju dienā Ķemeru nacionālajā parkā 

5. maijā Ķemeru Nacionālajā parkā notika Ceļotāju diena, kurā plašākai sabiedrībai bija iespējas iepazīt šīs teritorijas daudzveidību.

Milzkalnē sadziedas bērnu un jauniešu popgrupas (1)

Milzkalnes tautas namā 6. maijā notika bērnu popgrupu un studiju sadziedāšanās. Šāds kopkoncerts ar devīzi “Saulīte smaida, dziesmiņas gaida", jau ir kļuvis par tradīciju – uz sadziedāšanos dažāda vecuma bērni un jaunieši sabrauc jau trešo gadu.

Kaņiera ezerā atklāta atjaunotā laivu bāze 

3. maijā tika prezentēta Kaņiera ezerā atjaunotā laivu bāze. Pašlaik šeit atjaunots un pārbūvēts ir it viss: ieklāts bruģītis, no jauna uzbūvēta administrācijas ēka, atjaunotas laipas. Pie bāzes administrācijas ēkas uzcelts arī putnu vērošanas tornis, jo Kaņiera ezers ir ne tikai bagāts zivīm, bet tā ir arī mājvieta daudzām putnu sugām.

Smārdē turpina iekopt Vēja dārzu (1)

Smārdē līdzās K. Zāles piemineklim, 1. pasaules karā kritušo strēlnieku piemiņas vietai tiek iekopts Vēju dārzs. Talkas regulāri šeit notiek jau vairākus gadus pēc kārtas. Pagasta iedzīvotāji Vēju dārza veidošanā piedalās labprāt un strādā pašaizliedzīgi.

Prezidents Andris Bērziņš talko Lapmežciema Gausajā jūdzē /FOTO/ (1)

Lapmežciema Gausajā jūdzē Lielajā talkā piedalījās Latvijas valsts prezidents Andris Bērziņš. Viņš talciniekiem novēlēja veiksmīgu darbu un uzsvēra, ka ir labi, ka šajā dienā sakopj ar atkritumiem piegružotās vietas, bet sevišķi nozīmīgi ir radīt kaut ko jaunu. Šajā gadījumā tie būs krasta kāpu stiprinājumi ar pinumiem no kārklu klūgām.

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool