Ceturtdiena, 2019. gada 25. aprīlis
Līksma, Bārbala

Veikti Kaņiera ezera ūdens ekoloģiskās kvalitātes pētījumi 

Ar Zivju fonda atbalstu Dabas aizsardzības pārvalde veikusi komplicētu Kaņiera ezera izpēti. Pirmie rezultāti tika saņemti par ezera intiofaunas pētījumiem, tagad saņemti Kaņiera ezera ekoloģiskā stāvokļa pētījumu rezultāti.

Ķesterciemā deg ēka; ugunsdzēsēji pēc ūdens brauc 5 km attālumā 

Šonakt 00.57 VUGD saņēma informāciju, ka Engures novada Ķesterciemā deg neapsaimniekota ēka. Kad ugunsdzēsēji ieradās notikuma vietā, liesmas jau bija pārņēmušas visu 1,5 stāvu koka ēkas jumtu.

Milzkalnē pieklīdušas mājas zosis (3)

Līdz Milzkalnei pa Sloceni atpeldējušas mājas zosis. Tās pašlaik uzturas dīķī iepretī «Upeslokiem». Saimnieku, kuram pazudušas zosis, lūdz zvanīt pa tālruni 29114637.

«Vocalica» – gaismai tumšajos vakaros 

Svētdien, 25. novembrī, Milzkalnes tautas namā, senajos Šlokenbekas muižas mūros izskanēja koncerts «Gaiša mūzika tumšajiem vakariem». Kā pastāstīja tautas nama direktore Ilze Vekšina, koncertu rosinājis jaunpilnieks, ansambļa «Vocalica» vadītājs Ainārs Plezers.

Veikta Kaņiera ezera zivju faunas izpēte 

Dabas aizsardzības pārvalde ar Zivju fonda atbalstu Kaņiera ezerā Engures novadā veikusi zivju faunas izpēti. Iegūtie dati tiks izmantoti jaunu Kaņiera ezera ekspluatācijas noteikumu izstrādes procesā.

Basendži – suņi, kas nerej (2)

Saimniece Ina Rabkeviča atzīst, – dodoties pastaigā ar Šadou (no agļu val. “shadow”) un Redži, ne viens vien garāmgājējs apvaicājies, kas tad tie par tādiem interesantiem suņiem – nerej nemaz, toties ar nepārprotamu apņēmību savās suņa acīs ir gatavi iepazīt un apostīt visu un visus?

Milzkalnē ieskandina novembri 

11. novembrī Milzkalnes Tautas namā Lāčplēša dienu ieskandināja senioru kolektīvi. Koncertu atklāja mājinieces senioru ansamblis «Tīne» un vadītāja Gita Vanaga. Turpinājumā skanēja senioru koru «Atvasara» no Talsiem (diriģente Astrīda Priekule), «Gaisma» no Jelgavas (dir. Zita Kurševa un Gunta Paškovska), «Rudens gaisma» no Rīgas Kultūras pils, «Ziemeļblāzma» (dir. Bruno Cabulis) un «Skandīne» no Tukuma (dir. Gita Vanaga) dziedātās dziesmas.

Piemiņas brīdī Smārdes Brāļu kapos 

11. novembra vakarā Smārdes Brāļu kapos, pie Kārļa Zāles pieminekļa, kritušajiem strēlniekiem pulcējās pagasta iedzīvotāji, lai Lāčplēša dienā pieminētu brīvības cīnītājus.

Ķemeru nacionālais parks uzsāk jaunus projektus 

Tukuma-Klapkalnciema ceļa malā notiek būvdarbi. Pat neskatoties uz lietu, tur strādā greiders un vairāki strādnieki.

Milzkalnē sveikti un apbalvoti kultūras darbinieki /FOTO/ 

Šodien, 2. novembrī, Milzkalnes tautas namā satikās kultūras darbinieki un svinēja savus svētkus, kuros sveica kolēģus apaļās darba jubilejās un izbaudīja tieši viņiem veltītus pārsteigumus.

Smārdē beidz rekonstruēt gājēju celiņu pie novada domes 

Smārdes pagastā tiek pabeigts Eiropas zivsaimniecības projekta ietvaros realizētā gājēju celiņa rekonstrukcija pie novada domes ēkas.

Smārdē atklāts jaunais parks – „Vēju dārzs” (2)

Sestdien Smārdē notika oficiāla „Vēju dārza” atklāšana. Jau sen smārdeniekiem bija doma, ka nepieciešams pašiem savs parks.

Ņems aizdevumu ūdenssaimniecības projekta otrajai kārtai Lapmežciemā (2)

Pašvaldības uzņēmums «Krants» ir iesniedzis Eiropas Savienības fondam pieteikumu projekta «Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Lapmežciemā» otrajai kārtai. Atbilstoši projektam, paredzēta jaunu ūdens apgādes tīklu izbūve un esošo ūdensapgādes tīklu rekonstrukcija, jaunu sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve un jaunu spiedvadu izbūve Ezera, Pļavu un Enkura ielā, kā rezultātā šo ielu iedzīvotājiem būtu pieejama arī kanalizācijas notekūdeņu novadīšana, palielinātos […]

Skolotāju dienas svinēšana Engures novadā (1)

Engures novadā skolotāju dienas svinības notika Milzkalnes Tautas namā. Namatēva godā bija Milzkalnes sākumskolas direktors Harijs Belcāns.  Svētku uzrunu teica Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa.  Novada atzinības rakstus un ziedus saņēma pedagogi gan no novada skolām, gan bērnudārziem. Izglītības un Zinātnes ministrijas atzinības rakstus skolotājām Ivetai Čilipānei no Smārdes pamatskolas un Aivikai Draveniecei un […]

Dibina pašvaldības sabiedrību «Šlokenbekas muiža» 

Engures novada domes sēdē tika pieņemts lēmums dibināt SIA «Šlokenbekas muiža», jo tādējādi būs iespējams piesaistīt Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļus, lai attīstītu teritoriju, kas saistīta ar kultūras, mākslas, tūrisma pasākumu rīkošanu un popularizēšanu. Sabiedrības pamatkapitālā paredzēti Ls 2000. Pamatkapitāls sadalīts 20 daļās, kur vienas daļas vērtība ir Ls 100. Deputāti arī noteica, ka visas […]

Pasākumu kalendārs

2019.04.25 | 12:00

Skolu deju kolektīvu koncerts Tukumā 

2019.04.25 | 13:30

Atvērto durvju dienas Kandavā 

2019.04.25 | 16:00

Auduma apgleznošanas Kandavā 

2019.04.25 | 18:30

Skriešana Milzkalnē 

2019.04.25 | 19:00

«Māsa Kerija» Tukuma kultūras namā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool